Jump to content

rafalo24x

Użytkownik
 • Content count

  127
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About rafalo24x

 • Rank
  Gaduła
 1. rafalo24x

  [240l]Roślinne,aktualka

  Ona jest już dość stara,druga mi padła jakiś czas temu. //Pisownia! Nantai
 2. rafalo24x

  [240l]Roślinne,aktualka

  Dokładnie to pielęgniczka boliwijska. A co do kamienie to kwestia gustu. //Pisownia. Nantai
 3. rafalo24x

  [240l]Roślinne,aktualka

  Witam po długiej przerwie.Niestety moje paletki nie przetrwały z powodu przeprowadzki i remontu nie miałem czasu się zajmować zbiornikiem,zaniedbałem go strasznie,teraz już jest po restarcie w nowym miejscu jakiś miesiąc,co do sprzętu bez zmian,obsada to przeważnie neonki.Aktualnie wygląda tak.
 4. rafalo24x

  [240l]Roślinne,aktualka

  Spoko,postaram się ale nie chcą zbytnio sie pokazywać odkąd zaciemniłem lewą stronę siedzą cały czas w lotosie:P
 5. rafalo24x

  [240l]Roślinne,aktualka

  Witam,od ostatniego pokazania zbiornika minął miesiąć,myślę że wygląd się dość zmienił,zmieniłem także nawozy,teraz nawożę serią yasy lif,według mnie mnie ma porównania do tanich nawozów,albo po prostu źle dobierałem,tak czy tak teraz są widoczne efekty i przede wszystkim zero jakiegoś kolwiek glonu.
 6. Według mnie to nie będzie związane z twardością ale z niedoborem jakiegoś pierwiastka.
 7. rafalo24x

  Wedki

  Te akurat się wcale nie nadają,to są morskie wędki,połapać połapiesz ale będziesz miał odczucie jak byś łapał na kij z leszczyny są tak sztywne i twarde na nie małe rybki.Jak chcesz już któryś z tych zestawów to kup sobie ten za 99 zł,spławikowy.
 8. rafalo24x

  Wedki

  Powiedz mi o które ci się dokładnie rozchodzi i od jakiej metody wędkowania chcesz zacząć??Powiem tak jeśli chodzi o te wszystkie akcesoria to do spiningu mogą być ale jeśli chodzi o spławik to zwykła lipa,wędka jak dla mnie zbyt sztywna będzie,o takim ciężarze wyrzutu można ją nawet stosować na grunt,to co jest tam dobre to te kołowrotki,tylko nie przy kompletach tylko te osobno,ten duży na grunt a mały na spławik,co do wędek wolałbym kupić coś lepszego,jak coś pisz na pw.mam kilka wędek.
 9. rafalo24x

  [240l]Roślinne,aktualka

  No palety dość dobrze teraz widać,i jak na swoje wady to i tak się dość fajnie prezentują,nie jest to aż tak bardzo widoczne,ważne że sie trzymają
 10. rafalo24x

  [240l]Roślinne,aktualka

  Zgadzam się,jest dość pusto,muszę czekać aż wszystko poodbija,nie chcę zbyt dużo nawozić,bo podejrzewam że ostatnio przegiąłem i dlatego wlazły mi glony.
 11. rafalo24x

  [240l]Roślinne,aktualka

  Mała aktualka,niestety jakiś czas po restarcie miałem atak glonów i dość sporo roślin musiałem wyrzucić,do sprzętu doszedł reaktor co2 jaquno czy jakoś tak,z roślinek mały heniek, żabiennice,i lotos zielony,obsada praktycznie bez zmian,doszła parka pielęgniczek borelli,tylko jak na razie bardzo żadko się pokazują.A tak to wygląda na dzień dzisiejszy.
 12. rafalo24x

  podłoże jbl

  Ja je mam u siebie i nie narzekam,nie ma nawet problemu z sadzeniem małych roślin jeśli nie masz zbyt dużych ryb,ja je mam samo bez żadnego substratu.
 13. rafalo24x

  Proszę o głosy

  poszła piątka
 14. rafalo24x

  Filtr RO spadek wydajności

  Witam mam problem z moim filtrem ro,od jakiegoś czasu spadła jego wydajność o jakieś 50%,wiaderko 20l napełniało sie 3 godz a teraz dwa razy dłużej,filtr mam od stycznia,membrana 75,wczoraj wymieniona na nową bo filtr na gwarancji tylko że nic to nie dało,co może być przyczyną,dodam jeszcze że ciśnieni przed wejściem do obudowy membrany jest wysokie.
 15. rafalo24x

  Butla CO2 na jak długo powinna wystarczyć?

  U mnie butla 1,5 kg,w akwarium 240l wystarcza na ponad 3 miesiące,przy takim podawaniu jak ty ok 10h
×