Skocz do zawartości

Nasze Pierwsze Akwarium


KubaWe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15l. akwarium z 3 welonami potem doszły jeszcze pielęgnice meeka które po tygodniu padły a welony się z czasem przeniosły do większego i żyły długo jeden około 7 lat ale potem poszedł do nowego domu

 

Jakieś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze to się muszę przyznać kula:( w wieku 5 lat:( wtedy miałem tam welonkę i młode gupiki co sąsiad rozmnażał i wtedy myślałem ze on robi cuda:D

później było 25l do którego przywoziłem od kumpla molinezje około 30 szt w 25l (ale ze mnie bandzior)

później doszło 54l i nadal je mam

 

 

Mam nadzieję że nei dostanę bana za moją przeszłość:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 10L, nawet mam zdjęcia. Wszystko pamiętam to opiszę dokładniej.

 

Akwarium 10L, w nim 2 małe molinezje, jedna plastikowa roślina, jeden mały anubias. Filtr Aquael Fan Mini, światło z tego co pamiętam to lampka z żarówką 60W.

 

 

Dołączona grafika

 

Na pocieszenie dodam że zbiornik ten stał tylko tydzień (chyba nawet nie cały), potem było 25L, po około 2 tygodniach 25l wymieniłem na 63L, te 63L z pół roku stało i się zrobiło 135L i po kolejnych kilku miesiącach z 135L zrezygnowałem na korzyść posiadania obecnych 200L.

 

Jak tak sobie patrzę na to zdjęcie to nie wiem czy się śmiać czy płakać, ale w sumie nei było tak źle jak na pierwsze akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później nadszedł czas na 112l. Ale to następna katastrofa!

Pielęgnice Papuzie + Bocja + Zbrojniki + Kiryski.

Bez podmian, fototapeta. Rybki rosły b. szybko. Rano Granulat, wieczór Cała kostka mrożonego.

Były u mnie jakoś 8 miesięcy.

 

Akwarium uważałem za super, ale jak się dowiedziałem, że rybki się nie nadają, to już mi nie przynosiło radości. ;)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pierwszy baniak to 80 litrów a w nim wolna amerykanka :shock:

 

Gupiki, mieczyki, molinezje, platki, gurami, skalary, zbrojniki niebieskie, glonojad syjamski, labeo,

w między czasie jakieś brzanki, przeźroczka, danio pręgowane i malabarskie, motylowiec, brzanka rekinia(chyba szt2) :o , sum rekini również, żałobniczki, wielkopłetwy, bojownik, kiryski, sumy (przeróżne) i na szczeście więcej grzechów nie pamiętam.

 

Oczywiście te ryby nie pływały wszystkie na raz - to było w ciągu jakiegoś czasu - jakaś tam padła, to trzeba było dokupić jakąś inną.

 

Nawet karasie tam pływały.

 

Ech - tak to jest jak się słucha rad sprzedawców (a miałem wtedy lat ledwo naście).

 

Zdjęć na szczęście nie posiadam. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...