Skocz do zawartości

Pierwsze prawdziwe akwarium.


Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Teraz mam pytanie dotyczące obsady którą podałem. Jakieś uwagi z waszej strony? Co byście dodali do akwa ;-)

 

Jeszcze chciałbym się dowiedzieć coś na temat oświetlenia. Czy 30W dałoby radę? Czy może dać 40+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A co powiecie na taką obsadę?

 

6x gupik (2 samce 4 samice)

10x neon

5x otosek

4x kirysek

3x pielęgniczka kakadu (1 samiec 2 samice

 

 

Czy o to chodzi?

dla mnie wygląda ok , ale znawcą w tej dziedzinie nie jestem , chodź sam osobiście nie marnowałbym obsady na gupiki

 

 

co do światła to 30w za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na taką obsadę?

 

6x gupik (2 samce 4 samice)

10x neon

5x otosek

4x kirysek

3x pielęgniczka kakadu (1 samiec 2 samice

Na kakadu akwarium jest za małe. Oraz zdecyduj się albo kirysek albo otosek.

Przecież dostałeś już odpowiedź. Po za tym otoski i kiryski to ryby stadne więc minimum 6 szt. A i z kirysków to panda, malutki, sierpoplamy i pigmejski.

 

To co zamiast gupików polecasz?

Może gupika Endlera.

 

20W x 2 wystarczy?

Jaka barwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 w powinno wystarczyć.

Co do obsady albo kiryski albo otoski,

Zamiast dwóch ławic przy dnie możesz zwiększyć liczbę neonków np wtedy będą Bardziej efektownie wyglądać.

6x Gupik

14x neon inessa albo zielony.

6x otosek

i coś zamiast kakadu, ale nie mam pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bakterie nitryfikacyjne. W akwarystyku sprzedawca polecał mi podloze z nawozem o średniej granulacji(jasno brązowe kuleczki) firma miała w nazwie coś z Aqua. Podloze było wzbogacone w min. Nh2 nh3 P. Slyszeliscie coś o tym produkcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduje się na podłoże z JBL. Wróćmy do oświetlenia. Chciałbym na to wydać nie zbyt wiele, gdyż moje fundusze powoli się kończą. Jednakże oświetlenie, które planuje to min 25w. Jakie oświetlenie polecacie? Czy w grę wchodzą tylko jarzeniówki? Czy zwykłe energooszczędne żarówki mogą być używane jako oświetlenie? Jeżeli tak to ile ich musi być i jakie.

 

Czekam na szybką odpowiedź ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy w akwarium chcesz mieć rośliny busz czy mieć sporadyczne niewymagające rośliny. Masz easy carbo, dołożysz bimbrownie, będziesz podawać makro i mikro elementy (tylko musisz dokładnie popatrzeć na skład bo niektóre mają za małą ilość potasu i żelaza i w tedy trzeba będzie podawać osobno), wybierasz dobre podłoże i oświetlenie: AQUAEL DECOLIGHT DUO PLANT 2x11W (1x6500K i 1x8000K) i jeszcze jedną zwyczajną AQUAEL DECOLIGHT 11W 6500K.

A jak chcesz mieć kilka roślinek to kupujesz jedną labo dwie zwyczajne 11-nasto watowe lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj Aqua Substrate II ;-) Pomyślałem sobie, że to będzie jednorazowy wydatek, na którym nie trzeba oszczędzać ;-) Byłem w 3 sklepach i tylko w jednym było takie oświetlenie ale 9w. Było tesz Dual ale koszt to 120 zł. Wolę dać tą stówę (50 zł jedna sztuka tego aquaela) i mieć dwa źródła światła z tyloma samyli Watami, niż płacic 120 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...