Skocz do zawartości

Wielkopłetw Wspaniały


dominAKWARYSTA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Dawno temu hodowałem parkę Wielkopłetwów. Jest to ryba niezwykle wytrzymała, nie zabije jej nawet brak ogrzewania. Moje egzemplarze nie były agresywne, właściwie nie przejawiały żadnego zainteresowania innymi mieszkańcami akwarium, o ile nie dało się ich zjeść (narybek). Chociaż czytałem, że "to ryba agresywna", "prześladuje", "obgryza", itp. Nic takiego nie miało u mnie miejsca, może dlatego, że pozostali mieszkańcy byli szybkimi pływakami.

 

Przyjmuje każdy pokarm, również suchy. Zbiornik nie musi mieć 120cm długości. Wystarczy 60/80 - jeśli nie trzymasz stada - na parkę lub 1+2 w zupełności wystarczy. Ryba dorasta do około 10 cm. Lubi gąszcz roślin (można się ukryć przed prześladowcą), czarną wodę. Filtracja, podobnie jak u Bojownika, powolna, przepływ wody nie powinien być silny.

 

We Wrocławiu w Carrefou/Kakadu wczoraj widziałem Wielkopłetwy w tym odmianę albinotyczną. Kupiłbym, ale mam już Bojowniki i nie wiem co z tego połączenia mogłoby wyjść. Obawiam się, że ktoś mógłby mieć skrócone płetwy.

 

I jeszcze ciekawa informacja od sprzedawcy, chociaż nie w temacie Wielkopłetwa: W zbiorniku "rośliny na sprzedaż", upakowanym po brzegi roślinami, trzymano "na próbę" cztery samce Bojownika. Żaden nie zginą, a nawet nie został obskubany. Gąszcz roślin dawał dostateczne schronienie osobnikom, które uznawały się za słabsze. Może z Wielkopłetwami jest podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...