Skocz do zawartości

[112] Malawi


White Pearl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Postanowiłem, że pokarzę Wam moje pierwsze akwarium jakim jest Malawi 112 litrów z Pyszczakami Yellow.

:arrow: Zbiornik:

112 litrów, wymiary standardowe 80x35x40, założony 1.01.2011r. :lol: w Nowy Rok, ryby wpuszczone 15.01.2011r.

:arrow: Osprzęt:

Kubełek HW-302 1000l/h z deszczownicą i skimmerem, grzałka Aquael'a 150W z termostatem, napowietrzacz Aquael'a.

:arrow: Światło:

Standardowe 2x18W, ale podłączona jest tylko jedna świetlówka, ponieważ rybki boją się światła.

:arrow: Tło:

Brystol koloru niebieski ciemny.

:arrow: Aranż:

Piasek z naszej Bałtyckiej plaży (10kg), reszta z zoologika, kamienie łupki czarne oraz szaro-rude.

:arrow: Rośliny:

Brak (możliwe, że będą jakieś).

:arrow: Obsada:

10 małych Pyszczaków Yellow.

2 małe Zbrojniki Niebieskie.

 

Proszę o Wasze sugestie co do zmian oraz kilka szczerych słów krytyki. Doda mi to motywacji do działania :)

 

:arrow: Zdjęcia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam trochę za gruba warstwa piasku ,piasek może być za jasny ,dlatego pyski się boją . Nie opieraj kamieni bezpośrednio o szybę. Bąbelki możesz zlikwidować , wystarczy wylot z filtra wew skierować ma powierzchnię wody do dotleni ci wodę, chyba że je lubisz . Jeżeli masz ,możliwość to podciągnij trochę więcej w górę kamienie . Czy pod kamienie masz podłożony styropian czy stoją bezpośrednio na dnie.Zamaskuj kamieniami filtry.To moje rady .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam trochę za gruba warstwa piasku ,piasek może być za jasny ,dlatego pyski się boją . Nie opieraj kamieni bezpośrednio o szybę. Bąbelki możesz zlikwidować , wystarczy wylot z filtra wew skierować ma powierzchnię wody do dotleni ci wodę, chyba że je lubisz . Jeżeli masz ,możliwość to podciągnij trochę więcej w górę kamienie . Czy pod kamienie masz podłożony styropian czy stoją bezpośrednio na dnie.Zamaskuj kamieniami filtry.To moje rady .

Pozdrawiam

Piasek zostanie taki jaki jest, nie mam innego, kamienie również. Nie mam wysokich. Myślę, że i tak na wiosnę je wymienię na jakieś ładniejsze i jaśniejsze. A dlaczego mam ich nie opierać o szybę? Przecież nie przemieszczają się i nie rysują szyby. Pod kamieniami jest styropian 2cm :)

 

Ja bym się pozbył zbrojników bo to nie ten biotop i pH. Ale po za tym jest ekstra, wężyk z napowietrzacza daj na bok akwarium.

Osobiście uważam, że zbrojniki z malawi to rzecz normalna. Wiele malawistów ma w swoich baniakach glonojady i nie dzieje się im żadna krzywda. Nawet się rozmnażają, tak jak u znajomego, od którego dostałem moje. Od kilku pokoleń żyją tam i rozmnażają się, więc są przyzwyczajone do takiej wody.

 

 

 

Przemeblowałem trochę lewą stronę, moim zdaniem lepiej wygląda. Rybki mają więcej kryjówek, od razu zaczęły badać nowy wystój :P Jeszcze dziś dam fotki. Proszę innych o wypowiedzi jak się podoba :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akwarium coś w sobie ma, widać w nim potencjał, ale racja piachu jest stanowczo za dużo (szkoda miejsca w akwarium, którego jest i tak zbyt mało, żeby trzymać w nim yellow, polecam zmienić na Ps. Saulosi bardzo wdzięczne i ładne rybki), co do kamieni to faktycznie jak na razie się nie przemieszczają (pyszczaki bardzo lubują się w kopaniu) więc radzę osadzić kamienie porządnie na dnie (styropianie). Jak na razie to tyle, powodzenia w przyszłości. Aha, no i z tym zbrojnikiem to tez nie teges... jak już koniecznie chcesz mieć zbrojnika, odmianę złotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :) Jednak fotek dzisiaj nie będzie, aparat mi się rozładował.

No akwarium coś w sobie ma, widać w nim potencjał, ale racja piachu jest stanowczo za dużo (szkoda miejsca w akwarium, którego jest i tak zbyt mało, żeby trzymać w nim yellow, polecam zmienić na Ps. Saulosi bardzo wdzięczne i ładne rybki), co do kamieni to faktycznie jak na razie się nie przemieszczają (pyszczaki bardzo lubują się w kopaniu) więc radzę osadzić kamienie porządnie na dnie (styropianie). Jak na razie to tyle, powodzenia w przyszłości. Aha, no i z tym zbrojnikiem to tez nie teges... jak już koniecznie chcesz mieć zbrojnika, odmianę złotą.

Też uważam, że piachu jest za dużo, jutro trochę odpompuję. Z rybkami jeszcze pomyślę, chociaż raczej już ich nie zmienię. A ta złota odmiana zbrojnika czym się różni od zwykłej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yellow są piękne...

No akwarium coś w sobie ma, widać w nim potencjał, ale racja piachu jest stanowczo za dużo (szkoda miejsca w akwarium, którego jest i tak zbyt mało, żeby trzymać w nim yellow

Niestety nie znam się na nich :roll: i dlatego napisałem że może kiedyś się nimi zainteresuje bardziej niż dotychczas. Ale malawi jak się patrzy. powodzenia ;););)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ci o kamieniach, bo o wypadek nie trudno np. podczas co tygodniowego czyszczenia szyb i odmulania lekkie stuknięcie w kamień oparty o szybę i będziesz miał powódż (kamień styka się punktowo z szybą i zadziała jak przecinak )

Dzięki za podpowiedź, przy najbliższym czyszczeniu odsunę kamienie od szyb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z Białegostoku więc z zakupem kamulców nie powinieneś mieć problemu poszukaj sobie jakiegoś wapienia lub piaskowca czerwonego to ustabilizuje ci PH wody

W ogrodniczym widziałem wapienie, ale nie wiem czy nadawałyby się do akwarium. Na wiosnę się zobaczy :P

 

Porcja nowych fotek. nieco zmieniony wygląd :) Może zdjęcia nie najlepszej jakości, ale aparat jest jaki jest. Oglądajcie i oceniajcie :)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisałem, że przy najbliższym czyszczeniu odsunę te kamienie :roll:

Ilość piasku zmniejszyłem :)

 

A tutaj jak jedzą jabłko :P

Dołączona grafika

 

Jak myślicie, czy cos dolega tej rybce na kamieniu? Ma z jednej strony odsłonięte skrzela, z drugiej wszystko dobrze. To największy ze wszystkich osobników. Jest się czym przejmować, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wapienie będą ok, bierz jak największe, tylko bez przesady ,podniosą ci ph i ustabilizują ten parametr .Kamulce możesz zawsze zmniejszyć

No tak :P Dzięki.

 

I jak nikt nie wie, czy tej rybce dolega coś poważniejszego? Od urodzenia ma taki ubytek. Martwię się o jej przyszłość, czy jej tak nie zostanie do końca ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poradził kamienie centralne wysunąć bardziej na środek, a te po bokach ale całkiem z tyłu, położyć płasko po 2 i z 2 na nie, tworząc małe przesmyki pod nimi.

 

To tylko moja sugestia :) Według mnie teraz bardzo szcztucznie to wygląda, ale pomysł z napowietrzaczem z kamienia w centrum bardzo fajnie się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...