Jump to content

Mekto

Użytkownik
 • Content count

  189
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About Mekto

 • Rank
  Dyskutant
 • Birthday 08/25/1989
 1. Mekto

  Obsada 81l

  Dwa gatunki Apistogramy w 80 l ? Moim zdaniem odpada. Albo jeden gatunek albo drugi, musisz się zdecydować.
 2. Poczytaj w internecie. Już nie jeden akwarysta walczył z tym kożuchem. Żaden nie ma pojęcia co go wywołuje i jak się go pozbyć. Jeśli już się im uda usunąć go bez deszczowni lubi skimera, to najczęściej udaje im się to przypadkiem i sami do końca nie wiedzą jak to zrobili.
 3. Nie przekracza bo masz za małe akwarium. Większa już nie urośnie bo skarłowaciała. Co do akwarium to słabo. Na początek zmień podłoże na czarne i wywal te rurki bambusowe bo to tandetnie wygląda.
 4. Ja pozbyłem się kożucha kupując najtańszą kaskadę ze skimerem na alledrogo. Kosztowała 20 zł i mam czystą powierzchnię. Swoją droga, gdy posiadałem filtr wewnętrzny z deszczownią to nigdy takiej powłoki nie miałem. Pokombinuj z ustawieniem, ja miałem ustawioną ją parę centymetrów nad powierzchnią wody. Przyczepiona na tylnej ścianie akwarium.
 5. Mekto

  Niepokoi mnie zachowanie rybek.

  Tak też właśnie napisałem. Podałem tylko przykład który mi przyszedł do głowy.
 6. Mekto

  Niepokoi mnie zachowanie rybek.

  To znak że rybki są zestresowane. Przyczyn takiego zachowania może być wiele. Najprawdopodobniej akwarium stoi w złym miejscu, cały czas ktoś koło niego się kręci, co powoduje że ryby się stresują i takie są tego skutki.
 7. Sto lat i spełnienia marzeń
 8. Mekto

  pomocy

  Zdjęcie słabe, ale wydaje mi się że jest to Teleskop Czarny. Tutaj masz więcej informacji o nim http://www.superakwarium.pl/teleskop-czarny-teleskopowy-moora-id913.html.
 9. Mekto

  [54l] takie se...

  Tę rodzinkę kirysów mam od początku mojej przygody z akwarystyką. Wiem że akwarium jest dla nich za małe, albo potrzeba więcej osobników bo to ryby stadne, ale nie mam serca ich oddawać. Za bardzo się do nich przyzwyczaiłem Więc postanowiłem że je zatrzymam, nie dokładając już więcej sztuk. Jasne. Myślisz że tak nie próbowałem ? W poprzednim akwarium miałem samą ziemie do kwiatów i były ogromne problemy. Owszem wzrost był, ale rośliny szybko gubiły liście i marniały. Dzięki za miłe słowa
 10. Akwarium zostało założone jakieś dwa dni temu. Wymiary -> 60x30x30 Grzałka -> Aquael Comfort Zone AQn50W Filtr -> Kaskada Aquael FZN-1 Oświetlenie -> Standard w pokrywie 1x15W Parametrów nie sprawdzam. Podłoże -> Ziemia do kwiatów na to bazalt. Nawozy-> Micro, Macro i Carbo z Aqua artu. Obsada. 15 neon inessa 7 Otosków 4 Kirysy spiżowe Rośliny. Nurzańce , anubiasy nana , kryptokoryny , Nadwódka wielonasienna , Blyxa.
 11. Mekto

  [140L] roślinne

  Ostatnie dwie fotki tego akwarium. Niestety mi pękło. Nie życzę tego nikomu. Temat można zamknąć.
 12. Mekto

  [1820l] South America

  Coś pięknego Podziwianie twojego akwarium to musi być sama przyjemność. Planujesz możesz jakieś pokazy/wycieczki ? A tak na poważnie to masz może możliwość nakręcenia filmu , z przyjemnością zobaczył bym jak akwa wygląda w "ruchu". Pozdrawiam
 13. Zdecydowanie druga opcja lepsza.
 14. Mekto

  [15L] 25*25*25

  Bardzo przyjemna kosteczka Oby tak dalej.
 15. Mi to wygląda na Cryptocorynę
×