Skocz do zawartości

Przeczytajcie to wszyscy


pawel11621
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki, że wpisze się w Waszą jakże rzeczową i ciekawą rozmowe ;) Ogólnie forum jako całość wydaje się bardzo ciekawe i pomocne. Widzę jednak, że i tu zdarzają się rozmowy rodem z filmwebu typu: "moja racja jest najmojsza, a Ty się g... znasz". Trochę mało argumentów w tym wszystkim, nie zaczynajmy gadać jak politycy. Jasne, że każdy ma swoje zdanie ale warto posłuchać bardziej doświadczonych, podzielić się swoją wiedzą czy opinią. Też jakiś czas zajmuje się akwarystyką, nie jest to duży staż ale zawsze coś. Wystarczająco by mieć jakieś tam swoje zdanie na pewne aspekty hodowli i stwierdzenia typu "jak sprzątać akwarium to sprzątać wylewamy wode czyścimy wlewamy nową" wydają mi się dziwne i nie poparte żadnymi argumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Pokaż mi swoje akwarium, obsadę (najlepiej dorosłe osobniki), parametry wody, itp. To podstawy aby udowadniać swoja rację.

 

 

ps: otrzymujesz kolejne ostrzeżenie za brak edycji postów. Naprawdę nie chce mi się czegoś powtarzać kilka razy.

 

 

Edit:

... stwierdzenia typu "jak sprzątać akwarium to sprzątać wylewamy wode czyścimy wlewamy nową" wydają mi się dziwne i nie poparte żadnymi argumentami.

Między innymi o tym właśnie piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz podłapałeś temat niepoparte argumenty ale ok odpowiem na to o czyszczenie akwarium nie masz ani 1zł na oczyszczacze czy inne pierdoły masz akwarium 30l osadziło ci sie tak glonów że nic nie widać w takim przypadku co ci da podmiana wody 30% heh moim zdaniem wystarczy kamienie wywalić do czegoś wypłukać w wodzie akwarium do wanny umyć odczekać aż wyschnie i po sprawie i oto moje uzasadnienie a po za tym miał tak kolega że podmieniał wodę wyczytał to gdzieś w książce i co sie okazało nie było glonojada i zdechły mu rybki z tego powodu że podmieniał wodę zamiast wyczyścić całe akwarium a przed tym jak robił porządki co 7 -14 dni nie zdechła mu ani 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mam akwarium 12l i 350l i nie mam glonów. I co w takim przypadku?

Walczę z przyczyna ich powstawania, a nie ze skutkami. Umycie wszystkiego prowadzi do tego, że masz czysto kilka dni. A potem znowu się osadzają. To jak walka z wiatrakami.

 

Jak w domu masz grzyb na ścianie. To będziesz go wiecznie malował farbą? Czy wolisz skuć tynk i osuszyć ścianę? Bo ja wolę ten drugi sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twój argument jest prosty i logiczny kontr argument :) Dbanie o poprawne parametry wody oraz prawidłowe oświetlenie w dużej mierze może ograniczyć inwazje glonów, w razie gdy się pojawią "oczyszczacze czy inne pierdoły" nie zawsze są konieczne (choć do końca nie wiem co kryje się za tajemniczym i napewno poznanym w praktyce akwarysty stwierdzeniem "pierdoły"), obmywanie całego akwarium kranówką, zmiana całej wody w zbiorniku może zaszkodzić florze i faunie w stopniu nie mniejszym niż same glony. Poza tym zakładając akwarium trzeba liczyć się z tym, że będą w nim żywe istoty i niestety czasami trzeba mieć "1 zł" by zapewnić im odpowiednie warunki.

 

Choć może wspomniany wybielacz, w sytuacji gdy nie mamy ani grosza, też mógłby skutecznie oczyszczyć szyby akwarium, głupiki mogłyby przeżyć, może nawet dałoby to ciekawy efekt i zmieniło nieco kolorystykę ich ogonków, dając w ten sposób nową odmianę. Sam już nie wiem... Jak powiedziałem, dużego doświadczenia nie mam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie uciekł ten nasz kolega :P przeczytałam wszystko z wielkim zaciekawieniem, przy kawie jak jakąś dobrą lekturę :P i powiem Ci kolego że jeżeli masz swoje zdanie to nie wypowiadaj się w ogóle na forum, z reguły piszą i pytają tu ludzie którzy chcą się naprawdę czegoś dowiedzieć a nie wszczynać jakieś zwady jak TY! Gdyby nie te forum teraz miałabym akwarium 25 litrowe z zupą rybną i na dodatek wrzucone jeszcze tego samego dnia, więc skończ nas już pouczać tymi swoimi pieprzotami! nic tu po Tobie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie i panie.... nie piszmy już nic. Pokrzyczy sobie, a jak mu się znudzi to przestanie. Kolega najwyraźniej widząc akwaria na tym forum, popatrzył na swoje i się popłakał z rozczarowania. Coś mu tam nie wyszło i swoje żale chce wylać na innych...pajacowanie pięciolatka i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam czytam... nie wiem. Śmiać się czy płakać? To miała być prowokacja? Żart? Próba wykrzyczenia swoich racji w niezbyt mądry sposób?

Znam przypadki akwarystów "starej szkoły" którym trudno było się przestawić do pewnych nowinek, ale mieli oni po 30 lat stażu w akwarystyce a nie 5...

Zresztą poziom, jaki okazujesz swoimi postami - nie tylko wiedzy akwarystycznej jest bardzo niski. Znam przypadki 12 latków, wykazujących większą wiedzę [też praktyczną!] i umiejących wyrażać swoje poglądy w sposób normalny.

 

Potrafię dyskutować na każdy temat. Potrafię wysłuchać argumenty strony przeciwnej. Oczywiście do czasu gdy rozmówca potrafi utrzymać poziom i kulturę rozmowy, dostosowując się do ogólnoprzyjętych[regulamin] zasad - Ty tego niestety nie potrafisz.

 

A za całokształt, olewanie regulaminu na całej linii. Zgodnie z prośbą - 4 ostrzeżenie i ban. Tylko proszę, nie zakładaj tutaj czasem nowego konta, jeśli nadeszłaby Cię refleksja. Najlepiej idź na takie forum, gdzie się spełnisz i inni przyznają Ci rację w Twoich poglądach. Tylko o ile wiem - nie znajdziesz takiego. Myślę też że komentarze innych akwarystów tutaj są dla Ciebie pewną nauczką na przyszłość.

Pozdrawiam.

 

PS: Czemu to musiało trafić na mój dział. :roll:

 

red eye: Hmmmm? Bo Twój dział jest jako pierwszy na stronie głównej...?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...