Skocz do zawartości

Pierwsze prawdziwe akwarium.


Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałam dwie aqaela,

mniejsza to "kaskada n 500" kosztował około 65 zł. Jeśli chodzi o zarośnięte roślinami akwa to spokojnie daje radę do 100 l.

druga to fzn2 versa max, jest głośniejszy i ma już przegródkę na różne mat. filtracyjne, ale robi niezły młynek wodny.

 

na pierwszy jest rok gwarancji na drugi dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dobra zaczynam kompletowanie sprzętu, oczywiście jeszcze na "papierze":

 

Akwarium: 54 l. - myślę, że coś takiego -> http://allegro.pl/akwarium-60x30x30-54l-proste-mega-promocja-i1705665467.html

Grzałka: AQUAEL COMFORT ZONE grzałka z termostatem 100W

Filtr: FILTR FZN - 2 KASKADOWY 40 - 200 L AQUAEL

Podłoże: Czarny żwirek bazaltowy.

 

Flora

-Phoenix moss

-Willow moss

-Stringy moss

___________

-Kabomba

-Nurzaniec

-Ponikło igłowate

-Rogatek

-Trawka Brazylijska

-Nadwódka trójkwiatowa

 

Fauna:

 

- 6x Gupik 2+4

- 12x Neon

- 6x Kirysek panda

(zastanawiam się jaki gatunek można by było wprowadzić)

 

 

 

Czekam na waszą krytykę i propozycję co zmienić. Akwarium i tak będę zakładał na początku sierpnia, także mam czas na myślenie i analizowanie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą 112l, grzałka 100W, filterek np. kaskada. Przy akwarium roślinnym trzeba się liczyć z kosztami czyli np. bimbrownia co2. Do pokrywy dodaj więcej świetlówek itd.

POZDRO... ;)

Nie wiem czy pomyliłeś tematy. Spójrz na pierwszy post i przeczytaj jaki jest tam litraż napisany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest chyba ona trudno dostępna i droga?

allegro lub podobnie koszt około 200zł lub tymczasowo bimbrownia tylko że trzeba pilnować uzupełniać itd. jak dasz dobry podkład pod żwirek i dobre światło nie konieczne jest CO2 do tego odpowiednie nawożenie i powinno być ok , możesz tez podawać CO2 w płynie np EasyCarbo lub coś podobnego. CO2 jest sporym wydatkiem ale daje ci tzw "kamień z serca" masz zaworek i do tego czasowy wyłącznik i masz po prostu w d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co grzałka aż 100W? Wystarczy w zupełności 50.

bierz 100w a jak w przyszłości postanowisz mieć 300l , będzie jak znalazł

Takie akwarium może nawet funkcjonować bez grzałki jeżeli w pomieszczeniu w którym jest akwa. Nie widzę sensu brać większej grzałki. A jak będzie chciał mieć kiedyś rzeczywiście 300l to będzie potrzebować 300W-atową około.

 

Czy butla CO2 jest konieczna?

 

jest przydatna - i to bardzo jeżeli chcesz mieć ładną roślinność

Starczy w takim litrażu bimbrownia i easy carbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie chciał mieć kiedyś rzeczywiście 300l to będzie potrzebować 300W-atową około.

no zeby gotowac wode w akwarium.

 

Starczy w takim litrażu bimbrownia

widziales co napisalem , chodzi mi o to ze butla jest lepszym rozwiazaniem ze wzgledow nie tylko estetycznych ale i funkcjonalnosci , nie trzeba pilnowac i dogladac. widac ze kolega chce zalozyc ladne i przyzwoite akwarium jezeli jego portfel jest w stanie pociagnac butle CO2 to czemu nie mial by jej kupic.

po za tym z calym szacunkiem widzac jakie roslinki chcialby kolega posiadac bimbrownia na ten litraz i te rosliny bada akurat.

 

 

dobra jak juz sie upierasz przy tej 50w grzalce to ok , ale grzalki pracuja po kilka dlugich lat i jest to z reguly wydatek jeden na dlugie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtańszy sposób na CO2 to samemu założyć bimbrownie

 

2 butelki plastikowe, wężyk, klej, dyfuzor i 20min roboty

zacier uzupełniasz co 2-3tyg - zależy z jakiego przepisu bd

 

ja stosuje zacier "1410", wymieniam co 2tyg, chodzi cały czas 24h/dobe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...