Skocz do zawartości

Dziwne pytanie....


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry.. mam pytanie ktore moze sie wydawac glupie.. ale moze i nie. Da sie nauczyc rybek sztuczek? Na YouTube byl taki film.. ze facet nauczyl zlote rybki plywania w rozne strony.. pokazywal im gdzie maja plynac... slodziutkie :) Da sie nauczyc rybki sztuczek? Jedyne co udalo mi sie zrobic.. to nauczyc rybki ze jak tylko przechodze obok akwarium...''zupa rybna'' sie zbiera... a o 7 i 17 zbeiraja sie znowu w chmare.. pora karmienia. Znacie inne sztuczki ktore rybki da sie nauczyc????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YouTube byl taki film.. ze facet nauczyl zlote rybki plywania w rozne strony.. pokazywal im gdzie maja plynac... slodziutkie :)

To nie sztuczka tylko jeśli ryby są głodne i będziesz jeździła palcem po akwarium to one będą płynąć za tym palcem.

Przynajmniej u mnie tak jest, więc to żadna sztuczka.

 

Wszystkie te "sztuczki" wynikają z tego, że ryby są głodne i jak szalone płyną tam gdzie jesteś, bo myślą, że z tego kierunku poleci jedzonko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu jeszcze jendo pytanie sie zbiera ( yy... zaduzo pytam xP)... niby rybki nie widza swiata poza akwa.... bo sie odbijaja sciany.. to czemu jak przechodze z 1.5 m od akwa.. moze nawet 2 m widza mnie rybki? i sorki ze jeszcze jedno pytanko.. rybki spia? moje ( malutkie) od 20 stoja pod powierzchnia wody i nic nie robia, a duze od 21... a jak zapale swiatlo to zycie w akwarium.. jak zgasze to spiochy.. jak zaswiece to znowu plywaja xD ponaja rybki ''smak'' wlasciciela? chodzi mi o to ze jak dajesz jedzenie reka... to lapia troche twojego naskurka i czuja? bo jak moja babcia kaarmila to jesc nie chcialy.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YouTube byl taki film.. ze facet nauczyl zlote rybki plywania w rozne strony.. pokazywal im gdzie maja plynac... slodziutkie :)

To nie sztuczka tylko jeśli ryby są głodne i będziesz jeździła palcem po akwarium to one będą płynąć za tym palcem.

Przynajmniej u mnie tak jest, więc to żadna sztuczka.

 

Wszystkie te "sztuczki" wynikają z tego, że ryby są głodne i jak szalone płyną tam gdzie jesteś, bo myślą, że z tego kierunku poleci jedzonko.

biedne rybki :( ale rybki sa zawsze glodne! zarloczki :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ryby widzą co się dzieje na zewnątrz. Ścianki nie powodują efektu lustrzanego jak patrzy się od środka.

 

2. Tak rybki śpią. Niektóre robią to nad wyraz ciekawie, np. brzanki sumatrzańskie śpiące głową w dół.

 

3. Smak właściciela? Piranie itd. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slodziusie :> i sory ze jeszcze jedno pytanie.. ale w moim starym akwarium moj hypostomus plecostomus (jeszcze jako bobasek...10 cm) smiesznie jadl... zamiast i dna.. to on stawal deba w wodzie (ogon na dol glowa do gory) i jadl z powierzchni wody jedzonko.. a potem jak skonczyl odbekiwal powietrze co polknal :P czasem mi sie udalo mu jedzonko wprost do pyszczka dac... co potem slodziusio gryzl :P a raz do palca sie przyssal :P mielsicie cos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slodziusie :> i sory ze jeszcze jedno pytanie.. ale w moim starym akwarium moj hypostomus plecostomus (jeszcze jako bobasek...10 cm) smiesznie jadl... zamiast i dna.. to on stawal deba w wodzie (ogon na dol glowa do gory) i jadl z powierzchni wody jedzonko.. a potem jak skonczyl odbekiwal powietrze co polknal :P czasem mi sie udalo mu jedzonko wprost do pyszczka dac... co potem slodziusio gryzl :P a raz do palca sie przyssal :P mielsicie cos takiego?

Tak.

Jeden z moich gibicepsów je w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój z poprzedniego akwarium też tak robił. Znalazłem starą fotkę więc przesyłam.

Aha to nie powód do dumy bo mój tak robił jak nie dostał tabletek na dno do jedzenia. W wyniku głodu kombinował żeby coś zjeść.

Na temat sztuczek od razu mi się przypomina cyrk --> wiecie jak słonia nauczyć tańczyć??

Puszczają mu muzykę i wprowadzają na gorącą blachę. W wyniku czego pali sobie "stopu,kopyta czy jak to nazwać" żeby je schłodzić podnosi je do góry. Później na wielkim cyrkowym show puszczają mu tą samą muzykę. Słoń od razu kojarzy fakty i podnosi na przemian nogi bo pamięta że zaraz będzie go to parzyło. Podobnie jest w sztuczkami z rybami. Nie daj im jeść to zrobią wszystko by je dostać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...