Skocz do zawartości

Dzierzka666

Użytkownik
 • Zawartość

  464
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana Dzierzka666 w dniu 9 Marzec

Użytkownicy przyznają Dzierzka666 punkty reputacji!

Reputacja

5

O Dzierzka666

 • Tytuł
  Swojak
 • Urodziny 24.12.1975

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Jawor, dolnośląskie
 • Zainteresowania
  Nic, co ludzkie, nie jest mi obce

Ostatnie wizyty

447 wyświetleń profilu
 1. Dzierzka666

  Identyfikacja - nie wygląda jak typowa Pistia

  Jeśli nie ma meszku na liściach, to może faktycznie to limnobium, a nie pistia. Ale u mnie pistie również nie były pofalowane, a liście podnosiły się dopiero po zdjęciu pokrywy. Może być, że masz nieodpowiednią wodę i dlatego roślinka nie rośnie, jak powinna. U mnie kiedyś pistie rosły duże, a po zmianie akwarium na większe zaczęły karłowacieć i marnieć. Potem od kogoś z rodziny dostałam jego pistie, całkiem spore, a u mnie zaczęły wyglądać jak ta Twoja.
 2. Dzierzka666

  Marniejący MECH

  Mech może rosnąc w temperaturze do 28 stopni. U mnie jest 29 i jak wyjeżdżałam, rósł. Może przenieś go na spodnią stronę korzenia? A może roślina musi się zaaklimatyzować?
 3. Dzierzka666

  [Akwarium 105l] – Towarzyskie

  Chodzi Tobie o KH czy o GH? Bo nie jestem pewna, ale KH ma wpływ na ryby tylko przez swój wpływ na stabilizację PH, więc ważniejsza powinna być GH...
 4. Dzierzka666

  Marniejący MECH

  Co ty chcesz od tego mchu? Jeśli marnieje, to może za dużo światła? Podobno mchy są cieniolubne.
 5. Dzierzka666

  Zdychają rybki

  Skoro nie znasz parametrów wody, to skąd wiesz, że to zatrucie amoniakiem było? Nie możesz zamówić testów przez internet?
 6. Dzierzka666

  Oświetenie

  Przy roślinnych świetlówkach są zbyt różowawe. U mnie najlepiej wyglądają pod świetlówką ze światłem słonecznym. Ale ta ma współczynnik RA=90, więc pewnie dlatego.
 7. Dzierzka666

  Projekt AKwarium 420l+

  No niby da radę, ale ja bym chyba wolała, żeby w takim dużym zbiorniku woda do czyszczenia była odpompowywana w paru miejscach. Coś na zasadzie że do długich zbiorników lepiej wsadzić dwie mniejsze grzałki, bo wtedy bardziej równomiernie ogrzeją wodę. Z filtracją może być podobnie. Co do Twojego pytania o gurami. Kiedyś miałam (przypadkowo) dwa samce gurami złotych i każdy z nich zajął sobie osobny kąt akwarium. Teraz mam harem gurami mozaikowe i widzę, że jedna samica (prawdopodobnie samica, bo jeszcze młody szczyl i nic nie widać) przegania drugą od samca. U mnie ogólnie jeśli chodzi o gurami, to właśnie samice zawsze bardziej walczą między sobą (choć te dwa samce też się tłukły, ale tylko jeden wykazywał agresję wpływając na terytorium drugiego). Tak więc będą raczej osobne gangi
 8. Dzierzka666

  Oświetenie

  To dobrze. Chociaż nie za bardzo mi się podoba wybarwienie akwarium, od kiedy aquarelle mam z przodu, a słoneczną w środku. Ale kiedy miałam w odwrotnej kolejności, to zdychało mi wszystko, co posadziłam na przodzie akwarium, nawet hygrokotyla. Ja mam uprzedzenie do firmy Sylvania. Być może źle mi doradzono w sklepie co do rodzaju świetlówki, ale po jej zakupie roślinki poszły mi w miazgę. Nawet glony nie chciały rosnąć
 9. Dzierzka666

  Choroba czy nie

  Może się boi.
 10. Dzierzka666

  Kiedy podawać nawozy

  Chm...myślisz, że tyle osób może się mylić? Znaczy teraz piszę o poradach z forum roślinnego. Skoro oni tak robią i rośliny im rosną bez żadnych glonów...nie wiem. Nie jestem pewna, czy to jakaś moja autosugestia, ale wydaje mi się, że kiedy daję węgiel na noc, mam mniej glonów na szybie i dopiero popołudniu szyba znowu zarasta. Ale jak pisałam - to może być tylko moja autosugestia, być może popołudniu światło pada inaczej (nie ma słonecznego już) i po prostu widać wszystko inaczej.
 11. Dzierzka666

  Projekt AKwarium 420l+

  Podobno gurami walczą ze skalarami. A tak ogólnie pisząc porównałeś wymagania gatunków, które chcesz hodować? Jeśli chodzi o rośliny, to dobierz sobie rośliny ciemnozielone i jasnozielone na zasadzie kontrastu. Na 420 litrów to chyba już dwa filtry powinny być...w reszcie nie pomogę, bo nie znam się aż tak dobrze.
 12. Dzierzka666

  Kiedy podawać nawozy

  Więc dlaczego zaleca się choćby podawanie żelaza dopiero po zgaszeniu światła? Albo węgla w płynie?
 13. Dzierzka666

  Oświetenie

  Czyli co? Świetlówki ze światłem słonecznym są zbędne??
 14. Dzierzka666

  Kolejność medii w filtrze zewnętrznym.

  U mnie? Nie byłam w środku filtra, więc nie wiem ale po otworach na wodę w tychże koszach patrząc woda wpływa najpierw na sam dół. Wata zatrzymująca najdrobniejsze zanieczyszczenia ma być na samej górze, nad gąbkami, więc raczej woda jest oczyszczana od dołu.
 15. Dzierzka666

  Kolejność medii w filtrze zewnętrznym.

  Nie zawsze. W filtrach Tetry należy zacząć od dołu biologią, potem idą coraz drobniejsze gąbki. Ceramika to też biologia. W zasadzie wszystko w takich filtrach jest biologią poza ostatnią warstwą.
×