Skocz do zawartości

Choroba.


Janusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki,że się wtrącam, ale to dobry pomysł z odseparowaniem rybek, ja też własnie tak zrobiłam ze swoimi i mam nadzieję, że będzie lepiej i szybciej wyzdrowieją.

 

a jeśli są to białe gąbczaste twory na skórze z długimi odstającymi włóknami to jest to grzybica i zastosuj sera ectopur+ sera mycopur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogólnym akwarium jest ok,ryby czują się dobrze więc zastosowałem węgiel,miałem tylko problem z włożeniem go do środka,gdyż mam filtr wewnętrzny.Wyciągnąłem wkład i tak sobie chula.W mateczniku,gdzie kilka ryb mi zdechło,wymieniłem połowę wody i dałem narazie mfc,gdyżnie mam jeszcze tego preparatu z sery.Czy to dobrze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogólnym akwarium jest ok,ryby czują się dobrze więc zastosowałem węgiel,miałem tylko problem z włożeniem go do środka,gdyż mam filtr wewnętrzny.Wyciągnąłem wkład i tak sobie chula.W mateczniku,gdzie kilka ryb mi zdechło,wymieniłem połowę wody i dałem narazie mfc,gdyżnie mam jeszcze tego preparatu z sery.Czy to dobrze???

Preparat MFC jest bakteriobójczy, nie likwiduje grzybów, a więc znowu żeś sobie bałaganu narobił... Jeżeli nie masz preparatów z Sery, to najlepszym rozwiązaniem jest akryflawina...

 

 

Ok.Ale czy to co zrobiłem nie wystarczy,jak długo stosować węgiel??Mam jeszcze pytanko.jeśli chodzi oTWO wody to jaka jest właściwa ilość kropli testera dla koloru zielonego,a jaka przy TWW.

Po pierwsze napisz, jakiego testera używasz, po drugie - instrukcja powinna być dołączona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO MASZ NA MYSLI ZE ICH NIE KMINISZ DO PROBOWKI WLEWASZ 5ML WODY DODAJESZ TYLE KROPELEK ILE PODAJE PRODUCENT NAJPIERW BUTELKA1 NASTEPNIE2 I CZEKASZ NA ODCZYN

 

EDIT:

 

TU MASZ DOKLADNIE NAPISANE KROK PO KROKU CO MASZ ZROBIC

http://primazoo.pl/data/include/cms/.pr ... rukcja.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o testy twardości zoolek. Twardość węglanowa tww - nalewasz do próbówki 5 ml wody, następnie bieżesz buteleczkę z napisem kh i wkraplasz po 1 kropli aż woda zmieni swój kolor na żółty, tyle ile kropli taka twardość węglowa w stopniach niemiecki

 

two bierzesz buteleczkę z napisem gh wkraplasz krople aż woda nie zmieni koloru na zielonkawy. ilość kropli odpowiada twardości ogólnej wody w stopniach niemieckich.

Tylko po każdej kropli trochę zamieszaj i poczekaj 15 sekund wtedy dawaj następną itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...