Skocz do zawartości

220l...str 10 aktualizacja


Bonsai
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no mam teraz 2sztuczne krzaki. plus 2male krzaczorki na dole.kupilismy dzis roslinki zywe, wiesz?

juz pisalam, ze u nas ciezko znalezc cos ladnego i zywego.owszem mozna kupic ale po co mi nadgnile albo oskubane roslinki?

nie jest tak jak w Pl. ze sa specjalistyczne sklepy akwarystyczne...niestety.

jedyna szansa jes ebay...wiesz co to takiego? takie allegro :) hehhe

 

wiec nasze akwarium nie ejst do konca sztuczne jak mowisz.

nie chce miec pustego 220l akwarium..wiec do czasu dopoki nie kupie zdorwych i ladnych zywych roslinek- one zostana.

niestety.

 

samo trzymanie rybek w akwarium nie jest naturalne przeciez.

mam drewno...kupie albo spreparuje jakis korzen.ale nie mam az tyle czasu na to teraz...a 2dni jezdzilismy w poszukiwaniach roslin i korzeni..zwyczajnie ich nie ma.mam nadzieje, ze chwilowo.

 

na forum nie bede szukala..nie mieszkam w pl wiec niestety nic mi po tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem,że mieszkasz za granicą.

 

Ale co do tego glonka to dla jego dobra postaraj się go oddać/sprzedać.On dorasta do 50cm.,tak że nawet nie będzie miał możliwości swobodnie się obrócić w tym zbiorniku.No i na długości tez nie poszaleje.

 

Ps.Wiem,że jest piękny.Sam mam takie dwa,ale do 1600L akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, postanowione, ze ląduje w zoologicznym. Jest jeden gdzie maja dobre warunki dla ryb...już rozmawiałam i wymienia mi go na 2maluchy.nie chce go tez oddawać gdzieś, gdzie będzie miał mniejsza przestrzeń niż ma teraz...

 

Muszę poszukać w necie, które glonojady nie rosną do takich rozmiarów. Szkoda co jakiś czas wymieniać, stresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam takie dwa,ale do 1600L akwarium.

:roll::roll::roll:

 

 

1600!? Zamieściłeś gdzieś zdjęcia?

Zabawię się w adwokata diabła:

 

viewtopic.php?f=40&t=32823

 

Bonsai. Jeżeli nie odpowiada Ci regulamin forum to dlaczego się zgodziłaś na niego przy rejestracji i dlaczego dalej tutaj przybywasz. Jeżeli chcesz łamać regulaminy oto może idź na drogę i szybciej sobie pośmigaj. Zobaczymy jak Ciebie zatrzymają czy będziesz taka dalej skora do łamania panujących regulaminów.

 

A jeżeli nie chcesz przestrzegać zasad panujących tutaj nikt na siłę Ciebie nie będzie trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szczerze, akwarium mi się nie podoba, tak jak moi poprzednicy twierdzę, że szpecą je sztuczne rośliny, figurki i obsada. Jednak muszę przyznać że masz dobry zmysł aranżacyjny i chyba ochotę/zapał aby się tym zająć, stąd domniemam że jeszcze pokarzesz kiedyś piękne akwarium..?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłam trochę. Będę zmieniała..z czasem....

regulaminu nie czytałam-przyznaje.Chyba nigdy nie czytam- z lenistwa.

Wiec cokolwiek zrobiłam albo nie zrobiłam przepraszam.

 

Ale to jedyne forum, na którym ludzie są mniej życzliwi niż na innych-ze się tak wyrażę.

Idę przeczytać regulamin...

 

Natalia1984: Stosuj polskie znaki, zdania zaczynaj z wielkiej litery.

 

 

Edit

 

Wydawało mi się, ze to forum o akwarystyce nie o ortografii... przepraszam pomyliłam się...

Możemy zająć się akwarium?

 

Nie mam pl znaków...poza tym co za różnica? czyta się wygodniej czy jak?

Zamiast polskich znaków wyskakują mi kwadraciki.Nie ważne, kogo to obchodzi...ja tu chciałam się dowiedzieć jak akwarium dobrze prowadzić a nie jak poprawnie pisać. Na żadnym innym forum to nikomu nie przeszkadza...

Akwaryści są dziwni widać.

 

Andrerw: edytuj posty. Ortografia !! Rejestrując się na forum akceptowałaś regulamin, więc dostosuj się do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Nie mam pl znakow...poza tym co za roznica? czyta sie wygodniej czy jak?

Oto przykład zastosowania polskich znaków z opisem która wersja jest prawidłowa żeby nie było wątpliwości;

Wersja nieprawidłowa: Zrob mi laske.

Wersja prawidłowa: Zrób mi łaskę.

Którą wersję wybierasz?

 

Rozumiem że nie masz "code page" odpowiedniego co jest oczywiście jedynie tłumaczeniem, gdyż w systemie wystarczy doinstalować klawiaturę Polski Programisty i mając klawiaturę typu QWERTY masz już polskie znaki, na każdej innej też będą ale to już inna historia jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza mi to, z sensu zdania i kontekstu wiadomo o co chodzi-zapewne.

Informatykiem nie jestem, wiec nie mam o tym pojecia. Latwo mowic komus, kto jest w tym obcykany.

Nie wiem co to jest coge page. Mam ustawiona czcionke na polska...ale nie dziala. Zamiast pl znakow widze kwadraciki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie kraba- ktos mi napisal, ze bedzie on polowal na rybki...poprzedni wlasciciel akwarium, ktore mam powiedzial mi, ze krab jest juz dorosly i wiekszy nie urosnie a wiec nie bedzie polowal na rybki wieksze od siebie. Wiec zglupialam. Poki co rybki nam sie nie rozmnazaja i zapewne-jesli nawet beda- to nie predko.

Krab dodatkowo bedzie pomagal utrzymac porzadek na dnie, wiec chyba nie ma potrzeby pozbywania sie go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krab ma w naturze łapanie żarcia. Część ryb śpi bliżej dna. To będzie okazja dla kraba żeby się za nią "zaczepić". Wystarczy że ją skaleczy to ją bardo osłabi. W tedy nie będzie miało znaczenia czy ta rybka jest mała czy duża, po prostu ją zje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest super ale idziemy w dobra strone-mysle. Wciaz mamy problem ze znalezieniem fajnych zywych roslinek ale...co sie odwlecze to nie uciecze. Szukam tez korzeni albo ciekawych galezi. Ale nie spieszy sie nigdzie.

Po prawej stronie w tyle posadzilismy roslinki-podobno latwo i szybko rosna- zobaczymy.

Zastanawiam sie tylko czy grzalka nie bedzie przeszkadzala w tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...