Skocz do zawartości

Pierwsze prawdziwe akwarium.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzisiaj przyszło mi oświetlenie. Moje oświetlenie to 22w w 54 litrowym zbiorniku. Planuje obsadzić korzenie i kamienie mchem java albo coś podobnego. Z tyłu nurzaniec, kabomby, anubiasy, Microsorium windelov, Cryptocoryne beckettii, Pelia, Heteranthera zosterifolia, gałęzatka.

 

Mam pytanie czy to oświetlenie wystarczy na takie rośliny i ile godzin dziennie powinien być oświetlany zbiornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pociąć na mniejsze kawałki i wtedy wyprostować. Czytałem też kiedyś sposób Takashi Amano. W rozprostowaną gałęzatkę wtyka się np. ponikło. Ponikło wypuszcza korzenia i się ukorzenia i w ten sposób gałęzatka jest przytwierdzona. Można też gałęzatkę ułożyć na płaskim kamieniu, kawałku drewna itp. i dać na podłoże. Można ją przywiązać nitką bądź żyłką wędkarską. Można też dać małe kawałeczki na dno i przykryć je specjalną siatką na mchy i wątrobowce lub taką specjalną do włosów a siatkę dociążyć kamieniami. lepiej używać małych kawałków bo całe okazy nawet wyprostowane mogą znów zacząć przybierać kształt kuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...