Jump to content

michaś

Użytkownik
 • Content count

  104
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About michaś

 • Rank
  Gawędziarz
 • Birthday 11/30/1986

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Wrocław
 1. Pomóżcie proszę to dla mnie b. ważne. W moim akwa zapanowała ospa Chciałabym przełożyć rybki do innego akwarium i tam je leczyć, a w akwarium głównym zostało by jakieś 100 krewet. Jak wiadomo kulorzęsek ginie kiedy nie jest w stanie przez dłuższy okres znaleźć żywiciela w postaci ryby. I teraz moje pytanie brzmi? Czy jego żywicielem może stać się krewetka? Bo jeśli tak to cały mój cyrk z leczeniem nie będzie miał sensu bo i tak akwarium główne zostanie zainfekowane przez krewety z kulorzęskiem.
 2. michaś

  4 Ramirezki

  Kurcze auch te Ramirezki z Twojego awatara takie cudne są, a moje takie bidulki:/ ale zdjęcia robiłam od razu po wpuszczeniu rybek więc może jeszcze się rozrosną i pokażą ostro czerwone brzuszki z czasem Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje co do płci moich upośledziuchów, albo sugestie czy nr 4 jest wogóle ramirezą to piszcie proszę.
 3. michaś

  [240L] słodkowodne

  Pomóżcie dobrzy ludzie : viewtopic.php?f=11&t=35022
 4. michaś

  4 Ramirezki

  Tu jest zdjęcie czwartej rybci: (Wiem, że nie można posta pod postem, ale 4 załączniki się nie zmieściły).
 5. michaś

  4 Ramirezki

  Hejka! Dostałam dzisiaj od kolegi 4 pielęgniczki ramireza. Chciałam się poradzić co do ich płci. Z góry uprzedzam, że wertowałam internet na ten temat z 3 godziny a mimo to mam problem, żeby ze 100 % pewnością stwierdzić, która ramireza jest panią , a która panem. Mi osobiście wydaje się, że wszystkie 4 to samiczki Dlatego proszę o pomoc w rozróżnieniu płci. Drugi problem to kwestia wyglądu rybki ze zdjęcia nr 1, wygląda jakoś tak biednie, mizernie i chudo. Mam rację, czy to moje przewrażliwienie? Aha naszły mnie też wątpliwości czy ona wogóle jest p. ramireza, bardziej przypomina mi pielęgniczkę boliwijską
 6. michaś

  Brązowa narośl na szybie

  To pewnie jakiś glonek, jak brązowe to pewnie okrzemek chociaż u mnie nigdy na szybie się nie osadzał. Za to z pewnością na szybach mogą się osadzać zielenice, krasnorosty, ale są czarne bądź zielone bardziej niż brązowe.
 7. michaś

  Ławica do 63l

  Proponuję stadko razbory klinowej albo microrasbory galaxy. Spełniają wszystkie wymagane przez Ciebie warunki, nie atakują krewetek, są zajęte sobą
 8. michaś

  NOWY BANIACZEK 200l

  Stadko razbor klinowych na przykład, są bardzo ładne i grzeczne, nikogo nie podgryzają
 9. michaś

  Akwarium 80l

  Jak chcesz się pozbyć gloniaków to easy carbo może pomóc. U mnie wykończyło wszystkie glony co do jednego w przeciągu 2 tygodni. Druga sprawa, ze nie wiem czy jest się z czego cieszyć ,bo przez to teraz krewetki mają mniej żarcia Nurtuje mnie co to jest ten kamulec otoczony jakąś fioletową siateczką na przedzie? Chyba ,że to kamień obrośnięty mchem a na zdjęciu zniekształcone kolory wyszły i dlatego wydaje się fioletowy.
 10. Mam pytanko odnośnie gąbkowych wkładów w filtrach zewnętrznych. Przy czyszczeniu filtra po prostu je płuczecie czy zmieniacie na nowe? Nie wiem jak szybko one się zużywają, słyszałam, że trzeba je wymieniać na nowe przy każdym czyszczeniu filtra ale to chyba jakaś ściema. Co o tym sądzicie?
 11. michaś

  Jakie są wasze marzenia ?

  A ja uważam, że to bardzo fajny i przyjemny temat Marzę, żeby móc w życiu dużo podróżować, mieć ciekawą pracę i szczęśliwą rodzinkę, a jeśli chodzi o aspekt finansowy oczywiście wygrana w totka by nie zaszkodziła Z bardziej przyziemnych spraw marzę żeby w końcu skończyć studia i mieć święty spokój z nauką:/ i żeby założyć Tangę 300l
 12. michaś

  Historyjka :D

  Na dźwięk tych jakże religijnych słów z sąsiedniego mieszkania wyłonił się w swej czarnej płachcie batmana xsiadz i popatrzywszy znużonym wzrokiem zapytał:
 13. michaś

  Historyjka :D

  ale latające ryby mutanty uratowały go i przywiodły z powrotem do domu prosto przed oblicze teściowej...
 14. Heh niezły rozgardiasz w tym akwarium panuje Nie liczyłabym na to, że gupików będzie mniej, bo rozmnażają się jak króliki, czyt. non stop Rozumiem ,że obecnie żadna rybka nie choruje, więc skoro nie chcesz ich wyławiać do innego akwarium to chociaż zrób porządek z tym filtrem po tych wszystkich chorobach. Najpierw odłącz od prądu żeby nie zalało pokoju, a potem (najlepiej poproś kogoś dorosłego) otwórz, popatrz jakie ma wkłady i oporządź ładnie. Fajnie by było gdybyś kupiła testy do wody, przynajmniej te najtańsze paskowe, żeby zobaczyć czy NO2 I NO3 w normie, bo to też może być przyczyną złego zdrowia rybek.
 15. Wiem co to znaczy nauka Nienawidzę się uczyyyć a sama studiuję więc wierz mi, że wiem jak to jest Ale 30 minut na akwarium każdy jego posiadacz powinien znaleźć. Masz jakieś mniejsze akwarium, w którym mogłabyś trzymać rybki podczas czyszczenia tego dużego akwarium? Jeśli nie, to może poproś rodziców żeby kupili jakieś niewielkie. Zawsze się przyda. Jak długo już masz to akwarium? Tzn. chodzi mi o to, że skoro filtr od 'jakiegoś pana' to może wogóle nie był czyszczony od 2 lat. O taki filtr zewnętrzny też trzeba regularnie dbać, wypłukać/wymienić wkłady (minimum raz na pół roku). Dobrze by było też wsadzić jakiś mniejszy filtr mechaniczny do środka. Odmulasz czasem dno akwarium? Masz dużo żywych roślinek? Rośliny bardzo pomagają w utrzymaniu odpowiednich warunków w akwarium.
×