Skocz do zawartości

220l...str 10 aktualizacja


Bonsai
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

wlasnie zaczelam moja przygode z akwarystyka...wiem niewiele-aby nie powiedziec, ze nic...

akwarium mam od znajomego. ze wszystkimi dodatkami typu grzalka, pompka, filtry etc.

 

dopiero co wlalismy wode, i ustawilismy to, co dostalismy w komplecie.plus kilka sztucznych krzaczkow, ktore kupilismy aby cos bylo w akwarium.

poki co mamy 2krewetki, kraba glonojada i...jedna rybke.nawet nie wiem co to za rybka.az wstyd sie przyznac...

ale mowilam, ze jestem nowicjusz.

nigdy rybek nie mialam-kociara jestem :)

 

a moje 2koty uwielbiaja bulgotanie akwarium :)

 

dodaje zdjecia jak to wyglada na chwile obecna. jutro jedziemy dokupic rybki i inne gadzety.

chcemy kupic jakies atrakcyjne zywe krzaczki.zobaczymy co bedzie...no i pare rybek.

chcialabym kilka skalarow. i chyba wymienimy naszego glonojada. wydaje mi sie, ze jest za duzy...i ze sie meczy.

prawdopodobnie pare innych rybek tez dokupimy. no i chcialabym kompana dla kraba, ktory otrzymal juz swoje imie- Tadeusz :roll:

 

przydazyl nam sie tez wypadek...krewetki byly 3.zostaly 2...ale prosze-nie pytajcie bo znow bede ryczec...

 

 

z czasem jak juz ogarniemy co i jak chcemy akwarium w stylu japonskim.ale to za jakis czas.

jutro zrobimy tez tlo.czarne, zwykle. myslalam o lustrze...zobaczymy ale chyba zostaniemy przy czarnym.

 

akwarium mamy pod oknem co widac...ale juz zostalo zasloniete ciemnymi roletami.poza tym nie jest w tym miejscu bardzo slonecznie...

 

a to nasze dzisiejsze wypociny..

zyczcie nam powodzenia :)

 

Aktualizacja na str 8-Zdjecia.

 

wymiary:

110x40x50

filtr:

2x TetraTec IN 1000

1x aquatel

+kostka napowietrzajaca

+ruch wody

Grzalka:

Tetra 200W

oswietlenie:

2x54w

Fauna:

1x krab - wylatuje

2x krewetka filtracyjna

10x Razbora klinowa

1x glonojad

5xgupik

1xpielegnica boliwijska-samica

6x molinezja

1xglonojad

wiecej na dniach.

Flora:

nieznana, niestety w sklepie nie potrafiona podac mi nazw.

do sprawdzenia.

 

Co2 planuje wprowadzic jk tlyko opanuje co i jak.Juz niedlugo.

podaje potas. Bede dodawac zelazo przy podmianie wody. Jeszcze nie podmienialam ale planowo 1 w tygodniu 50l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tego wlasnie nie wiem..z technicznej str leze calkiem.sprawdze i napisze.

rosliny zywe beda kupione jutro...

 

o ile znajde cos ladneo i latwego w prowadzeniu.bo po co maja nam umierac..

nie wiem jakie maja zaopatrzenia tu u nas w akwarystycznych.

to nie to co pl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh..u nas bieda.ale mzoe sie cos znajdzie.

Irladnia.

 

szerokiego wyboru rybek nie ma w zoologicznych. ale tak naprawde nie zaglebialam sie w temat jeszcze. akwarium trafilo do nas z dnia na dzien...

 

kraby i krewetki sa :) zaby tez.

a pan i wladca upar sie na zolwika...tez sa.

 

dzis z tego co bylo w sklepie- z roslin zywych nie wybralismy nic. male toto bylo i jakies marne...do tego nie wygladalo na zdrowe.nic na sile...sztucznych wielu tez nie bylo...ale te przynajmniej nie byly nadpsute.

Jutro jedziemy na poszukiwania.

 

filtry i grzalke chyba tez jutro kupimy nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że wyglad akwarium to rzecz gustu,ale wywal te sztuczne ozdoby(nie służą ani rybom,ani tak na prawdę wyglądowi).Zamiast nich korzenie/kamienie-naturalne.Poza tym wywal sztuczne rosliny.Z zakupami proponuje się wstrzymać kilka dni,aż ogarniesz co i jak w akwarystyce.Przynajmniej podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztuczne rosliny pojda w kat...oczywiscie.moze nie wszystkie.

ale chce aby dominowaly zywe to napewno. W koncu z czasem stworzymy akwarium w stylu japonskim...chyba, ze po drodze zakocham sie w innym stylu.poki co...styl japonski bedziemy wprowadzac za jakis czas.

 

wyglad akwarium? no coz...poczatki bywaja trudne. ale ja i tak uwazam, ze jak na 1wszy raz-nie jest zle.no powiedzcie?

moglo byc gozej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuczne nienaturalne ozdoby, mogące zmieniać parametry wody - out.

Musze zatwardzające wodę - out.

Kolorowe kamyczki - out.

 

Dopiero wtedy będzie można powiedzieć że to jest jako taki start. W dobie internetu wiele osób zaczyna bez takich rzeczy...

dopiero co wlalismy wode, i ustawilismy to

I od razu zwierzaki? :zamieszany:

Spodziewaj się że bez specjalnej interwencji niedługo zaczną umierać.

Nikt przede mną nie zwrócił uwagi na niedojrzałe biologicznie akwarium?

poki co mamy 2krewetki, kraba glonojada i...jedna rybke.nawet nie wiem co to za rybka.az wstyd sie przyznac...

ale mowilam, ze jestem nowicjusz.

Nie kupuje się zwierząt o których się nie ma pojęcia. To jedna z głównych zasad.

 

Jakie krewetki?

Krab będzie najprawdopodobniej agresywny dla ryb.

"Glonojad"? Jaki konkretnie gatunek? Są takie dorastające do pół metra i są one bardzo często wpychane początkującym.

Ostatnią rybkę należy czym prędzej zidentyfikować.

 

Nie jest to najlepszy start jaki widziałem, a do akwarium roślinnego "japońskiego" tak daleko jak maluchowi do ferrari. Masa zmian, w tym zmiana obsady na czele. No ale powodzenia. Da się baniak wyciągnąć na prostą... ale to będzie wymagało zmiany obsady/aranżacji/podejścia do nienaturalnych i szkodliwych rzeczy w baniaku.

 

PS: Zdania zaczynamy wielką literą, taka moja prośba.

 

PS2: Doczytałem o żabkach i żółwikach. Jesteście na jak najlepszej drodze aby to co hodujecie się pozabijało nawzajem niebawem... Wyławianie martwych zwierzaków nie jest przyjemne, ale założe się o zgrzewkę że niebawem Cię to czeka. Wystarczyło najpierw poczytać, później zakładać akwarium i nie kupować żywych zwierząt na zasadzie "bo mi się podoba". Skutki takiego postępowania będą opłakane. Trzeba jak najszybciej, sporo zmienić w tym akwarium. To co pisze może trochę brzmieć ostro, ale to dla dobra żywych stworzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się w miarę delikatnie tłumaczyć i może nie na wszystko zwróciłem uwagę,ale kolega Atreyu dał Ci konkretne wskazówki i tego się trzymaj.

Przede wszystkim odpuść sobie jutrzejsze zakupy.

Przestudiuj informacje zawarte na forum,jak czegos nie zrozumiesz to jeszcze popytaj.

Najgorsze co możesz teraz zrobić to działać na szybciora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ton Twojej wypowiedzi nie jest zbyt mily-zwlaszcza to o duzych literach. nie podoba sie to trudno...najwyzej wyjde na ignorantke i nieuka.trudno. to chyba nie jest forum o ortografii?

to co mam w akwarium-poza paroma krzaczkami przyszlo do mnie w spadku...w sensie bylo juz w srodku.

 

a skad wiesz jak dlugo mialam wode odstana? skad wiesz kiedy wlalam ta wode? dzien pierwszy ze zwierzakami w srodku.

 

ps. akwarium z tymi niezdrowymi rzeczami i kiczowatymi funkcjonowalo dobre 2lata.troche ponad. wiec jednak tak zle nie bylo...tak dotalam, tak mam.

a radzic mozna w inny sposob i w innym tonie. bez arogancji.

 

akwarium w stylu japonskim zaloze jak juz sie dowiem co i jak.

zakupy jutrzejsze to przede wwszystkim nowy filtr i grzalka. zielenina i zwirek-skoro nie jest zdrowy. i tak mi sie nie podobal.

 

takimi postami nie zachecasz nikogo do dalszego przebywania tu.

 

rozumiem krytyke i porady..ale ty byles zwyczajnie niegrzeczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

Jednak dobra fotka to połowa sukcesu, a Canon350D robi je super :) Jakbyś zrobiła fotkę telefonem, to byś jutro dostała odpowiedzi, że paskudnie, a tak, to napiszą, że wygląda jak aranżacja Oliviera Knotta (jak jesteś początkująca i nie wiesz kto to- wpisz w google grafika "Oliver Knott fun" i zobacz aranżację z krowami albo piłkarzami a zrozumiesz o o mi chodzi :) )

Mnie się podoba (na zdjęciu),ale osobiście nie wrzuciłbym zameczków do siebie, bo wolę żywe rośliny, ale każdemu podoba się co innego a ja nie lubie jak ktoś pisze żeby wywalić jedno a wstawić drugie :)

Tobie też polecam coś żywego- dzięki żywym roślinom szybciej ustabilizuje akwarium. Nie wiem jakie masz oświetlenie, dlatego na początek przygody z akwarystyką polecam rogatka, anubiasa i jakieś mchy. Wszystkie są mało wymagające i pozwalają nabrać doświadczenia

 

dopiero co wlalismy wode, i ustawilismy to, co dostalismy w komplecie.plus kilka sztucznych krzaczkow, ktore kupilismy aby cos bylo w akwarium.

nie powinno się wpuszczać rybek do świeżo zalanych baniaków, ale rozumiem, że żyjątek nie ma gdzie trzymać póki co.

Na przyszłość poczytaj http://akwarium.ilkus.pl/stare/thekrib/begin-cycling.html

 

poki co mamy 2krewetki, kraba glonojada i...jedna rybke.nawet nie wiem co to za rybka.az wstyd sie przyznac...

Krewetek można dokupić więcej, lubią przebywać w grupie. Krab pewnie zje krewetki, ale nie jestem pewien- trzeba się zdecy dować na jedno albo drugie.

Generalnie ATREYU ma rację, musisz poczytać co z czym trzymać, bo póki co to jedyne co zaobserwujesz to żywy przykład łanćucha pokarmowego

Rybka to chyba pielęgniczka... ale jaka :) wygląda na boliwijską

 

 

Dużo czytania przed Tobą i SŁUCHANIA rad, bo można się uczyć na własnych błędach ale słabo jest się uczyć kosztem życia jakichś żywych stworzeń.

Nie odbieraj naszych odpowiedzi jako krytyki, ale jako motywację.

Nikt nie chce Cię tutaj obrazić czy zniechęcić do akwarystyki, ale w każde działanie trzeba co nieco włożyć wysiłku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ton Twojej wypowiedzi nie jest zbyt mily-zwlaszcza to o duzych literach. nie podoba sie to trudno...najwyzej wyjde na ignorantke i nieuka.trudno. to chyba nie jest forum o ortografii?

 

Wiesz, panują tu pewne zasady, ja jestem od tego żeby je przestrzegano.

To nie forum o ortografii, ale jak sama widzisz, inni piszą ładne, po polsku, z dużymi literami. Zapis o poprawnej pisowni jest w regulaminie, który akceptowałaś przy rejestracji. Pisanie poprawnie, to także okazywanie szacunku dla rozmówcy - no i po prostu, lepiej się to czyta.

Za ton przepraszam. Nie jesteś pierwszą, dziesiątą, ani nawet setną osobą która startuje z taką obsadą, a za każdym razem irytuje mnie to równie bardzo. Jeśli zależy Ci na zdrowiu/życiu podopiecznych, to z większością będziesz musiała się pożegnać.

a skąd wiesz jak dlugo mialam wode odstana? skąd wiesz kiedy wlalam ta wode? dzien pierwszy ze zwierzakami w srodku.

Cała wypowiedź to sugerowała, a to co widzę po obsadzie i ozdobach sugeruje że nie za bardzo przygotowałaś się merytorycznie do posiadania akwarium. Skoro obsada i wystrój jest zły, to opieka nad akwarium, czy jego przygotowanie, prawdopodobnie też. To nie czepianie się. Prawie każdy, [nawet ja] zaczynał od takiego "czegoś". Kwestia tego czy chcesz wyjść z tym na prostą, bo jeśli tak to oczywiście Ci pomożemy.

 

Jeśli akwarium, z włączonym filtrem, dojrzewało biologicznie przynajmniej dwa tygodnie przed wpuszczeniem zwierzaków - to zwracam honor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetek można dokupić więcej, lubią przebywać w grupie. Krab pewnie zje krewetki, ale nie jestem pewien- trzeba się zdecdować na jedno albo drugie.

Rbka to chyba pielęgniczka.. ale jaka :) wygląda na boliwijską

 

Pokaż mi jedno, jedno akwarium na forum, spośród setek w którym żyją kraby i ryby, które nie są przeznaczone na pokarm. ;)

To się wyklucza. Jeszcze raki ok, ale kraby..

Doradzasz dołożenie krewetek, a nawet nie znasz ich gatunku. Nie wszystkie są stadne.

Ta pielęgniczka to na pewno nie boliwijska, ale gatunku z pamięci nie podam.

Nic na razie nie dokupuj.

 

Najpierw identyfikacja wszystkiego co tam masz, później oddanie tego co się nie nadaje [kraby, żółwie], później można myśleć nad dokupywaniem ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazasz, ze mala litera to brak wychowania i lekcewazenie innych uzytkownikow? przynajmniej jestem grzeczna i nikomu nie dokuczam. powtarzam- takie akwarium dostalam, takie akwarium funkcjonowalo u kogo innego ponad 2lata. wiec chyba nie jest tak znowu tragicznie? bede dazyla do japonskiego wzoru...tzn do ferrari :)

 

co do krewetek i kraba..nie pozabijaly sie przez dlugi czas to chyba teraz tez im sie nic nie odwidzi?

swoja droga- to mialam je wyrzucic? zabrac akwarium a to co wewnatrz wyrzucic? wtedy bylabym lepiej przygotowana?

 

jesli tak ma wygladac pomoc moderatorow to ja za nia podziekuje...

i poczekam na zwyklych uzytkownikow, ktorzy w sposob grzeczny wyjasnia mi co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi jedno, jedno akwarium na forum, spośród setek w którym żyją kraby i ryby, które nie są przeznaczone na pokarm. ;)

To się wyklucza

Jasna sprawa. To było tylko stwierdzenie faktu, dlatego napisałem, że albo jedno albo drugie.

Można dokupić krewetek i krab sobie podje, albo usunąć kraba i wtedy krewetek może być więcej.

 

Doradzasz dołożenie krewetek, a nawet nie znasz ich gatunku. Nie wszystkie są stadne.

Mój błąd. Nie powinienem strzelać w momencie gdy autorka tematu ma misz-masz w obsadzie. Mogą to być zarówno stadne red cherry, czy babaulti jak i filtrujące ( co do filtrujących nie brnę dalej bo nigdy ich nie miałem i nie wiem onich za dużo)

 

Nic na razie nie dokupuj.

Co do tego jestem pewny- i tak już sporo jest namieszane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, jestem po prostu szczery. Jeśli wolisz teksty w stylu "fajne akwarium jak na początek", od faktu że to co hodujesz prędzej czy później się pozabija... Ja wolę znać prawdę niezależnie jaka ona jest. ;)

Punktowanie czyjegoś słabego przygotowania do hobby, choćby jak miłe i uprzejme, zawsze będzie odebrane jako atak. Akwarium funkcjonowało długo, ale podobno zwierzaki dokupiliście nie dawno? No właśnie. ;)

 

Proponuje zacisnąć zęby i wziąć się za akwarium, a nie skupiać na słownych zaczepkach. Tak jak pisałem, nie jesteś pierwszą, ani setną osobą w takiej sytuacji. Kwestia tego czy chcesz żeby było dobrze, czy wiesz lepiej od innych "bo od pewnego czasu nic się nie działo".

Skoro nie życzysz sobie moich porad, ok nie ma problemu, nie będę już więcej pisał w temacie, ale zapewniam Cię, inni napiszą to co ja. Tak jak już pisałem, życzę powodzenia i mam nadzieje że zapewnisz zwierzakom odpowiednie warunki.

 

Co do ortografii - takie tu są zasady. Inni nie mają z tym problemu, szczególnie że teraz prawie każda przeglądarka sprawdza pisownie. Specjalne olewanie regulaminu mimo jego znajomości będzie punktowane, ale to już przez moda tego działu.

 

PS: Jak filtrujące - to nie stadne. Dwie będą czuły się ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie- zwierzaki przyszly do nas z akwarium. Jutro jedziemy po akcesoria min. rosliny.

Spoko, ja nie mam problemu z krytyka, ale nie z takim tonem...no i tyle. Nie wazne w sumie.

krewetki sa 2 od dzis. Byly 3 ale jedna miala wypadek...krab byly od zawsze jeden- to ja chcialam mu dokupic towarzysza. Woda odstana 1,5 tyg. wymieszana z 1/3 wody starej.

 

Akwarium nie wyglada tak, jakbym chciala-ale jako, ze dopiero dzisiaj je urzadzalismy z tego co dostalismy- wyglada tak a nie inaczej. Beda wprowadzane zmiany- ale stopniowo.

 

Zwierzaki chcialam dokupic jutro...ale jesli mowicie, ze za szybko, to ie wstrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do zamków i innych plastikowych rzeczy nie będę się wypowiadał. Też od tego zaczynałem chyba jak większość osób która dostała/kupiła akwarium z takim wyposażeniem. W miarę zdobywania wiedzy dużo się zmienia w takim akwarium ...aż wstyd się przyznawać... Chłopaki wyżej dobrze ci radzą. Mam na myśli sławka i atreu'a. Słuchaj przedwszytkim doświadczonych akwarystów a nie sprzedawców w sklepie lub innych wariatów którzy głupoty piszą. Nie mam zamiaru mówić wywal to, wsadz tamto bo to twoje akwarium. Zrobisz to co chcesz.

Dam tylko taką małą rade jak kupisz 2 filtr to przez co najmniej tydzień używaj go ze starym filtrem. Czyli 2 filtry muszą chodzić razem żeby na nowym osiedliły się bakterie nitro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

male zmiany zrobilismy.kupilismy roslinki...zywe...nie mamy tu zbyt wielkiego wyboru niestety

a online przeciez nie zamowie?

 

czytam caly czas.ozdoby jak mowicie, nie zaszkodza.wsadzilismy je poki co-tymczasowo aby akwarium nie stalo puste. to co dostalismy w spadku.

dokupilismy dzis 5rybek. za pare dni kupimy kolejne...

 

krab jest malutki wiec poki co nie wyrzadzi nikomu krzywdy.

wydaje mi sie, ze jesli w wiekszosci rosliny beda zywe to nie zaszkodza akwarium 2 czy 3sztuczne roslinki...

 

a tak jest dzisiaj

Dołączona grafika

 

poki nie znajdziemy ladnych i ciekawych roslin plastiki zostaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Porównaj sobie pierwsze zdjęcie (aranż) z obecnym.

Jak dla mnie zmiany idą bardzo szybko w dobrym kierunku.

Spróbuj wywalić - choć na chwilę tą budowlę i muszlę, na ich miejsce dać jakiś korzeń i zobaczysz jakie masz ładne akwarium :D

Gdzieś wyżej było napisane co zrobić z krabem? - że go przecież nie wyrzucisz! Większość sklepów zoologicznych lubi nieodpłatnie przyjmować takie zwierzaki...

Obecne rośliny plastikowe bardzo są podobne do naturalnych. Załorze się że gdyby nie było napisane że są sztuczne większość osób napisała by że masz ładne rośliny i chciało by szczypkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam korzenia jeszcze! ale bedzie jak znajde w zoologu albo w lesie i spreparuje...bez budowli pustawo.wiec stoi...wiem, ze nie jest zbyt urokliwa..ale....wg mnie lepsze to niz nic.

to chwilowe.

 

krab jest malutki wiec poki co nie szkodzi....ale bedze musial z casem opuscic nasze akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

male zmiany zrobilismy.kupilismy roslinki...zywe...nie mamy tu zbyt wielkiego wyboru niestety

a online przeciez nie zamowie?

poki nie znajdziemy ladnych i ciekawych roslin plastiki zostaja.

I tu się mylisz.

Kupowałem rośliny na Allegro(chyba orientujesz się co to takiego) kilka razy.Poza jednym przypadkiem rośliny były super i stosunkowo tanie.Poza tym możesz się rozejrzeć na forum w dziale Giełda-sprzedam,też są oferty i ceny też spoko.

 

Co do Twojego akwa to wygląda przyjemnie,nawet ładnie,jednak sztucznie,czyli nienaturalnie.

A akwarystyka polega na zapewnieniu rybom możliwie najbardziej naturalnych warunków,względy wizualne sa na drugim planie.

 

Dlatego nie trzyma się np.bojownika,welona w kuli i nie stosuje się sztucznych roślin,ozdób,których to nie ma w naturze.Żywe rośliny i korzenie poza ozdobną spełniają też rolę biologiczną.Dla ryb lepiej nic niż sztuczności.Dla Ciebie może nie,ale to tylko Twoje złudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...