Jump to content

miszszczu

Użytkownik
 • Content count

  161
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About miszszczu

 • Rank
  Dyskutant
 1. miszszczu

  Razbora Espei biała narośl u nasady ogona

  Jasno-dzięki. Czy po leczeniu konieczny jest węgiel sktywny w filtrze? Jeśli tak to ile go załadować i na jak długo
 2. miszszczu

  Razbora Espei biała narośl u nasady ogona

  Ok - te kąpiele powtarzać czy jedna wystarczy?
 3. Witajcie Ostatnio u dwóch razbor zaobserwowałem dziwną narośl koło ogona Co to może być? Akwarium 450l 2 kubły - jbl e1501 oraz eheim 2075 Regularne podmiany 20-25% co tydzień. Parametry stabilne - ph 6,2 twardości: węglowa 3, ogólna 5 W szkle pływa 6 p. Scalare tzw Altum Peru 5+5 a. Barnschi 15 otosków 20 kirysków 25 pstrążnic marmurkowych 30 drobnoustków obrzeżonych Jest jeszcze owe 10 razbor - ze starej aranżacji Akwarium funkcjonuje od 8 m-cy - Skalary i Inki trą się regularnie Czy to może być groźne?
 4. miszszczu

  Aquatic Nature Pro Soil - problem

  Zalać wodą bez podłączonego filtra, żeby stało to tydzień czasu?. Przecież woda zakwitnie, albo glony będą miały taką używkę, że szok.
 5. miszszczu

  Aquatic Nature Pro Soil - problem

  Witajcie Za 8 dni planuje start zbiornika 450l. Stopniowo zbieram wszelkie niezbędne komponenty. Zakupiłem podłoże jak w temacie oraz korzenie. Akwarium będzie stało u mnie w pracy, w nowo urządzanym biurze, które będę dzielił z kolegami. W sumie akwarium to nasz wspólny projekt, tyle, że ja akwarystyki troszkę liznąłem, oni - nie. I tu zaczyna się chyba problem. Wczoraj, jak pojechałem do klienta, moi współpracownicy na fali euforii rozerwali worki z Pro Soilem, rozsypali w akwarium i poustawiali korzenie. Jak na ludzi bez doświadczenia zrobili to nawet fachowo (z tyłu grubiej, z przodu mniej podłoża) i ładnie. Tyle, że start szkła za 8 dni -dopiero wtedy zdobędę roślinność, którą chcę i będę miał czas na przeprowadzenie się z aktualnie posiadanej 112. Zatem przez ponad tydzień szkło będzie stało suche bez wody, z wysypanym na dnie podłożem. Czy to rozsądne? Gdzieś wyczytałem, że podłoże należy rozkładać tuż przed zalaniem, żeby nie przeschło, z drugiej strony na tym blogu http://aquascaping240l.blogspot.com/201 ... zacja.html kolega pisze, że trzymał 10 dni na sucho aranżację, zanim zalał wodą. A może wystarczy codziennie spryskiwać Pro soila, wodą żeby podłoże było wilgotne? Ubytek wilgoci z podłoża jest, szyby w szkiełku po prostu są zaparowane Czekam na rady
 6. miszszczu

  Belka HQI do 450l

  Taniej może i by było - nie o kasę chodzi a o czas. Akwa jest "firmowe" dostalem budżet i misję stworzenia ładnego szkła. Zatem żadnych samoróbek i kombinacji-tylko sklepowe produkty mieszczące sie w budżecie
 7. miszszczu

  Belka HQI do 450l

  Brak odzewu.... Spróbujmy inaczej Czy do zbiornika 450l o wysokości 60 cm konieczne jest hqi? A moze 5x80W t5 lub 4x80W? Coś takiego np http://www.zoolight.pl/product-pol-1220-POKRYWA-150x50-AquaLux-Oswietlenie-T5-4x80W-.html Tylko nie wiem czy 4 czy 5 rur. Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie?
 8. miszszczu

  Belka HQI do 450l

  Witajcie. Jestem właśnie na etapie kompletowania sprzętu do szkła 450l (150x50x60cm). System co2 jest, filtry są, grzałki też. Podłoże obmyślone-akwa będzie zielone. Czy któryś z forumowiczów miał do czynienia z tą belką http://allegro.pl/belka-oswietleniowa-hqi-2x150w-2x54w-t5-led-i3466878271.html? W podobnej cenie i konfoguracji są jeszcze lampy u kilku innych sprzedawców na allegro. Czy owa belka to dobry wynór?
 9. miszszczu

  trójmiasto-sklepy akwarystyczne

  Witajcie. Mam problem z nadmierną ilościa A. baenschi (pielęgniczka inka). Mnożą mi się na potęgę w zbiorniku ogólnym i mimo niedokarmiania część przeżywa i robi tłok w zbiorniku. W związku z tym chętnie pozbył bym się kilkunastu rybek - tyle, że nie oddał a sprzedał za jakieś niewygórowane pieniądze. Znacie może jakiś sklep który kupiłby ode mnie moje inki?
 10. miszszczu

  [500] Łorenowe bajorko :)

  Cześć Czy w takim szkiełku obowiązkowo wymieniasz 20% wody co tydzień? Przymierzam się właśnie do podobnego litrażu - przeraża mnie trochę łapanie RO i wymiana wody - w akwa docelowo mają być pielęgniczki.
 11. miszszczu

  podłoże do akwarium roślinnego

  Wiem, przerabiałem to w obecnej 112ce. Jakoś udało się wszystko ładnie zbilansować, tyle że jako podłoże mam żwirek rzeczny (błędy młodego akwarysty) i muszę wspomagać się jakimiś kulkami itd itp.
 12. Witajcie Planuje start nowego baniaka. Ma to być akwarium roślinne z dużą ilością roślin, spora ilością światła, instalacją CO2. W baniaku będą pływały a. baenschi, dlatego znajdą się także plaże z piasku, oraz muszę wypośrodkować parametry wody. Zamierzam lać RO wzbogacone mineralizatorem, twardości docelowe to węglowa 3, ogólna 5. Mam problem z doborem podłoża, myślałem o ADA Amazonia New, jednak usłyszałem kilka opinii, że ono będzie podnosiło mi twardości wody. Chciałbym wysłuchać opinii bardziej doświadczonych akwarystów na ten temat, oraz zasięgnąć rady, jakie podłoże wybrać. Myślałem również nad ziemią wzbogaconą torfem, a na to warstwa piasku. Co zaproponujecie - może jakiś inny pomysł?
 13. Założyłem nową gąbkę i chyba nie trafiłem odpowiednio z jej uziarnieniem, gęstością czy jak to zwał - po 3-4 dniach prawie całkowicie hamuje cyrkulację wody. Jakich parametrów gąbkę najlepiej kupić?
 14. miszszczu

  Glon w kształcie drzewka...

  Trochę szpecą, szczególnie jak do przedniej szyby się przyklejają. Ponadto nie wiem, czy nie zagrażają malusim a. baenschi
 15. miszszczu

  Glon w kształcie drzewka...

  Nie mam miejsca w akwa na kolejne rybki ...
×