Jump to content

kriu

Użytkownik
 • Content count

  198
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About kriu

 • Rank
  Dyskutant
 • Birthday 07/18/1969

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Rzeszów
 • Zainteresowania
  akwarystyka, informatyka, talekomunikacja
 1. kriu

  Ochotka?

  Nie może bo się zepsuje. Najlepiej dać ją od razu tzn. max. do kilku godzin. Ja "ciacham" taka kostkę takimi małymi obcinaczkami do drutu.
 2. A ja odwrotnie. Mam ok. 10 RC i 5-6 baboulti i nie mogę doczekać się potomstwa. Widziałem już 2 razy RC i baboulti z jajami ale małych "zero". Coś pewnie je zżera albo wciąga filtr (jest na wlocie gąbka ale gruboziarnista) , sam nie wiem. Co zrobić, żeby dochować się małych?
 3. Może jutro. dodano 18.07.2009 Wczoraj rano tzn. 17.07 molenezja zdechła. Pływała bez ruchu głową w dół.
 4. Ona i tak nic nie je. Jest w zasadzie jakby to powiedzieć bez kontaktu. Nie panuje nad sobą. Dzień i noc kręci się wokół własnej osi, przeważnie głowa na dół. Poza tym wygląda normalnie, tzn na ciele nic nie widać. Jest jednak jakby lekko wykrzywiona - tak mi się wydaje. Ale może to od tego kręcenia się? Nie wiem.
 5. Proponuje wybrać model z elektroniczną (nie mechaniczną) regulacją mocy - są cichsze. A co do wydajności - w zasadzie większość i tak ma za dużą. Ja włączam napowietrzacz tylko na noc (od 23-8 rano).
 6. To nie ta choroba - inne objawy.
 7. W zasadzie odchodów prawie nie ma - wydają się normalne tzn. cienkie i beżowe. A karmiłem suchym pokarmem i mrożonym (kupionym) oczlikiem.
 8. Witam! Wczoraj wieczorem zauważyłem, że samica molinezji (ok. 5cm) cały czas kręci się wokół własnej osi i chaotycznie pływa po całym akwarium obijając się o wszystko i inne ryby. Dodatkowo bardzo szybko oddycha. Odłowiłem ją bo robiła straszne zamieszanie w akwa. Niestety minęła doba a ona dalej "tańczy (teraz w słoiku). Coś się jej zapewne stało - może jakiś uraz mechaniczny? Nie widać uszkodzeń Czy ktoś spotkał się już z czymś takim. Pozdrawiam
 9. kriu

  Ślimaczki

  Zapłodnienie nastąpiło zapewne wcześniej. To tak jak byś kupiła samiczkę gupika, która po 3 tygodniach urodziłaby młode. Ale nie jestem pewien na 100% czy ze ślimakami też tak jest.
 10. kriu

  Mętna woda.

  Nie powinno się podmieniać aż tyle wody!! - 20-30% wystarczy ale np. częściej
 11. kriu

  Ślimaczki

  Proponuję abyś dokupiła tzw. świderków - świetna sprawa jeżeli chodzi o czystość podłoża. Od kiedy wpuściłem kilkadziesiąt sztuk ani razu nie odmulałem (od ok. 3 miesięcy) i ani śladu zanieczyszczeń. Prawdę mówiąc jestem miło zaskoczony. Ciekawe co się dzieje z tymi gów..mi? Kiedyś musiałem odmulać w zasadzie co tydzień, dwa. Nie wiadomo co z nich się wylęgnie - może to zatoczki - czyli plaga ślimaczana. Proponuje nie ryzykować i nie dawać tego do akwa ogólnego. Oczywiście, że przeżyją. Ślimaki (większość gatunków) w zasadzie można trzymać gdziekolwiek, bez grzałki czy też filtra i nawet nie wymieniać wody. Też tak miałem z moim poprzednim. Okazało się, że te jaja były "puste" tzn. nie zapłodnione. Po ok. miesiącu przestała je składać.
 12. Dokładnie miałem to samo - w akwarium na korzeniu przez miesiąc leżał kamień aż w końcu korzeń nie wypłynął. Teraz po ok. 1/2 roku korzeń bardzo szybko tonie. A, dodam jeszcze, że na metce korzenia było napisana "od razu tonie" czy jakoś "tonie natychmiast"
 13. Proponuje nie oszczędzać na filtrze - później okaże się (zdasz sobie sprawę z tego), że warto mieć lepszy i to zewnętrzny. Lepsza filtracja i kilka razy rzadsze czyszczenie. Za 150zł kupisz już zewnętrzny np. MiniKani120 (np. na Allegro). Ja mam taki i uważam go za bardzo dobry.
 14. kriu

  Udoskonalenie bimbrowni

  Nie litr tylko ok. 10L. Butla ma 1L pojemności a CO2 jest sprężone ok. 10razy. Ja najtaniej widziałem po 9,99zł za jedna butlę.
 15. kriu

  Udoskonalenie bimbrowni

  Na pytanie do Ciebie - gdzie można kupić trzy butle 1000ml w cenie 20zł? Pozdrawiam
×