Skocz do zawartości

Double Mizube by Alkon


Alkon1976
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcial bym zaprezentowac moja instalacje, jeszcze troche zajmie zanim bedzie pozadany efekt ale do tego dojdziemy krok po kroku :D

 

Maly opis :

 

2 zbiorniki 54 litry,

 

filtracja :

 

Fluval 2puls, aqua pro M380,

 

grzalki :

 

nie wim jakiej marki ale 50 Wattowe,

 

 

Oswietlenie :

 

belki 9W x 2 na kazdym zbiorniku

 

Podloze :

 

Czarny zwir o grubosci 4 - 8 mm (dzieki uprzejmosci Szpenia :) )

 

Roslinnosc :

 

Na ta chwile pozostalosci roslinne z innego baniaka,

 

do celowo roznorodnosc mchow i roslin nisko piennych.

 

Obsada :

 

Zbiornik po lewj stronie - slepczyk jaskiniowy,

 

Zbiornik po prawej stronie - neon innesa,

 

Docelowo rozne krewetki.

 

Poczatki bywaja trudne :

 

Dołączona grafika

 

Ale od czego jest sie stolarzem :

 

Dołączona grafika

 

W koncu dostalem swiatelka :

 

Dołączona grafika

 

Efektownie wyglada tez noca :

 

Dołączona grafika

 

Zbiornik prawy :

 

Dołączona grafika

 

Zbiornik lewy :

 

Dołączona grafika

 

Slepczyk :

 

Dołączona grafika

 

Pare ujec z gory :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

No to czekam na wasze uwagi.

Pozdrawiam,

Alkon

 

 

PS.

Chcial bym z tego miejsca podziekowac serdecznie koledze Ecikowi za korzenie, bez ktorych nigdy nie otrzymalbym tego efektu ktory teraz podziwiacie.

 

:D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą uprzejmością to bym nie przesadzał ;P

 

Fajnie to wygląda tylko przeraża mnie to wydobywające się światło poza baniaki. Na fotkach super tylko ciekaw jestem jak w rzeczywistości. Zastanawiałem się nad kupnem belki do mojej 260tki ale właśnie to wydobywające się światło mnie przerażało i maja żonkę.

Trzeba dosadzić roślin i mchy o których wspominałeś.

Oba baniaki super ale ten po prawej bardziej mi się podoba.

Bardzo fajnie kombinujesz.

Brawo i duży plus

 

PS

Grzałki to pewnie badziewie chińskie to i nie wiesz marki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne są te akwaria, ale będą jeszcze ładniejsze jak w nich będzie więcej roślinności--na razie pusto. ;)

To po prawej z takim fikuśnym korzeniem obsadził bym w środku jakimś mikrozorium,a z lewej mchem.Zrobić dwa ale z różną roślinnością i obsadą.Krewetki jeśli mają być ,to też różne.

Ogólnie zapowiada się bardzo ładnie i czekam na zmiany następujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna szafka, jak będziesz miał taką drugą to zaklepuję, pięknie sump wchodzi na środek, a reszta bajerów po bokach =)

 

Belki fajne, ale jak Szpenio pisał, świecą po całym pokoju, co dla mnie już jest mniej fajne ;)

Moim zdaniem pokrywa jednak lepsza, bo ryba nie wyskoczy, woda mniej odparowuje, no i nie brudzi się tak. Kto ma w domu TDS ten wie, że wskaźnik przy odkrytych baniakach dramatycznie idzie w górę z dnia na dzień - warstwa kurzu którą znajdujemy na szafce przy akwarium to warstwa która również trafiła do środka akwarium jeśli nie mamy pokrywy.

 

A tak to bardzo ładnie zaaranżowane akwaria, faktycznie tych mchów by ci się przydało więcej na start jak wspominałeś. Ale z czasem się rozrosną roślinki i będzie wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzonki ciekawe, polska produkcja ? :D

Hmh, widzę, że to początki. Ciekawie się zapowiada, ale powiem jak większość- "czekam jak się zarośnie" :D

 

Nie czepiając się litrażu , ale do ślepczyków mi ten baniak nie pasuje. Widziałem je w baniaku skalnym i miedzy kamieniami wyglądały ciekawiej ;) I to jest chyba ich "klimat".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No dobra, chociaz jeszcze nie jest tak jak powinno byc, pare fotek :

 

Widok ogolny :

 

Dołączona grafika

 

 

Baniak prawy (juz mi sie prawie podoba :) ) :

 

Dołączona grafika

 

 

Baniak lewy czeka na "zaopatrzenie" od Ecika :

 

 

Dołączona grafika

 

 

I jeden z mieszkancow prawego (troche nie ostre zdjecie ale co ja poradze :D ):

 

 

Dołączona grafika

 

 

Teraz troche cierpliwosci, nastepna aktualizacja jak JA bede zadowolony :D

 

Pozdro,

Alkon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawe bardzo ładne, lewe takie średnie, szkoda że pośrodku nic nie masz :D

 

Granulacja żwirku trochę spora, co jak znam życie powoduje problemy z utrzymaniem czystości w baniaku, a tak to super to wygląda, ładne kolorki roślin i doświetlone to wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę powiedzieć że oba baniaczki świetnie wyglądają ;) Baniak z prawej strony fajnie zarósł, ten baniaczek z lewej jeszcze chyba jeszcze nie jest "gotowy" ,że tak się wyrażę :D Jak zarośnie to będzie git... Ale duże są te ślepczyki... Czekam na dalsze zmiany w akwa z lewej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawy baniaczek naprawdę świetna aranżacja i dobór rybek. Za to wielkie brawa.

Lewy jeszcze widać do popracowania nad nim. Na pewno stworzysz coś fajnego. Ale jedno co mi się nie podoba (wybacz :) ) rybki. Te ślepczyki kojarzą mi się z potworami z horrorów :zamieszany: ale kwestia gustu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam ponownie.ja również prawy pochwale za świetny dobór światła,roślin itd.a nie wiem dlaczego wszyscy negują lewy.jak było napisane(czeka na zaopatrzenie)a do tego nikt nie wie jaki pomysł ma Alkon na ten właśnie zbiornik.poczekajmy jak skończy.nie zawsze można dwoma się tak samo zająć.i nie krytykować tylko pokażcie swoje akwaria .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...