Skocz do zawartości

Może zmiana nazw rang na forum?


Ponóry_Żniwiasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, obecne rangi na forum sugerują poziom doświadczenia forumowicza,

a przeważnie z tego co się tutaj widzi, to najwięcej postów mają osoby bełkoczące i spamujące gdzie popadnie co ślina na język przyniesie. Przeważnie głupoty.

 

Potem ktoś wchodzi na SA, przeczyta co pisze taki Co-2, spojrzy na jego rangę "Wyjadacz" i uruchomi akwarium 3750l morskie bez grzałki :aniol_diabel:

bo będzie święcie przekonany, że spotkał na forum eksperta.

 

Większość rang jest spoko, ale "Wyjadacz" itd wprowadzają w błąd.

 

Proszę o rozpatrzenie mojej propozycji, bo spotykam osoby które mają tutaj 300-800 postów, a wiedzę mniejszą ode mnie 10x, za to inni ich słuchają sugerując się licznikiem i rangą.

 

Przy okazji można by ostrzej potraktować spamerów, przecież jak ktoś tu trafi z Google i poczyta co piszą nabijacze postów w dziale pomocy początkującym i innych,

a piszą przekonywująco i z pewnością siebie, to potem wiadomo co będzie jak ich posłucha... :D

 

Rangi typu "wyjadacz", "ekspert", "musk akwariowy" :D niech może nadaje Ahaed, ludziom którzy faktycznie są specami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rangi typu "wyjadacz", "ekspert", "musk akwariowy" :D niech może nadaje Ahaed, ludziom którzy faktycznie są specami.

Wiesz co ahaed, żebym Cię nie znał to bym stwierdził że ta strona jest Twoją własnością i nic innego nie robisz tylko nowe posty czytasz.

 

PŻ, ciężko jest w ten sposób to zrobić. Starych użytkowników - ok - raczej by nie miał problemu zakwalifikować, ale co z nowymi. tutaj raczej patrzy się na post a nie na nick. Ciężko potem przebrnąć przez wszystkie posty 8000 użytkowników forum żeby ocenić wartość merytoryczną ich wypowiedzi.

 

Moim zdaniem - pomysł nie trafiony - jeżeli chodzi o jego realizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z PŻ... Coś trzeba z tym zrobić, krew człowieka chwilami zalewa jak czyta co niektórzy znawcy piszą. Ja czytanie forum zaczynam od nowych postów... Taka codzienna poranna porcja... I jak widzę w dosłownie każdym temacie ludzi, którzy pierniczą od rzeczy na te same tematy to mi ręce opadają. Tłucze taka jedna z drugim post za postem, w ciągu miesiąca zrobi ich 300 i ktoś nowy faktycznie ma problem. Nie wiem w jaki sposób można z takimi 'wyjadaczami' walczyć, ale chyba pora coś z tym zrobić bo niestety poziom wiedzy merytorycznej spada.

 

Przykład...

 

 

viewtopic.php?f=46&t=27021&p=246726#p246726

 

nic do gościa nie mam ale 640 postów natrzepane i pyta jak wyglądają okrzemki...Może gość i jest wybitnym specjalistą w dziedzinie nawozów, chorób, walki ze wszystkimi innymi rodzajami glonów, ale akurat okrzemki nie są jego mocną stroną. Może...Ludzie z zewnątrz, nie zalogowani też przeglądają forum a gość wystawia cenzurkę wszystkim. I jak ktoś ma jako takie pojęcie o akwarystyce po przeczytaniu czegoś takiego pójdzie szukać innego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczytać nowe posty, piszą wypracowania na pół strony, a takich głupot że głowa boli i widać brak czytania jakiejkolwiek literatury, a raczej przekuwanie na fakty swojego własnego wyssanego z palca pomysłu na daną sprawę.

 

A wybanowani do nogi powinni być kolesie piszący posty w stylu:

 

"A to ciekawe, nic o tym nie wiedziałem" ... co taki post wnosi do dyskusji?

 

Albo jak kolega powyżej mojego posta, wszedł, wyrzygał się na mnie, na temat nic nie napisał i poszedł trzeźwieć.

Takich kozaków tam całe stada buszują.

 

Nie macie czasu tego sprzątać to dodajcie więcej moderatorów, albo jednego co ma czas. Przecież bagno okrutne się robi od kilku tygodni na tym forum, ludzie piszą bzdety.

 

Koleś zakłada temat:

 

"czy ryba będzie mi gryzła mech"

 

1 odpowiedź - ty masz obsadę do wymiany...

2 odpowiedź - jaką masz grzałkę i oświetlenie ?

3 odpowiedź - a to ciekawe...

 

To jest tragedia, oni traktują forum jak jakiś chat dla dzieci z dyskoteki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, ze od tego jest ranga "Przyjaciel" - którą posiadają osoby z ogromnym doświadczeniem jak yorki, czy emilios... Rozdać po prostu więcej przyjaciół :P

Dokładnie:

Przyjaciel (wyświetlany na niebiesko) - osoby wyróżniające się ogromną wiedzą akwarystyczną, które chętnie się nią dzielą oraz zwróciły na siebie uwagę administracji (pierwszym przyjacielem na naszym forum został leszczyc). Nie mają praw moderatora.

 

Ilość postów o niczym nie świadczy i nikt nie powinien się tym sugerować.

Zresztą - osoba która ma 5 postów, w dyskusji z taką która ma 500, jeśli będzie miała racje to będzie potrafiła podać takie argumenty żeby przekonać innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum pewnej marki samochodow jest coś takiego jak "pomógł".pisząc z gościem patrzysz ile razy pomógl a nie ile natrzepal postów.Moze lepiej taka opcję wstawic niż zmieniac rangi które o niczym nie swiadczą...

Po pierwsze - POLSKIE ZNAKI

Po drugie - wcisnąć "pomógł" może każdy i na każdy post. Nie jest to odzwierciedlenie wiedzy osoby która otrzymała pomógł tylko widzimisię osoby naciskającej tą ikonkę - czyli też bez sensu.

 

Jak zauważył hipcio - ranga już jest.

 

Temat do zamknięcia bo znowu będzie jakaś idiotyczna pyskówka i syf na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość postów o niczym nie świadczy i nikt nie powinien się tym sugerować.

Przepraszam ale z tym się nie zgodzę. Ilość postów ma bezpośrednie przełożenie na przyznaną rangę.

 

Nazwy - Nowicjusz, Bywalec a Wyjadacz czy Zapaleniec mogą , zwłaszcza nowym użytkownikom, sugerować czyje rady są "lepsze". Sama ranga, w domyśle sugeruje, kto jakie ma doświadczenie :) Ile w tym prawdy to wiemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość postów o niczym nie świadczy i nikt nie powinien się tym sugerować.

Przepraszam ale z tym się nie zgodzę. Ilość postów ma bezpośrednie przełożenie na przyznaną rangę.

 

No to inaczej. Ranga nie świadczy o wiedzy.

Albo wyłączyć licznik postów i zostawić tylko rangi specjalne.

Od razu dzieci neo by nie miały parcia na bicie postów.

W wielu działach posty się nie nabijają. Tyczy się to szczególnie tych w których się nie pomaga innym czyli ROWiON itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość postów o niczym nie świadczy i nikt nie powinien się tym sugerować.

Przepraszam ale z tym się nie zgodzę. Ilość postów ma bezpośrednie przełożenie na przyznaną rangę.

 

No to inaczej. Ranga nie świadczy o wiedzy.

Atreyu :) Przeczytaj mojego posta do końca. Nie wyrywaj proszę zdania z kontekstu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ranga "przyjaciel" to nie wiem, kojarzy mi się z kimś kto pije piwo z adminem, albo wpłaca donate na utrzymanie forum, nie z wiedzą akwarystyczną.

Tego typu osoby z reguły mają rangę VIP :P Wystarczy poczytać elementarne informacje nt. forum. Wszystko idzie doczytać za co jest jaka ranga i jak się zmieniają...

 

viewtopic.php?f=35&t=12453 Podklejony temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego linku, który podał Hipcio ja rozumuję tak, że rangi typu nowy, stały bywalec, wyjadacz itp. oznaczają bardziej przynależność do forum; ile dana osoba się wypowiada i jak długo siedzi na forum, ale nie mówią o jej wiedzy akwarystycznej. Tak jest, na przykład, w moim przypadku. Mam już ponad sto postów, ale jestem początkującym akwarystą i większość postów to typowe pytania początkującego (choroby, oświetlenie, obsada itd.) albo opinie o czyimś baniaku. Natomiast rangi typu przyjaciel określają poziom wiedzy danej osoby. Chociaż jak tak patrzę to bardzo mało osób ma tę rangę i dlatego wyjadacz z przyjacielem może się mylić. Jakby więcej osób miało rangę przyjaciela to byliby bardziej widoczni. No i w sumie nazwa przyjaciel nie oddaje prawdziwej wartości rangi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A osoby typu ja są nabijaczami postów. hahhaha.

Nie. Przyjaciele to:

Osoby, które są biegłe w temacie akwarystyki i ich rady z pewnością są przydatne.

Nie znaczy to że inni są bez wiedzy. Zresztą, sama wiedza to nie wszystko. Każdy kto otrzymał tę rangę ma nie tylko wiedzę dużo większą niż większość userów, ale także pozytywnie zabłysnął poświęcając swój czas pomagając innym, albo dbając o rozwój i porządek na forum.

Ranga jest dla osób najbardziej zasłużonych. Nie oczekuj że 1/3, a nawet 1/10 będzie ją miała.

 

Zresztą nie ma co płakać. Poziomu swojej wiedzy nie pokazuje się rangą, podpisem "wyjadacz", czy fajnym kolorkiem nicku - tylko treścią swoich postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziomu swojej wiedzy nie pokazuje się rangą, podpisem "wyjadacz", czy fajnym kolorkiem nicku - tylko treścią swoich postów.

 

Zgadzam się w 100%

 

 

Nie każdy może zostać przyjacielem , niektórzy mają wiedzę , ale to aroganckie chamy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranga czy ilość postów nie świadczy o wiedzy, idąc takim tokiem rozumowania to jestem trzecim najmądrzejszym użytkownikiem forum (ilość postów + ranga przyjaciel)

 

Prawda jest taka, że nie chwaląc się - Mam wiedzę, ale w poszczególnych zagadnieniach. Mogę Wam powiedzieć dużo o pielęgnicach amerykańskich bo nimi się zajmuje najdłużej, ale pielęgnice afrykańskie, czy nawożenie zbiornika to dla mnie w tej chwili jeszcze czarna magia, tak więc jak widać jestem pomocny, ale w tym na czym się znam.

 

Jak nie miałem z czymś kontaktu, tylko mam wiedzę czysto teoretyczną, to po prostu staram się nie wypowiadać, by nie wprowadzić kogoś w błąd.

 

Na tym forum są ludzie z wiedzą i z "wiedzą", teoria od praktyki różni się naprawdę niesamowicie, tak więc ja nie widzę tutaj problemu w nazwach rang, a w samych userach, którzy kopiują wszystko z innych stron akwarystycznych czy wikipedii i tym nabijaja sobie "licznik".

 

Walczmy z nabijaczami postów, takim sposobem ten "problem" sam się rozwiąże. :mrgreen:

 

Pley.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Skróci mi ktoś o co chodzi w tym temacie? Ja idę obierać ziemniaki, jak do tego czasu nie będzie ładnie i składnie opisane wszystko w jednym poście, to zamykam temat. Nie chce mi się tyle czytać.

Czas start. Wstaję do kuchni.

 

 

Edit:

 

Widocznie na tym forum tylko 7 osób ma wiedzę :mrgreen: A osoby typu ja są nabijaczami postów. hahhaha.

Ja wiem, że Ty masz wiedzę, Shadow i jeszcze wielu, wielu innych. Ale ot tak nie mogę dodać przyjaciół bo przeciez wtedy połowa forum dostanie sraczki: A dlaczego on? Dlaczego nie ja? Kiedy znowu bedą przyjaciele wybierani? itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajajaj zaraz wyjdzie że ja się domagam przyjaciela, wręcz przeciwnie. Tylko jak ktoś pisze że ludzie mający dużo postów są nabijaczami to mnie krew zalewa. Jestem zwykłym użytkownikiem i takim chciałbym pozostać w d... mam rangi, wiedza wynika treści postu punkty pomógł też się nie sprawdzają, jak ktoś chce to posłucha jak nie to nie . Każdy tu opisuje swój punk widzenia problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...