Jump to content

Dzierzka666

Użytkownik
 • Content count

  826
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Dzierzka666 last won the day on June 11 2020

Dzierzka666 had the most liked content!

Community Reputation

29

About Dzierzka666

 • Rank
  Maniak
 • Birthday 12/24/1975

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Jawor, dolnośląskie
 • Zainteresowania
  Nic, co ludzkie, nie jest mi obce

Recent Profile Visitors

1,922 profile views
 1. Dzierzka666

  Dziwne zachowanie Skalara

  Przyniosły coś ze sklepu. Zmień sklep.
 2. Dzierzka666

  Dieta dla gurami

  Spróbuj karmić kiryski nocą, po zgaszeniu światła. Postaraj się też podawać swoim guramim karmę naturalną, jakies parzone warzywka - żeby nie dostawały za dużo tłuszczu i białka. Poza tym z tą odmianą guramich będzie ciężko, bo to dosyć arogancki i nerwowy gatunek.
 3. Dzierzka666

  Poszarpane płetwy bojownika

  Ja miałam bojowniki "wieki" temu, jak dla mnie wydaje się O.K. Są odmiany bojowników o postrzępionych płetwach, więc Twój może być taką odmianą. Skoro jednak uważasz, że ma płetwy bardziej postrzępione niż zwykle, pewnie masz rację. Nie sądzę jednak, aby to jakoś mogło mu zaszkodzić. Jeśli chcesz, zapobiegawczo maczaj mu jedzonko w witaminach dla ryb. I postaraj się, aby temperatura wynosiła stale 27 stopni, jeśli dasz radę. Twój bojek to już raczej wiekowa ryba, więc pewnie będzie coraz częściej leżał na dnie i "odpoczywał".
 4. Dzierzka666

  Poszarpane płetwy bojownika

  Nie napisałeś, jak długo masz swojego bojownika. Płetwy to chyba taka jego odmiana, a "zawieszanie się" może być oznaką wieku albo taki charakter ryby. Parametry sprawdza się preparatami kupowanymi w sklepie albo przez portal internetowy, którego tutaj nie wolno reklamować.
 5. Dzierzka666

  Pasożytnica u gurami

  Moje pływały w gorszych i jeden przeżył 7 lat, zanim go coś dopadło. W/w objawy nie muszą świadczyć o pasożytach. Ta choroba jest raczej zakaźna, mi padły wszystkie gurami od tego. Chociaż każde miało inne objawy, a jedna samica padła bez żadnych objawów. Jeśli mają normalne odchody, to ja obstawiałabym bakterie, chociaż w moim przypadku środki antybakteryjne też nie pomogły. Z drugiej strony u mnie był ten problem, że nie mogłam kontynuować kuracji w zbiorniku ogólnym, może więc powinieneś wypróbować Bactoforte S - z tym że wtedy gurami do osobnego zbiornika.
 6. Dzierzka666

  Pasożytnica u gurami

  Mogła złapać od innych ryb, którym nie szkodziły. Z mojego doświadczenia to te ryby ciężko się leczy. Moim nie pomógł Capitox ani Capitabs T z Zooleka, więc możesz wypróbować inne środki. Pytanie, czy to na pewno pasożyty, a nie bakterie?
 7. Dzierzka666

  Zmienniak plamisty

  Bez podstawowych informacji o zbiorniku nikt nie Tobie nie odpowie. Ale podejrzewam, że chodzi o infekcję bakteryjną.
 8. Dzierzka666

  Certyfikat strony

  U mnie wyskakiwało to na Mozilli, teraz wyskakuje również w IE...czy raczej ME po zmianie nazwy
 9. Dzierzka666

  Zachowanie gupika

  Chciała wypłynąć z kotnika.
 10. Dzierzka666

  Wymieranie rybek

  Przy oodinozie ryby wyglądałyby jak posypane złotym proszkiem. Mój zbrojnik kiedyś to miał i wtedy wyglądał prześlicznie chociaż nie wykluczałabym niczego. To już bardziej prawdopodobne. Może za dużo węgla w płynie podajesz?
 11. Dzierzka666

  Dziwne zachowanie skalarów

  Możliwe, że za mało światła dociera na dół.
 12. Dzierzka666

  Wymieranie rybek

  Coś blokuje ślimakom wchłanianie wapnia, bo twardość wody dosyć wysoka...w zasadzie podobna jak u mnie. Gruźlica to u "przecinka" może być, ale nie jestem pewna, czy takie ubytki skórne jak u danio ze zdjęcia to typowy objaw. Zresztą podobne objawy daje ichtiosporidoza (równie nieuleczalna). Cokolwiek to jest, nie podwyższaj temperatury. Danio lubią zimną wodę, bakterie zaś ciepłą. Może żwirek coś wydziela do wody, co truje ryby? Masz jakieś inne ozdoby?
 13. Dzierzka666

  Roslinki

  Może i ktoś ją obgryzł...
 14. Dzierzka666

  Wymieranie rybek

  Odstaw te bakterie Azoo. Kup preparat z witaminami dla ryb. "Przecinek" chyba już tylko do eutanazji, to pływające danio wygląda na jakąś infekcję skórną, ale może to być fleksibakterioza
 15. Dzierzka666

  Roslinki

  Jak podasz za dużo żelaza, to narobisz sobie glonów i wtedy nawet zmniejszenie dawki nie pomoże, więc uważaj.
×