Skocz do zawartości

[112l] Jungla


ceokiusz
 Udostępnij

Jak wam się podoba moja Jungla?  

204 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak wam się podoba moja Jungla?

    • 1. Bardzo ładne.
      94
    • 2. Ładne
      74
    • 3. Przeciętne.
      22
    • 4. Nic ciekawego.
      8
    • 5. Brzydkie.
      6


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Piękny zbiorniczek mam zamiar zrobić takiego jamniczka w klimacie jak Twoje akwarium myślałem żeby zrobić takie akwarium 200x40x40. Gratuluje ile czasu zajęło Ci doprowadzenie akwarium w taką piękną kompozycję :) ?

 

Ciężko określić ile czasu. W sumie to zbiornik ma trochę ponad 4 miesiące i zarasta sam, a ja tylko dokładam mu roślin :) To jest moje pierwsze akwarium więc traktuje to jako tester przed czymś bardziej zaawansowanym. Ten zbiornik przechodził chyba już każdy etap z jakimi spotykam się teraz tutaj na forum. Poprzez choroby ryb, glony, kwitnięcia, azotany itp. itd. i dzięki temu forum jakoś zawsze wychodził na prostą i funkcjonuje (jak widać na załączonych obrazkach nawet nieźle). Wiedza w akwarystyce to podstawa, a akwarium każde jest śliczne jak się podoba właścicielowi. A jak wiadomo temu zawsze najtrudniej dogodzić :)

 

P.S.

 

Ponad miesiąc temu odstawiłem wszystkie możliwe nawozy, bimbrownie itp. i co?... Wszystko zaczęło rosnąć 2x szybciej i więcej :shock:

(widocznie dobrą mam kranówkę, którą leję prosto z kranu do akwarium przy cotygodniowych podmianach 10% :shock: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

P.S.

 

Ponad miesiąc temu odstawiłem wszystkie możliwe nawozy, bimbrownie itp. i co?... Wszystko zaczęło rosnąć 2x szybciej i więcej :shock:

(widocznie dobrą mam kranówkę, którą leję prosto z kranu do akwarium przy cotygodniowych podmianach 10% :shock: )

To ci zazdroszczę takie wody ;). Ja mam taką wodę w baniaku po mimo częstego wlewania wywaru z szyszek, liście dębu rozkładają się w czasie 4-5 dni.

Coś nowego zaszło w baniaku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ci rośnie Alternanthera?

A które to? :)

 

Możesz mi cos powiedziec o tym trawniku na przodzie, mam to samo w akwarium ale coś słabo rośnie:D

To jest Sagitaria. Dostałem szczepkę od jednego z forumowiczów w postaci 4 kępek. Teraz rośnie jak oszalała, jak chwast trochę. Sadzona prosto do żwiru i na początku dałem jej z 4 kulki gliniano-torfowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałoba :( Samiczka kakadu padła z nie wyjaśnionych przyczyn (pewnie samiec ją na śmierć zagonił). Od 2 dni nie mogę jej znaleźć w zbiorniku (ani żywej, ani martwej). Przepadła :(

może siedzi w jakiejś kryjówce i ikry pilnuje - ja podczas tarła swoją widuję z raz na tydzień - jak przypadkiem jakiś kirysek za blisko podpłynie i go pogna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałoba :( Samiczka kakadu padła z nie wyjaśnionych przyczyn (pewnie samiec ją na śmierć zagonił). Od 2 dni nie mogę jej znaleźć w zbiorniku (ani żywej, ani martwej). Przepadła :(

może siedzi w jakiejś kryjówce i ikry pilnuje - ja podczas tarła swoją widuję z raz na tydzień - jak przypadkiem jakiś kirysek za blisko podpłynie i go pogna ...

Niby tak. Ale nie widzę jej ani przy karmieniu, ani nawet przy ostatnim sprzątaniu. Po prostu zniknęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...