Skocz do zawartości

[720] A'la Ameryka


miszel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja mała szklanka wody urzeczywistniła się.

 

Wymiary - 200x60x60h – 720l

Oświetlenie - 4x80W t5 2xAqua medic Plant Grow,2xaqua medic Reef White

Podłoże - piasek

Ogrzewanie 2x 300W

Filtracja - EHEIM Professionel II 2028 , 2x Atman 203

Dekoracje - korzenie

Co2 - brak

Nawożenie -Easy Carbo- Marko+Fe, kulki torfowe

 

 

Flora

- ECHINODORUS AMAZONICUS

- Microsorium pteropus

- Nymphaea lotus

- Anubias barteri var. barter

-Cryptocoryne

-China Moss

-SAGITTARIA SUBULATA

 

 

Fauna

obecnie [w planach]

-50 [300] x Neon Innesa ( Paracheirodon innesi )

-[30-40] x Tetra cesarska -( Nematobrycon palmeri)

-[2+2] x Pielęgniczka Ramireza (Microgeophagus ramirezi)

-15 x Kirysek Panda

-[20] x Otosek - (Otocinclus affinis)

 

W akwarium jest xXx świderków oraz 15 Anentome Helena i 1 Ampularia

 

 

Tuż po zalaniu.

Dołączona grafika

 

Drugi tydzień.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Macie racje 3setki to już może być za dużo. Zmiany już są tylko na razie nie mam normalnego sprzętu żeby złapać fotkę baniaczka.

 

 

Trochę zaczyna mi się nie podobać ten korzeń z prawej strony...Jak tylko uda mi się znaleźć coś bardziej krzaczastego to podmienię;) A co myślicie o dorzuceniu jakiegoś kamelota do całości??Wiem wiem nie do końca pasuje to do biotopu ale mogłoby wyjść ładnie. Mam troszkę serpentynitu może by jakaś fajna aranżacja wyszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku ani nie myślałem o czymś większym. Wiem wiem, mnie tez podobają się majestatycznie pływające Altumy bądź np niebieskołuskie a nawet Meeki. Ale na dzień dzisiejszy dążę do "malego" stadka neonow max 200:).

Play wezme pod uwage akray z moroni ciekawe rybki.

Jeśli ktoś posiada ciut większy zbiornik niż 112l to nie znaczy ze musi mieć w nim coś bardzo ambitnego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość zbiornika powala , neony też będą się tu ciekawie prezentować .

 

Jeśli ktoś posiada ciut większy zbiornik niż 112l to nie znaczy ze musi mieć w nim coś bardzo ambitnego:)

Jednak większość osób , które mają duże zbiorniki wolą większe ryby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś posiada ciut większy zbiornik niż 112l to nie znaczy ze musi mieć w nim coś bardzo ambitnego:)

Dokładnie ;) Potworna ławica neonów będzie pięknie wyglądać na tle zieleniny, a nie szarobure pielęgnice wykopujące co tylko się da :D

 

No a teraz mały ochran:

Czemu zasłaniasz te piękne korzenie pokracznymi żabienicami. Żabienice na tył, na przód daj microsoria, anubiasy itp. Widzę że lotos też z przodu. Myśl perspektywicznie. Jak te żabienice i lotosy urosną to zamiast być ładnie będzie bajzel i dzicz. Żabienice na tył za korzenie, na środku lotosy i pomyśl o 2 i 1 planie z microsorium i anubów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz się będę bronił;p

 

Żabienice już są na 3planie bo już ładnie się rozrosły:) Lotosy na środku tak jak mówisz. A pierwszy plan tworzy pięknie rozkrzewiające się Sagittaria subulata. Ten korzeń z prawej strony zaczyna zarastać China Moss wiec tez za jakiś czas będzie ciekawie wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...