Skocz do zawartości

[112] Malawi


White Pearl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki, ale sprzątałem dosyć długo akwa i zapomniałem o fotkach. Jutro na bank coś dodam :)

Po co chcesz zwiększać pH ? Na yellowki za mały zbiornik.

ps wewnętrzny tobie gówna nie zbierze :P

Wiem, że nie zbierze :P A z tymi yellowkami to kilka razy już słyszałem, ale te rybki osiągają takie same rozmiary jak saulosi, więc niby czemu? Widziałem dorosłe osobniki yellow i saulosi w jednym akwarium i nie widziałem różnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tymi rozmiarami to sobie żartujesz :zamieszany: Jednak nie widziałeś dorosłego yellow. Jesteś z białego więc pojedź do kameleona tam w wystawowym malawi pływają moje yellow, a zobaczysz różnicę . I tu wynika ,że widziałeś je właśnie w za małym zbiorniku -skarłowaciałe. Zrobisz jak chcesz, nikt tobie tego nie narzuci, podhoduj trochę wtedy pogadamy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zmieniłem zdanie, widocznie to nie były całkiem dorosłe albo karzełki :/ Z chęcią bym je wymienił, ale to drogie ryby, a mnie na nie nie stać. Wczoraj w galerii na zielonych widziałem po 20zł pyszczaki :shock: Orientujesz się gdzie w Białymstoku są tanie pyszczaki Saulosi? To są najmniejsze z pyszczaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie orientuję się. Rzadko kupuję w sklepach. Największy wybór malawi zawsze mieli w kameleonie.

W podlaskiej czyli zoo natura zawsze mieli niezłe pysie. 10 zł szt

 

Ps na zielonych pogadaj z takim małym z kręconymi włoskami on tobie załatwi na lewo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze słyszałem, to w podlaskiej już nie ma tego zoologa :P A tak to dzięki, wziąłem to sobie do serca :) Jeśli będą Saulosi, to jaka ilość?

PS. Obiecane fotki:

http://img854.imageshack.us/i/img4501.jpg/

http://img16.imageshack.us/i/img4508o.jpg/

 

Najlepszej jakości nie są, ale lepszego aparatu nie mam :P Jak myślicie, czy nie za dużo tych kamieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Siemanko.

Akwarium dużo się nie zmieniło, jedynie porosło trochę okrzemkami i czymś dziwnym, jakby brązowymi kępkami włosków. Czy to też są okrzemki?

Zdjęcie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/30e ... 1e17b.html

 

Jeśli ktoś będzie chciał, mogę zrobić fotkę całego baniaczka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aktualne focie zbiornika :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

A moje rybki karmię spiruliną (płatki i tabletki), Vegetal Aquaela, jakimiś płatkami z białkiem (dostałem do zamówionej paczki) oraz czasami mrożonymi larwami wodzienia. Oczywiście dostają też jakieś warzywka, ale i tak muszę dokupić jeszcze ze 2 pokarmy dla większego urozmaicenia ich diety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pyśki mają już ponad 7 miesięcy, a w dalszym ciągu się chowają. Za każdym razem jak podejdę do akwa to uciekają w kąt i siedzą tam aż zniknę im z oczu. Co im do jasnej ciasnej jest? Wkurza mnie to, bo przecież po to one są, aby je oglądać w pełnej okazałości... Od razu mówię, że światła nie jest dużo, już to przerobiłem. Na początku było 36W, a teraz zaledwie 11 i sytuacja z chowaniem się taka sama... Dlaczego u innych ryby nie uciekają na widok człowieka? Może to przez częsty kontakt z nim? Jak mam sobie z tym poradzić? Pomożecie koledzy? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to brak pokrywy i/lub zbyt mały litraż?

Do czasu ponad 30-sto stopniowych upałów była pokrywa i nie zauważyłem różnicy po jej zdjęciu. Wiem, że Yellowki mają trochę za mało miejsca, zgodzę się z tym, ale wątpię żeby to było przyczyną. Od dawna planuję zmianę na Sauloski, ale nigdzie nie ma wybarwionych, same młodziaki, a takich nie chcę :/

Właśnie przeczytałem coś takiego na jednym forum: "płochliwość może być spowodowana zbyt dużą liczbą kryjówek". Czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...