Jump to content

Nasze Pierwsze Akwarium

Recommended Posts

15l. akwarium z 3 welonami potem doszły jeszcze pielęgnice meeka które po tygodniu padły a welony się z czasem przeniosły do większego i żyły długo jeden około 7 lat ale potem poszedł do nowego domu

Moje było chyba jakieś 54 litry.

Mieczyki, Molinezje, Zbrojniki, Kirysy, Gupiki - masakra!

Bez grzałki, podstawowe oświtlenie. Bez cotygodniowych podmian...

Miałem wtedy jakieś 8 lat.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

15l. akwarium z 3 welonami potem doszły jeszcze pielęgnice meeka które po tygodniu padły a welony się z czasem przeniosły do większego i żyły długo jeden około 7 lat ale potem poszedł do nowego domu

Jakieś zdjęcia?

Moje pierwsze to się muszę przyznać kula:( w wieku 5 lat:( wtedy miałem tam welonkę i młode gupiki co sąsiad rozmnażał i wtedy myślałem ze on robi cuda:D

później było 25l do którego przywoziłem od kumpla molinezje około 30 szt w 25l (ale ze mnie bandzior)

później doszło 54l i nadal je mam

Mam nadzieję że nei dostanę bana za moją przeszłość:)

Ja miałem 10L, nawet mam zdjęcia. Wszystko pamiętam to opiszę dokładniej.

Akwarium 10L, w nim 2 małe molinezje, jedna plastikowa roślina, jeden mały anubias. Filtr Aquael Fan Mini, światło z tego co pamiętam to lampka z żarówką 60W.

Dołączona grafika

Na pocieszenie dodam że zbiornik ten stał tylko tydzień (chyba nawet nie cały), potem było 25L, po około 2 tygodniach 25l wymieniłem na 63L, te 63L z pół roku stało i się zrobiło 135L i po kolejnych kilku miesiącach z 135L zrezygnowałem na korzyść posiadania obecnych 200L.

Jak tak sobie patrzę na to zdjęcie to nie wiem czy się śmiać czy płakać, ale w sumie nei było tak źle jak na pierwsze akwa.

Później nadszedł czas na 112l. Ale to następna katastrofa!

Pielęgnice Papuzie + Bocja + Zbrojniki + Kiryski.

Bez podmian, fototapeta. Rybki rosły b. szybko. Rano Granulat, wieczór Cała kostka mrożonego.

Były u mnie jakoś 8 miesięcy.

Akwarium uważałem za super, ale jak się dowiedziałem, że rybki się nie nadają, to już mi nie przynosiło radości. ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

• 4 weeks later...

Pierwszy baniak to 80 litrów a w nim wolna amerykanka :shock:

Gupiki, mieczyki, molinezje, platki, gurami, skalary, zbrojniki niebieskie, glonojad syjamski, labeo,

w między czasie jakieś brzanki, przeźroczka, danio pręgowane i malabarskie, motylowiec, brzanka rekinia(chyba szt2) :o , sum rekini również, żałobniczki, wielkopłetwy, bojownik, kiryski, sumy (przeróżne) i na szczeście więcej grzechów nie pamiętam.

Oczywiście te ryby nie pływały wszystkie na raz - to było w ciągu jakiegoś czasu - jakaś tam padła, to trzeba było dokupić jakąś inną.

Nawet karasie tam pływały.

Ech - tak to jest jak się słucha rad sprzedawców (a miałem wtedy lat ledwo naście).

Zdjęć na szczęście nie posiadam. :oops:

• 7 months later...

Ja mialem 25 litrów a w nim za radą miłego Pana z Kakadu:

4 gupiki

4 neonki

4 danio

para mieczyków (sic!)

gibbiceps (!!!)

Miałem przy tym wielką hygrophilie, która się tak rozrosła, że rybki ledwo miały gdzie pływać.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...