Skocz do zawartości

Czy one nie są głodne?


esteerzet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Karmię ryby w zasadzie zróżnicowanym pokarmem, dwa razy dziennie i za każdym razem staram się, żeby dostawały inne "zestawy", a wszystko zjadały możliwie w ciągu 2-3 minut. Karmię: Ichtiovitem ogólnym, Ichtiovitem wysokoproteinowym, Ichtiovitem roślinnym, Vitality&Color wybarwiający Tropicala i mrożonkami: bazowa Artemia (założyłem sobie 3 razy w tygodniu) i dwa razy w tygodniu coś z mieszanki quintetu - dafnia, cyklop, rozwielitka, szpinak (2 razy w tygodniu). Neonki jak najbardziej zadowolone po karmieniu, a Prętniki mimo tego, że zjadają i tak sporo z tego co sypię to kilka razy w ciągu dnia penetrują dno (wygląda to śmiesznie, bo wręcz stają na głowie) i podskubują coś między żwirkiem. Pływają i zachowują się normalnie, ale czy nie zwiększyć z myślą dla nich porcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmienie rybek 2 razy dziennie wystarczy lepiej mniej a czesciej uwazaj zeby nie przekarmic wyipisales kilogramy pokarmow ja mam 3rodzaje pokarmu w platkach i raz na tydzien podaje ochotke a pretniki to glodomory dawniej mialem gurami bylo podobnie ciagle grzebaly w podlozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko, żeby nie wyszło, że ja miksuję te wszystkie płatki i podaję jako jedno danie :D. Nie nie jak daję mrożonki wieczorem to nie daję proteinowego rano tylko ogólny albo roślinny ;). Wybarwiający postaram się ułożyć tak, żeby dostawały 3-4 razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołączę się do tematu. Karmię swoje rybki ICHTIOVITEM dwa razy dziennie ,rano i na wieczór czy im to wystarczy?????

Jakieś dwa tygodnie temu zauważywszy że nie ma jednego glonojada i zastanawiałem się gdzie się podział.Dzisiaj podczas mycia filtra zauważyłem że nie ma drugiego i znalazłem na dnie szczątki (kawałek szkieletu) :shock: Dodam że w mojej obsadzie znajdują się:

2x żałobniczka

4x neon

2x gupik

1x brzanka

i były 2 glonojady

Troszkę jestem zdziwiony bo nie były małe -jeden taki z 6 cm a drugi 8-9cm

Co mogło je zjeść????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam na razie 6 gupików i 6 kirysków spiżowych, karmie je rano i wieczorem po szczypcie pokarmu 1 dzień vegetable, drugi dzień wybarwiający i trzeci dzień wieloskładnikowy no i sypie przy każdym karmieniu dla kirysków troszkę Tropical Kirysek, i od nowa to samo, a w sobote głodówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wszystko zjadały możliwie w ciągu 2-3 minut.

Nie wiem jaką masz obsadę dokładnie, ale jeśli masz jakieś ryby, które trochę boją się podlatywać po jedzenie lub jak np neonki czekają aż coś spadnie to mogą być nie do karmione, ale to tylko nawiasem, bo duże różnicy to nie robi, le jeśli chciałbyś wiedzieć to już wiesz;p

 

Też tak karmiłem (3 razy dziennie) i mam teraz (250 mg/l NO3 i 10 mg/l NO2) i ledwo mi rybki przeżyły (już mam w normie). Najlepiej karm rzadziej a więcej im dawaj .

Złe parametry wynikają z tego, że przekarmiałeś ryby a nie z ilości karmienia.

Można karmić nawet 5 razy i nie wpłynie znacznie na parametry wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...