Skocz do zawartości

[720] A'la Ameryka


miszel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

0.5w/l to mało dla lotosów ze mi do góry rosną?? Może i tworzy to jakiś klimat ale wolałbym żeby pod woda zostały.

Lotosy zawsze do góry rosną :D Jeśli chcesz żeby zostawały pod wodą musisz przycina liście wyrastające na taflę. Ja myślę, że dadzą suuper klimatu jak będą pływac po powierzchni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z tymi bandytami w 450l i wiem do czego są zdolne:D

 

 

Właśnie czekam na dostawę nowy roślinek:D

 

Lotos Zielony, Blyxa Japonica oraz Vallisneria asiatica Miki.

 

Lotosa wrzucę na środek za tym małym czerwonym będą ładnie kontrastować, blyxe dam kolo tego korzenia z prawej w miejsce tych zielonych traw a Mikki pójdzie na lewa stronę tuz obok korzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że tak.

 

Wiesz. Zbiornik ma potecjał, nawet nie chodzi o litraż, czy wymiary, bo równie dobrze można zrobić taki aranż w zbiorniku 100x50x30 i na zdjęciu będzie wyglądać podobnie...

 

Chodzi o to, że masz Ty ten zbiornik na codzień. Nie chce Ci tutaj narzucać swojej wizji, ale powiem coś jako dobry przyjaciel ryb- Pielęgniczki w naturze (Kakadu "Peru" np.) żyją w kopach liści których wysokośc dochodzi nawet do 50cm!

 

Myślę, że dlatego liście będą idealnym uzupełnieniem zbiornika, nie tylko ze wzgledu na wygląd, nie ze względu na póżniejsze efekty (kolor wody), a ze względu na to, że pielęgniczki ( których w przyszłości będzie więcej mam nadzieje) będą sie czuć wspaniale!

 

Ja nadal jestem przy tym, by wprowadzić do kakadu akary z maroni, nic sobie wzajemnie nie zrobią, a przynajmniej zobaczysz, że mniejsze, szarawe ryby tez potrafią być śliczne i ciekawe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja właśnie czasami mam takie wrażenie ze na zdjęciach zbiornik nie wygląda na swoje litry a na zwykła 2setke...

 

 

Jeśli chodzi o akary z Moroni to z pewnością zawitają u mnie tylko ze na razie jest problem z dostępnością tych ryb. W Nowym Sączu powiem szczerze ze ciężko było mi zdobyć Kakadu a jak pytam o Akary albo inne z gatunku Apistogramma to oczy sprzedawców mówią same za siebie... Już samo to ze początku akwarium polowałem na coś fajnego i dopiero niedawno udało mi się dostać Kakadu i to układ 1+1 bo więcej samiczek nie ma świadczy o sklepach. Jedynie samczyki bo są kolorystycznie atrakcyjniejsze dla dzieciaków które przychodzą z rodzicami. Gość mi mówi ze rybki te żyją i wyłącznie w parach i inne tam brednie a na koniec to mi chciał sprzedać Ramirezke z widoczną gołym okiem ospa...

 

 

Znalazłem jednego sprzedawce który wysyła rybcie PKP lub PKS wiec może akurat z nim uda mi się nawiązać kontakt i już nie długo zagoszczą u mnie samiczki Kakadu oraz mam nadzieje Akary.

 

 

Cyba że macie jakieś inne pomysły? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniak robi wrażenie, a korzenie bardzo fajne, nie zepsuj tego. ;) Jak na moje oko to baniak wygląda normalnie, korzenie go trochę pomniejszają, ale wystarczy wziąć sobie kafelkę, czy tam to, z czego zrobiony jest blat na porównanie. Połóż też na blacie np. zapalniczkę porównując do akwarium, zrób i wrzuć fotkę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dalej próbuje dostać gdzieś Akary z Morii

Nie próbowałeś dostać ich w Krakowie albo Rzeszowie? Wiem, że to ponad 100 km, ale może warto spróbować. Sądzę, że tam na pewno coś byś znalazł.

 

A tak przy okazji, od dzisiaj będę śledzić poczynania Twojego baniaczka, zapiera dech w piersiach! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych z allegro to wiem ale gość nie wysyła ryb poniżej określonej kwoty zakupu a na razie praca nie pozwala mi na to żeby jechać i odebrać je osobiście. W Krakowie pytałem ale nawet na giełdzie ciężko je dostać. Miały być Tetry cesarskie ale na nie chyba tez będę musiał jeszcze poczekać. Może macie jakiś fajny pomysł na drugą ławice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj w co lepszych sklepach zoologicznych, często da się dogadać ze sprzedawcą żeby sprowadził dane ryby. Oczywiście za dopłatą. To co jest w hurtowniach, a to co w sklepach to dwa różne światy. Przykładowo nie widziałem jeszcze w sklepie innych zbrojników niż niebieskich/pleko/gibków, a w hurtowniach mamy pełny wybór L-ek...

No i można bezpośrednio od hurtowników, z Krakowa mógłbym nawet coś polecić, ale tutaj jest ta sprawa że ryby często sprzedają od określonej kwoty, albo nie sprzedają osobom prywatnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi ze czasami a nawet bardzo często ciężko jest się dogadać z hurtownikami. A niestety sklepy w Nowym Sączu to jedynie mogę pozostawić bez komentarza. Już samo to ze na Kakadu musiałem czekać ponad 3 miesiące a jak już pojawiły się w sklepie to pani nie chciała mi sprzedać samiczek tylko pary... Powiem wam ze musiałem się kłócić z nią o to żeby mi sprzedała 4 samiczki. A jak później usłyszałem co poleciła do 112l zbiornika to mi ręce opadły... 6sklarow, suma rekiniego, 2 mieczyki, pleko i 2 bojowniki..

 

 

Nie wiem czemu ale jakoś jestem sceptycznie nastawiony do wysyłki ryb poczta... Znalazłem gościa z Białegostoku który zrobił mi fajna ofertę ale nie chce wydać parę stówek a przyjdzie mi śnięta zupa rybna:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...