Skocz do zawartości

Grzałka w lato


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Hej,

 

Pierwszy lepszy temat o grzałce który nie jest zablokowany, a nie chce zakładać nowego.

Grzałki w lato używam ale ją lekko przykręcam i tak nie ma to znaczenia bo ma termostat i jakoś radzi sobie z różnicą temperatury tą w pokoju i tą od świetlówek.

 

Moje pytanie w temacie grzałek. Jaka jest ich żywotność. Bo zakupił bym sobie jakąś nową 150W bo ta ma już 8 lat i nie wiem czy dobrze hula.

Może tam się coś wypala, starzeje, termostat wariuje. Być może ze starości się częściej włącza ;p nie wiem. Może po prostu szukam pretekstu by wymienić 8latke Aquaela na bardziej mnie lubianą firmę ;p

 

pozdrawiam,

 

Edycja do poniższego postu: 29,06,11` 22:33

Ta grzałka 150W miała by później wylądować w jakiejś 200-300. A tak chciałem się dowiedzieć czy grzałki podlegają jakiemuś zmęczeniu materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...raczej nie ma terminu ,w którym grzałka "się wypala" ;) czas funkcjonowania zależy od firmy, częstotliwości używania, a pewnie i od szczęścia:) skoro Twoja przetrwała 8 lat to i tak bardzo dużo, więc myślę, że możesz dla swiętego spokoju kupić sobie nową skoro wiek tej obecnej Cię niepokoi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli masz termostat, nie widzę żadnego problemu, żeby mieć grzałkę w akwa. Chcesz mieć w miarę ustabilizowaną temperaturę, dobra jest grzałka z termostatem. Inna sprawa jak jest lato, skoki temperatury do góry i grzałka przestaje pracować, co nie zmienia faktu, że temperatura otoczenia podnosi się, tak samo jak w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy gdzie się mieszka nie chodzi tu o kraj tylko o budynek czy na poddaszu czy gdzie indziej temperatura jest różna.Pamiętając o tym że oświetlenie sztuczne które posiadamy też nagrzewa wodę grzałka w lato jeśli jest z termostatem niech sobie będzie podłączona bo temperatura wieczorem może diametralnie spaść wtedy grzałka się uruchomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...