Skocz do zawartości

[240L] słodkowodne


michaś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) Chciałabym uzyskać trochę porad jak ulepszyć moje akwarium. Bardzo mi się nie podoba:p

 

a więc do rzeczy:

akwarium: 240l fala + pokrywa

oświetlenie: 2x45W T5 (90cm) Aquastar + Grolux + odbłyśniki

grzałka - tetra 200W

filtr zewnętrzny kubełkowy - JBL Cristal Profi e900

filtr wewnętrzny - Aquael Turbo Filter 1100l

 

zalane - jakieś 2 miesiące temu

temperatura - 24 stopnie

podłoże - aqua substrate II + bazalt

tło - czarny brystol

 

parametry wody:

NO3 - 20

NO2 - 0

GH - 10

KH - 3

PH - 7

 

obecna obsada:

na razie tylko krewetki red cherry x6 i krewetki babaulti x6 + ich maluchy ,które urodziły się wczoraj i nie jestem w stanie ich zliczyć;)

 

planowana obsada:

stado neonów albo razbor espei (albo obydwa jeśli tak się da)

sumiki szkliste

pielęgnice ramireza

kiryski lamparcie

harem prętnika albo gurami mozaikowego(albo obydwa jeśli można)

 

Tak więc proszę o porady dotyczące absolutnie wszystkiego, mchy tak marnie i powoli mi rosną co może być tego przyczyną? czy widzicie tam kilka korzeni czy lepiej jeden wielki? ;)

 

na dniach załączę więcej zdjęć i lepszej jakości bo to robione tak na szybko komórką

post-6641-13685162978501_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mała aktualka po długim okresie czasu. Mchów niestety nie umiem hodować i padły wszystkie, które były na siatkach. Nie wiem co robię źle, niektórzy nic nie robią i jakoś im rosną a ja chucham dmucham podcinam a i tak padają :(

Obecnie akwarium zamieszkują 3 prętniki, 9 razbor klinowych, krewetki red cherry i babaulti w nieodgadnionej liczbie oraz zbrojnik niebieski :) w przyszłym tygodniu zamierzam dokupić z 2 ramirezy i kilka razbor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...podejrzana sprawa...Rośnie mi tylko ten jeden mech na kokosie widoczny na zdjęciu. Reszta odmawiała współpracy, coraz bardziej brązowiały i usychały :/

Ale postaram się nie zrażać, chyba popróbuję jeszcze z jakimiś nowymi, bo bardzo mi się podobają mchowe ściany akwariów:)

post-6641-13685164480214_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę,że skoro ładnie rośnie mech na kokosie a inne nie być może trochę źle został posadzony.Mam podobne parametry wody,trochę więcej watów na litr i mchy rosną mi pięknie.W jednym miejscu mi się nie przyjął dlatego bo dałem go bardzo grubo i te gałązki od spodu po prostu gniły z braku światła.Dobrze by było podawać CO2 choćby z bimbrowni,u mnie odkąd zacząłem stosować efekty są naprawdę widoczne.Dodatkowo podaję EC w płynie.Z mchami czy z czymkolwiek w akwarystyce cierpliwość i wytrwałość są nieodzowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie źle zamocowałam, bo przywiązywałam na szybo bez ładu i składu i zaczynał właśnie brązowieć od spodu.

 

A co do żwirku to absolutnie nie jest niebieski :D to bazalt i trochę aqua substratu, nie wiem, dlaczego tak wygląda na zdjęciu zapewne to wina aparatu, bądź słabych umiejętności fotografa ;)

Fota z krewetą przedstawia jego realny kolor - lekko nadgniło brązowy :)

post-6641-13685164480742_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Porównanie pierwsze zdjęcia z kolejnymi , różnica widoczna i to na plus oczywiście , wracając do mchu ja miałem u siebie taki przypadek :taki sam mech zamocowany na metalowym stelażu oba takie same przymocowane nitką taka samą :)Jeden mech leżał na dnie drugi był oparty , i ten oparty mi nie chciał się przyjąć , pomyślałem że zły ok zmieniłem na nowy to samo , ale zmieniłem lokalizacje na położenie na dno i wyskoczył jak z armaty , po tygodniu ustawiłem z powrotem na stare miejsce i znów to samo, gnije - rozwiązanie było banalne tak gdzie stawiałem go na pion miałem wypływ z deszczowni i to się mu nie podobało , teraz wszędzie indziej gdzie deszczowni nie ma , mech mi rośnie , ale wiesz tak było u mnie bo tak ogólnie to mchy lubią jak jest "ruch" wody , ale ten mój wolał spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...