Jump to content

Czy one nie są głodne?


esteerzet
 Share

Recommended Posts

Witam. Karmię ryby w zasadzie zróżnicowanym pokarmem, dwa razy dziennie i za każdym razem staram się, żeby dostawały inne "zestawy", a wszystko zjadały możliwie w ciągu 2-3 minut. Karmię: Ichtiovitem ogólnym, Ichtiovitem wysokoproteinowym, Ichtiovitem roślinnym, Vitality&Color wybarwiający Tropicala i mrożonkami: bazowa Artemia (założyłem sobie 3 razy w tygodniu) i dwa razy w tygodniu coś z mieszanki quintetu - dafnia, cyklop, rozwielitka, szpinak (2 razy w tygodniu). Neonki jak najbardziej zadowolone po karmieniu, a Prętniki mimo tego, że zjadają i tak sporo z tego co sypię to kilka razy w ciągu dnia penetrują dno (wygląda to śmiesznie, bo wręcz stają na głowie) i podskubują coś między żwirkiem. Pływają i zachowują się normalnie, ale czy nie zwiększyć z myślą dla nich porcji?

Link to comment
Share on other sites

Karmienie rybek 2 razy dziennie wystarczy lepiej mniej a czesciej uwazaj zeby nie przekarmic wyipisales kilogramy pokarmow ja mam 3rodzaje pokarmu w platkach i raz na tydzien podaje ochotke a pretniki to glodomory dawniej mialem gurami bylo podobnie ciagle grzebaly w podlozu.

Link to comment
Share on other sites

No tak, tylko, żeby nie wyszło, że ja miksuję te wszystkie płatki i podaję jako jedno danie :D. Nie nie jak daję mrożonki wieczorem to nie daję proteinowego rano tylko ogólny albo roślinny ;). Wybarwiający postaram się ułożyć tak, żeby dostawały 3-4 razy w tygodniu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dołączę się do tematu. Karmię swoje rybki ICHTIOVITEM dwa razy dziennie ,rano i na wieczór czy im to wystarczy?????

Jakieś dwa tygodnie temu zauważywszy że nie ma jednego glonojada i zastanawiałem się gdzie się podział.Dzisiaj podczas mycia filtra zauważyłem że nie ma drugiego i znalazłem na dnie szczątki (kawałek szkieletu) :shock: Dodam że w mojej obsadzie znajdują się:

2x żałobniczka

4x neon

2x gupik

1x brzanka

i były 2 glonojady

Troszkę jestem zdziwiony bo nie były małe -jeden taki z 6 cm a drugi 8-9cm

Co mogło je zjeść????????????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrator

W 12l karmię raz na tydzień.

 

 

Częstotliwość karmienia jest uzależniona od litrażu, obsady itp, itd.

To jak z każdym zwierzęciem, lepiej troszkę mniej niż sypać na maxa ile się da.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam na razie 6 gupików i 6 kirysków spiżowych, karmie je rano i wieczorem po szczypcie pokarmu 1 dzień vegetable, drugi dzień wybarwiający i trzeci dzień wieloskładnikowy no i sypie przy każdym karmieniu dla kirysków troszkę Tropical Kirysek, i od nowa to samo, a w sobote głodówka.

Link to comment
Share on other sites

a wszystko zjadały możliwie w ciągu 2-3 minut.

Nie wiem jaką masz obsadę dokładnie, ale jeśli masz jakieś ryby, które trochę boją się podlatywać po jedzenie lub jak np neonki czekają aż coś spadnie to mogą być nie do karmione, ale to tylko nawiasem, bo duże różnicy to nie robi, le jeśli chciałbyś wiedzieć to już wiesz;p

 

Też tak karmiłem (3 razy dziennie) i mam teraz (250 mg/l NO3 i 10 mg/l NO2) i ledwo mi rybki przeżyły (już mam w normie). Najlepiej karm rzadziej a więcej im dawaj .

Złe parametry wynikają z tego, że przekarmiałeś ryby a nie z ilości karmienia.

Można karmić nawet 5 razy i nie wpłynie znacznie na parametry wody.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...