Skocz do zawartości

Te strrraszne akwaria,czyli Boże chroń rybki przed ludźmi...


AgaAga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze? 30l, welonka. Przejściowo gupiki, sumatry, neony, jakieś żyworódki, zbrojniki które mnożyły się na potęgę i bojek. Ten ostatni wyjątkowo przejściowo bo w ciągu paru minut zabiła go welonka. :P

Kolorowe kamyczki pomieszane z rzecznymi, zamek, fototapeta, kilka sztucznych roślin, prawdziwe zjadał mi welon.

Brak odmulania, podmiany większości wody raz na pół roku, karmienie jednym pokarmem, ogólnie tragedia.

 

Zdjęć nie mam - to było przed erą fotografii cyfrowej, a połączenia z internetem były liczone za każdą minutę...

 

Co najśmieszniejsze - jako jedyne przez kilka lat przetrwały to zbrojniki, które regularnie mnożyły się w takich warunkach jak szalone. ;)

Teraz tak przeglądam, to myślę, że moje nie było takie straszne :D

 

A więc : 20l, piach, żwirek, odmulany (ale masakra wymieniałem całą wodę raz na kilka miesięcy :(), 1 Zbrojnik niebieski, 10 neonów czerwonych. Później 5 kirysków panda na miesiąc, potem poszło wszystko do 90. Roślina jedna - moczarka, filtr wewnętrzny z gąbką, grzałka, fototapeta.

 

Teraz jak o tym myślę, to mnie ciarki przechodzą.

 

Ale jak co miesiąc przyjeżdżam do kuzynów i widzę dwa akwa 40l z sumem i 2 gibbicepsami, sztucznymi roślinami, zamkami każdy to... Światło cały czas zgaszone, bo "one nie lubią światła" lub czasem się całą noc pali. Kupują nadal tam kiryski, a one znikają :o (dziwne, prawda?) Karmią jak się chce, z 200 płatków na raz...

 

Zdjęcia niestety wgl. nie mogę wrzucić, bo na kopie mnie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Radom. Restauracja Złoty Karpik w hotelu Iskra.

Słaba jakość zdjęcia bo robiłem je ze stolika ;)

Na moje oko ze 120 litrów. Sztuczna grota i roślinka, gruby żwir i wspaniała obsada w postaci 3 skalarów, prętnika, glonojada i chyba brzanki różowej :)

 

post-10448-13685170217114_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 3 miesiące temu...

Dołączona grafika

Nie bardzo rozumiem, co jest nie tak z tym akwarium poza brakiem (chyba) osprzętu? Patrząc na proporcje do bojownika, to z lewej jest ze 30L, z prawej jakieś 12-15L. Bojownik lubi schowki, więc w obudowanym akwarium mógłby czuć się lepiej, niż w całkiem przeszklonym. Przez obudowę widać dziwne łączenia na szkle, więc tam gdzieś jest pewnie schowany filtr lub grzałka. Wielu z Was też wyciąga sprzęt do zdjęcia. Na zwykłe akwarium też można zrobić taką obudowę i niczemu to nie zaszkodzi, tylko będziemy mniej widzieć ryby. To, że akwarium jest całe przeszklone, to tylko dla lepszych wrażeń wizualnych ludzi oglądających je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...