Jump to content

luckyhappy

Użytkownik
 • Content count

  91
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About luckyhappy

 • Rank
  Bywalec
 1. luckyhappy

  Zaćma. Jak wyleczyć?

  Nie, nie przerybienie. Napisałam xx, bo straciłam rachubę, a jest ich około 10-13 rybek. Właśnie szukałam i nie znalazłam, a ja potrzebuję prostych sposobów, bo nie mam warunków, żeby kupić jakieś wymyślne leki. Jakby ktoś mógł powiedzieć czym leczył zaćmę to byłabym bardzo wdzięczna. Szukam leków jak baktopur itp. Nibt nie ma leków na zaćmę, ale z czym mogę poeksperymentować?? Nie uśmiercę całej obsady, a jest jeszcze jeden mieszkaniec, na którym bardzo mi zależy. Co mam robić???
 2. Witam! Mam w akwarium parę (xx) neonek. Jedna zachorowała na puchlinę, chwilę potem druga na zaćmę ;( Uśmierciłam obie, bo tą z puchliną mogło by rozerwać ;( No i patrze- 4 neonki mają podejrzenie o zaćmę (biała plamka na oku, coraz bardziej się rozrasta, wytrzeszcz). Szukałam trochę na forum, ale nie potrafię nic znaleźć. Wiem, że można Serą Baktopur, ale są jeszcze jakieś inne wspomagające, łatwodostępne?
 3. luckyhappy

  Można wyleczyć?

  Szkoda ;( Zazstosuję cmf odkażająco przez 3 dni, zobaczę czy jakaś poprawa. Serą baktopur wyleczyłam kiedyś bojownika z wytrzeszczu, ale po 2 miesiącach był nawrót choroby i zdechł ;(
 4. Moja ryba ma puchlinę wodną. Czy cmf lub zieleń może spowolnić ten proces? Lub trochę załagodzi sytuację?? Dodam, że u mnie w mieście nie można dostać leków na puchlinę, dlatego zadaję takie pytanie. PS Jest to neonka, w akwarium są również krewetki i ślimaki.
 5. Witam! Mam problem z neonką, która jest gruba. Podejrzewaliśmy puchlinę wodną, ale objawy trochę nie pasują. Nie ma nastroszonych łusek, zaczerwienionego odbytu itp. Jest po prostu gruba. Zawsze do szczupłych nie należała, ale gdy daję jedzenie ona zawsze, zawsze jest pierwsza. Bardzo gruba jest od 2 miesięcy, zawsze była, ale teraz bardziej. Nie jestem pewna czy to puchlina, dlatego nie chcę jej jeszcze uśmiercać, bo może to po prostu otyłość. Podałam zieleń malachitową, dla pewności. Inne rybki są normalne, czasem mam wrażenie, że za szczupłe. Przebywają z Grubą pół roku, dwie dłużej. Litraż 54l ok.11 neonek, glonojad, 2 helenki, xx red cherry. Temperatura 25 st.
 6. luckyhappy

  Młode krewetki zdychają.

  Dodaję, ale ostatnio rzadziej i w mniejszych dawkach. Mam tam ryby, ale z nimi wszystko ok.
 7. Witam! Dziś rano zauważyłam 5 małych zdechłych krewetek. Zbielały. A więc zacznę od początku... Krewetki mam już w akwa dobre 2 miesiące. Rozmnażały się jak szalone. Dwa dni temu krewetki dostały nagłej głupawki, zaraz po zrobieniu porządku w akwarium. Wtedy też kupiłam dwie helenki, po czym, jedna zaginęła (z nie wiadomych przyczyn). Wczoraj zaobserwowałam, że duża krewetka ma tak jakby sparaliżowane łapy. Nie potrafiła utrzymać równowagi, i cały czas się kładła. Po ok. 2 godzinach małe też tak zaczęły robić. Dziś rano znalazłam zdechłe małe (jedna bez głowy ), i nie wiem co mam dalej robić. Gdyby ktoś poradził mi co to za choróbsko i jak je leczyć. Szukałam trochę i podejrzewam, że to wewnętrzna infekcja bakteryjna, ale nie jestem pewna. PS pH w normie jak zwykle ok. 6,5, temp. 24-25 st.
 8. luckyhappy

  [25L] Moje nowe zdjęcia

  Bez obrazy, ale myślałam, że jak 207 postów to masz jakieś doświadczenie, być może w teorii, jak najbardziej, ale w praktyce... Sorry, ale te akwa to jakaś wylęgarnia glonów. Oświetlasz w nocy czy w dzień? Minusy: - tło - przerybienie - GLONY!! Życzę powodzenia, bo nie napisałam tego postu po to by Cię obrazić,ale zwrócić uwagę. Mam nadzieję, że poprawisz błędy i wrzucisz aktualkę jak się wszystko unormuje
 9. Moje krewetki ciągle się rozmnażają. Kupiłam 5 krewetek, z czego 1 zdechła. 3 miechy temu zauważyłam, ę nosi jajeczka i byłam z tego dumna. Po wykluciu się 30 maleństw (już 3 miesięcznych) dzisiaj znów zauważyłam jajeczka. Czy można zaradzić nadmiernemu rozmnażaniu się ich? PS Mam 54 litrówkę.
 10. luckyhappy

  Mój zbiornik 54L. Aktualizacja str. 13

  No, no, no, nowa aranżacja ładna, bo tamta to szczerze mówiąc mi się nie podobała...
 11. luckyhappy

  krewetki w ogólnym z takimi rybami

  Wow... Małe krewetki to Neonki mogą zjeść-mmm... pycha... Molinezje też się mniejszymi okazami pożywią, więc nie wciskajcie głupot.
 12. luckyhappy

  [54l] Pierwsze akwarium

  Dobra, to ja się estetyki przyczepię Tam, coś z tyłu (chyba termometr, czy napowietrzacz), powinieneś zasłonić, bo psuje cały efekt. Akwa, no ładne, ale trochę trzeba poprawić (więcej roślin) i będzie ok.
 13. luckyhappy

  [45l] Moje akwarium

  No, i dobrze. Co za dużo to nie zdrowo. W akwa nie za dużo roślin, ale jak zarośnie to będzie ok.
 14. No, po prostu szacun. Jak Ci się to udało, kolego?? Ładne akwarium
 15. luckyhappy

  Zabawa- bitwa

  Może i było, ale zabawa to zabawa, nikomu się specjalnie nie przyda, a możemy się o kimś czegoś więcej dowiedzieć ;D Grajcie dalej
×