Skocz do zawartości

Przeczytajcie to wszyscy


pawel11621
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie czytałem wszystkie te fora rady pouczenia itd dotyczące akwarium otóż wnerwia mnie to wszystko jak piszecie wymiana wody 20-30% akwarium min 112l moim zdaniem i w praktyce to bzdury po 1 jak sprzątać akwarium to sprzątać wylewamy wode czyścimy wlewamy nową i po sprawie rozumiem ktoś ma 500l akwarum to może sie bawić w wymiane 30% albo molinezja min 80l bzdura miałem w 45l i miały po 6-7cm mialem w 200l i miały 7-8cm i żadna nie zdechła wręcz przeciwnie w rok miałem przeszło 300 sztuk albo gupiki tak samo ktoś pisze będą sie źle czuły w akwarium np 25l heh czy ktoś jest rybim psychologiem nie sądzę mam akwaria 5 lat więc mam doświadczenie ryby takie jak gupik molinezja czy mieczyk przeżyją i czują sie dobrze w warunkach gorszych jeżeli ktoś chce zakładać akwarium małe 25l czy też 1000l to nie pytajcie na forum bo nie dostaniecie odp ok dobrze tylko za małe za duże to akwarium tylko uczcie sie sami na własnych błędach dawniej nie było grzałek filtrów i co rybki sie chowały nie zdychały wiem że zaraz napiszecie oszlał czy coś ale piszcie zobaczę co macie do powiedzenia ma ktoś pytania piszcie odpiszę czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

...mam akwaria 5 lat...

 

To jeszcze kolejne 5 i możemy porozmawiać na ten temat. Jak na razie to mało wiesz o akwarystyce.

 

 

Żeby potem nie było: pierwsze akwarium miałem 17 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Napisałem coś takiego?

Nie.

Więc sobie z łaski swojej nie wymyślaj. Oki??

 

 

Nie masz nic konkretnego do powiedzenia, to w jakim celu opowiadasz głupoty? Chcesz zabłysnąć? To napisz coś mądrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi tu hipokryzją zalatuje.

 

heh czy ktoś jest rybim psychologiem nie sądzę mam akwaria 5 lat więc mam doświadczenie

Ironizujesz że ktoś jest "rybim psychologiem" a sam próbujesz kogoś przekonać że znasz się na czymś i jesteś "ekspertem" :lol:

 

Tak poza tym cały twój post zwracasz chyba do początkujących bo ktoś kto choć trochę się zna zdaje sobie sprawę z tego co piszesz i nie wypisuje wielkich apeli na forum. Jak w każdej dziedzinie życia tak w akwarystyce obowiązuje złota zasada: Racja jest jedna, każdy ma swoją.

 

Tylko trzeba na swój rozum pojąć czy ta racja trafia do nas do naszego baniaka ryb itd. Więc po co zakładać takie tematy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedziec bo pewne ryby mają swoje kryteria a większośc z nas na to nie zwraca uwagi bo mu się taka i taka ryba podoba i wpuszczamy "karpie" do 30L akwarium. Nie po to są robione akwaria o różnych litrażach żeby trzymac w nich ryby które nie pasują do danego zbiornika. Co to tego, że dawniej nie było for dyskusyjnych na ten temat, grzałek, filtrów, preparatów itp a ryba żyło się dobrze. Zgadza się, że tego nie było ale z drugiej strony skąd możemy wiedziec komu ryba zdechła i z jakiego powodu skoro nie było dawniej for dyskusyjnych więc nie gadaj, że ryba żyje się dobrze w każdych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja niechce zabłysnąć bo to nie oto chodzi tylko po prosty wy którzy piszecie odpowiedzi 80% ma tylko wiedzę książkową powiecie tak a dzieje sie co innego a piszę to po to by zachęcić ludzi którzy na początek mają np 100zl chcą założyć akwarium np 30l a wy odradzacie i piszecie bzdety np kup sobie do niego roślinki tylko, bo na rybki za małe bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie nie chodzi mi o rybki typu paletka karp czy coś innego one wiadomo na logikę nawet karp np niewiem 20-30cm kto by go dał do akwarium 30l bez przesady ale chodzi mi o to że do hodowli najłatwiejszych rob gupik molinezja mieczyk nie potrzeba wydać na sprzęt 500-1000zł bo to jest nie potrzebne znam wielu ludzi którzy przez porady na forach zrezygnowało z tego hobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosty wy którzy piszecie odpowiedzi 80% ma tylko wiedzę książkową

Wiesz więcej o nas niż my sami. Przeczytałem jakoś dużo książek i w większości z nich nie znalazłem dobrych satysfakcjonujących odpowiedzi. Więc mamy takie osiągniecie cywilizacyjne jak internet i fora dyskusyjne. Każdy pyta każdego o praktykę. Są pytania w stylu: Ktoś z Was trzymał ......... (jakaś rybka) Ktoś odpowiada: Tak trzymałem itd. No to chyba jasnym jest że bazujemy na czyimś doświadczeniu a nie na suchych teoriach i książkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie owczarka niemieckiego do 2-pokojowego mieszkania w bloku to jest bezsensu.Ludzie tak robia bo chcą.Oczywiście wyprowadza na spacer rano i wieczorem przed blok(bo do parku za daleko),piesek sie wysiusia wykupka-10 minut i spowrotem na kwadrat.piesek żyje,merda ogonkiem więc musi byc szczęśliwy.Tobie pewnie to nie przeszkadzałoby,bo masz tylko 100zł a chcesz miec owczarka.Taki kaprys człowieka,żeby pohodowac zwierze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz sorka ale uważam że nie masz sie jak bronić i wychodzisz mi z pisownią to forum literackie czy akwarystyczne chcecie zamknijcie ten temat ale ja wiem swoje po raz 2 powiem lepsza praktyczna wiedza niż teoretyczna np ktoś napisze mam akwarium 2 lata i dziś zdechła mi 1 rybka jak napisze jakie ma akwarium zaraz będzie za małe ono nie chodzi mi oto aby zabłysnąć czy coś chodzi o to że chce zachęcać ludzi do zakładania akwarium itd wy doradzacie każdym w takich sprawach jak choroby dobór roślin ok macie w 90% postów racje ale taki rybki popularne i małe to macie racje co do ich hodowli w 10no może 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A pisownię się czepiam, zresztą jak widzę także inny moderator zwrócił Ci uwagę. A wiesz dlaczego?

Bo to trzeba literować, a nie czytać.

 

 

Na temat mojej wiedzy sie nie wypowiadaj oki? Skoro mnie nie znasz i dopisujesz mi czyjeś teksty to świadczy to tylko o jednym: brak Ci argumentów na poparcie swojej tezy!!

 

Jak ja się zajmowałem akwarystyką, to były akwaria w ramie a głównym wkładem biologicznym w filtrze był żwir i węgiel. Wiesz co to akwarium ramowe? Czy znasz to stwierdzenie tylko z internetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz więcej o nas niż my sami. Przeczytałem jakoś dużo książek i w większości z nich nie znalazłem dobrych satysfakcjonujących odpowiedzi

 

 

Ja nie wiem o was nic ale czasami wypisujecie nie mówię ty takie bzdety że głowa boli jeżeli poczułeś sie obrażony to przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Edycja postów :roll:

 

Ech, widzę, że trudno się dostosować do regulaminu forum.

Szkoda. a wiesz co jest najgorsze? Że jak odejdziesz to sie nikt nie zmartwi. Mało tego. Na innych forach też są regulaminy i obowiązujące zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę wiesz co jak ty byś odszedł to też nikt by nie płakał pisałeś że chce zabłysnąć wiesz widać że ty chcesz wymądrzanie sie przez ciebie po prosty zryte to forum niema to jak własna wiedza na pewno nie napisze więcej żadnego postu bo a zresztą szkoda pisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja mogę odejść. Mi tam bez różnicy.

To ja zacząłem temat o tym, że nikt sie nie zna oprócz Ciebie?

Nie wymądrzam się, w większości postów udzielałem komuś odpowiedzi na konkretne pytanie. Ty natomiast na te kilka swoich masz jedynie "wielką fantazję" nie poparta niczym. Znasz to powiedzenie: pokaz mi swoje akwarium a powiem Ci jakim jesteś akwarystą? ;)

 

Ps: nerwowy sie robisz powoli. O coś konkretnego chodzi?

 

 

Edit: To czekaj na "blokade konta". To nie jest koncert życzeń. Udowodnij, że masz rację w tym co mówisz!! Puste słowa nic nie znaczą!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...