Skocz do zawartości

220l...str 10 aktualizacja


Bonsai
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z pewnych wzgledow tesknie za Polska...Tyle mozliwosci i wyboru :(

może i masz rację, pod pewnymi względami, ale i tak "dziwnie" czyta się takie stwierdzenie :mrgreen::mrgreen: chyba że to ironia :)

 

 

Wcześniej, choć było sztucznie mi się podobało. Teraz widać, że poszłaś w stronę zbiornika bardziej naturalnego i też mi się podoba.

Nie wiem na ile to zasługa aranżacji a na ile dobrej fotki, ale podoba mi się coraz bardziej.

 

Kurtyna wygląda oryginalnie, ale będziesz z nią miała problemy... wypłucze ci resztki CO2 z wody, który naprodukują zwierzęta, a bez niskiego pH i dostatku węglae nie łatwo prowadzić akwarium roślinne bez glonów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie, to nie byla ironia. A szkoda w sumie. Mieszkamy w Irlandii...i niestety nie ma tu dobrych akwarystycznych. A w tych, ktore sa to wybor praktycznie zaden. Korzen widzialam raz...kiedys zanim zalozylismy nasze akwarium.

A kurtyna? wlaczamy sporadycznie. Tak aby napowietrzyc troche. Tu akurat do zdjecia coby golo nie bylo.

 

Jesli pogoda dopisze w przyszlym tygodniu to pedzimy gdzies w las- choc i z tym nielatwo :zamieszany: i bedziemy szukac galezi i korzeni. Pozniej bedziemy preparowac i kombinowac przy kolejnej juz tam podmianie wody.

 

Mamy do roslinek odzywki i lampe. A o Co2 tez myslimy...zobaczymy co i jak.

a woda juz dolana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie byla ironia. A szkoda w sumie. Mieszkamy w Irlandii...i niestety nie ma tu dobrych akwarystycznych. A w tych, ktore sa to wybor praktycznie zaden. Korzen widzialam raz...kiedys zanim zalozylismy nasze akwarium.

A kurtyna? wlaczamy sporadycznie. Tak aby napowietrzyc troche. Tu akurat do zdjecia coby golo nie bylo.

 

Jesli pogoda dopisze w przyszlym tygodniu to pedzimy gdzies w las- choc i z tym nielatwo :zamieszany: i bedziemy szukac galezi i korzeni. Pozniej bedziemy preparowac i kombinowac przy kolejnej juz tam podmianie wody.

 

Mamy do roslinek odzywki i lampe. A o Co2 tez myslimy...zobaczymy co i jak.

a woda juz dolana :)

 

Człowieku... wzruszyłeś mnie. Pojadę na giełdę w za tydzień w piątek, albo, jak Ci zależy jutro(17 czerwca 2011). Podaj na PRV tel to będziemy online i kupię Ci korzenie jakie będziesz chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslimy o ziemii. Najprawdopodobniej bedzie ale za jakis czas. Przy generalnym myciu i sprzatanu baniaka. To samo ze zwirkiem. Jestem na etapie rozgladania sie za najbardziej odpowiadajacym nam. Myslimy o czarnym lub bialym. Zobaczymy.

 

Kupilismy dzis mech jawajski, 2roslinki i korzen. Ale trzeba go spreparowac.

Powiedziano mi, ze zalewac wrzatkiem z duza ilosci soli. I tak 2tygodnie...z codzienna wymiana wody.

Doszly nam tez molinezje- sztuk 5.

 

Podmienilismy tez wode po raz 2.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

i pytanie, jakie rybki i ile sztuk mozemy jeszcze dokupic?

mamy

6xmolinezja

5xgupik

1xglonojad

1xbojownik

5xrasbora klinowa

2xkrewetka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstalam rano i...tragedia. Jeden gupik umarl...Parametry wody ok.Karmione zwyczajnie.Hmm :(

Umarł ze starości ale młodo...

Wiesz czasem się tak zdarza, skoro parametry wody są ok to porostu tak musiało być.

Obserwuj zachowanie innych ryb i kontroluj parametry wody..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda ok.

inne ryby poki co tez spoko...oby to byl pojedynczy przypadek. Nie wiem jak stary, badz jak mlody byl ten gupik.

Niemniej szkoda no :(

Woda okej,na jakiej podstawie to oceniasz?Nie chcę negować ale przydało by się podać parametry tej wody a także testy jakimi je wykonujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda nie jest ok. Znaczy jest na tyle żeby nie wywoływać bezpośrednich zgonów, ale coś jest nie tak.

NO3 bym się absolutnie nie przejmował.

Natomiast NO2 - powinno wynosić bezwzględnie 0. Jakakolwiek inna wartość sugeruje zaburzenia w cyklu azotowym. Znaczy to tyle że cykl nie wyrabia, a jak dostanie kiedyś więcej amoniaku, padnie jakaś rybka, a ty tego nie zauważysz, albo sypnie się dużo za dużo pokarmu - to ten parametr może skoczyć w górę, a wody nie bada się co 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ktoś łapie co to fotografia. Na początku widziałem akwa z porcelanką, jakiś statek i inne tego typu gadżety. Mnie się to nie podoba, ale komuś może tak. Względy estetyczne - ja usunąłbym te dodatki i dosztukował w to miejsce rośliny, ewentualnie korzeń.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Jeszcze a propos zdjęć, raj dla oka te ostatnie :)

 

Zerknąłem jeszcze raz i postanowiłem edytować. Zamek i statek usunięte. Jestem na tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również imponuje jakość fotek :)Szczególnie fotka Gupika.

 

A co do akwarium, to chyba jeszcze trochę sztuczności zostało (na środku wysoka roślinka a'la nurzaniec, chyba jest sztuczna), ale zmieniło się wg. mnie na bardzo duży plus.

 

Nie podobają mi się te większe kamyki na dnie, ale to kwestia gustu.

 

Ogólnie miły dla oka baniak, ale jak dla mnie brakuje mu "czasu" tj. tego czasu po jakim w baniaku zaczynają rośliny rozrastać się po swojemu... Na razie za duży porządek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzen sie moczy. juz nie barwi ani nie wyplywa...w sumie nie wyplywal wcale. Czy to znaczy, ze moglabym go juz do baniaka wstawic?

Podmienilismy dzis wode i No2 jest poki co 0.0...wydaje mi sie, ze za duzo jedzenia bylo sypane.

 

A roslin bedze wiecej...niedlugo bede wymieniala podloze na piasek i zwir...poprzesadzam rosliny i kupie nowe...no i ostatnie sztucznosci tez poleca.

Fajnie, ze sie zdjecia podobaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilismy zwirek 1mm, wlasnie sie plucze- tu pytanie, jak dlugo powinien sie plukac? Az woda bedzie krystalicznie czysta?

 

Ziemii jako takiej nie kuplismy ale dostalismy piasek z odzywka do sadzenia roslin. Wiec damy to a na to zwirek.

 

Kupilismy tez dozownik CO2. Ma dzialac do 3miesiecy i dokupilismy 5razbor. 1 chyba nie przezyje...przewraca sie i ogolnie slabo wyglada. Moglo byc za goraco w aucie i sie 'zmeczyla' w woreczku. Pozostale 4smiga, ze ho ho.

Glona nigdzie nie chca nam przyjac :(

 

a tak po zalaniu dzisiaj:

Dołączona grafika

 

teraz sie klaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po dzisiejszej podmianie wody. Galąż nie wróciła póki co... Mam taki tam badylek :)

 

 

 

Jak już zamówię mchy to go obsadzę :)

 

Woda jeszcze trochę mętna.

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Walczyliśmy z glonami. Zaczęły wyłazić na szybie... Ale już opanowane-mam nadzieję. Wyszło parę ślimaków... Zgniatamy. ki co więcej nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...