Skocz do zawartości

"ksenony" z samochodu


Rekomendowane odpowiedzi

To ja proponuję jeszcze coś innego - zamontować kilkanaście reflektorków LED'owych. Każdy z nich ma np. 21 LED'ów, sumaryczna moc tylko ok. 20-30W i koszt powiedzmy ok. 150-200zł.

Czyli inaczej mówiąc - oświetlenie 100% LED'owe.

Mam w tej chwili podłączoną listwę 12LED (zimnobiałe 6500K) i naprawdę dość mocno świecą, a co dopiero kilkaset LED'ów !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja proponuję jeszcze coś innego - zamontować kilkanaście reflektorków LED'owych. Każdy z nich ma np. 21 LED'ów, sumaryczna moc tylko ok. 20-30W i koszt powiedzmy ok. 150-200zł.

Czyli inaczej mówiąc - oświetlenie 100% LED'owe.

Mam w tej chwili podłączoną listwę 12LED (zimnobiałe 6500K) i naprawdę dość mocno świecą, a co dopiero kilkaset LED'ów !!!

Czytałem że LED'y nic nie dają rośliną, więc to nie jest najlepszy pomysł :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ksenony" to lampy wyładowcze, taki reflektor jest zasilany z przetwornicy wysokiego napięcia,...więc troche tego rozbierania jest.... co do ledów to też bym nie był przekonany. gdybym miał wydać te 200zł to wolałbym kupić zestaw tanich ksenonów, na alegro komplet z palnikami i przetwornicą to też ok. 200 zł. pozostaje jeszcze to zamątować....ale może jednak dzieki Kolegi Małżonce przekonamy się jak to wykląda tylko nakładem pracy a nie kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra jak mówiłem tak zrobiłem, więc wnioski: akwarium wygląda nawet nieźle, nie widać tego na foto ale ksenon oddaje całą paletę barw moje ksenony maja barwę 6500 K , ale myślę że o barwie 8000 k wyglądało by lepiej , tylko jest jedno ale, przetwornica ostro piszczy przy pracy , więc nie da się tego wytrzymać na dłuższą metę. Tak więc musiałem wybwbeszyć też aku bo na prostowniku nie pociągnęło. więc teraz idę to wszystko składać , na koniec daje fotki ze zwykłym halogenem , afekt bynajmniej marny.

ksenony można porównać do hqi efekt podobny.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

zwykły halogen

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wygląda to jedynie przyzwoicie. Ksenon nie daje żadnych rewelacji jeśli chodzi o efekty świetlne. Może na żywo widać jakieś drobne podobieństwo do HQI. Mimo wszystko przy HQI nawet na zdjęciach widać efekt w postaci refleksów. Halogen oczywiście do bani.

No ale oczywiście dzięki za wykonanie tego eksperymentu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wieczorem nie podłącze, dużo to roboty a samochód dla żony potrzebny , ja też muszę wyskoczyć. ale uwież mi na słowo miedzy hqi różnicy praktycznie brak.

 

 

Jak będę miał czas to podłącze i ustawię na innym akwa , tam gdzie jest hqi i porównacie jak to wygląda , tylko że to będzie po świętach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Tylko tak jak mówiłem przetwornica osto piszczy więc raczej odpada , ale oddawanie barw i ruchu wody na dnie jak przy hqi

Dodam od siebie, że oryginalne przetwornice nie piszczą, przerabiałem ten temat z HID z Allegro bo zakłócały radio CB i większość tandety zakłóca a te najtańsze wyraźnie piszczą. Oryginał można znaleźć za około 400zł za sztukę do tego jeszcze żarniki kable i całość chyba mija się z celem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...