Jump to content

Dzierzka666

Użytkownik
 • Content count

  819
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Dzierzka666 last won the day on June 11

Dzierzka666 had the most liked content!

Community Reputation

29

About Dzierzka666

 • Rank
  Maniak
 • Birthday 12/24/1975

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Jawor, dolnośląskie
 • Zainteresowania
  Nic, co ludzkie, nie jest mi obce

Recent Profile Visitors

1,430 profile views
 1. Dzierzka666

  Certyfikat strony

  U mnie wyskakiwało to na Mozilli, teraz wyskakuje również w IE...czy raczej ME po zmianie nazwy
 2. Dzierzka666

  Zachowanie gupika

  Chciała wypłynąć z kotnika.
 3. Dzierzka666

  Wymieranie rybek

  Przy oodinozie ryby wyglądałyby jak posypane złotym proszkiem. Mój zbrojnik kiedyś to miał i wtedy wyglądał prześlicznie chociaż nie wykluczałabym niczego. To już bardziej prawdopodobne. Może za dużo węgla w płynie podajesz?
 4. Dzierzka666

  Dziwne zachowanie skalarów

  Możliwe, że za mało światła dociera na dół.
 5. Dzierzka666

  Wymieranie rybek

  Coś blokuje ślimakom wchłanianie wapnia, bo twardość wody dosyć wysoka...w zasadzie podobna jak u mnie. Gruźlica to u "przecinka" może być, ale nie jestem pewna, czy takie ubytki skórne jak u danio ze zdjęcia to typowy objaw. Zresztą podobne objawy daje ichtiosporidoza (równie nieuleczalna). Cokolwiek to jest, nie podwyższaj temperatury. Danio lubią zimną wodę, bakterie zaś ciepłą. Może żwirek coś wydziela do wody, co truje ryby? Masz jakieś inne ozdoby?
 6. Dzierzka666

  Roslinki

  Może i ktoś ją obgryzł...
 7. Dzierzka666

  Wymieranie rybek

  Odstaw te bakterie Azoo. Kup preparat z witaminami dla ryb. "Przecinek" chyba już tylko do eutanazji, to pływające danio wygląda na jakąś infekcję skórną, ale może to być fleksibakterioza
 8. Dzierzka666

  Roslinki

  Jak podasz za dużo żelaza, to narobisz sobie glonów i wtedy nawet zmniejszenie dawki nie pomoże, więc uważaj.
 9. Dzierzka666

  Roslinki

  Najmniejszej zalecanej przez producenta.
 10. Dzierzka666

  OSPA w akwarium z masą roslin

  Ja zauważyłam, że Samael226 to jakby bloga na forum prowadził, ale uznałam, że skoro nie wie, jaką dawkę leku podać, to prosi o radę. Niestety ostatni post wskazuje, że kolega nie potrzebuje porad.
 11. Dzierzka666

  Roslinki

  No teraz ładnie widać, czego brakuje tej pierwszej od góry magnezu. Prawdopodobnie brakuje żelaza, w teorii brak żelaza blokuje wchłanianie magnezu, a Twoje roślinki niżej wskazują na brak żelaza właśnie.
 12. Dzierzka666

  OSPA w akwarium z masą roslin

  To jest właśnie pytanie
 13. Dzierzka666

  Bojownik i wydęty brzuszek (zdjęcia)

  Nie wiem, czy już to doczytasz. Ale jeśli, to mam nadzieję, że się nie załamiesz i nie uznasz za jakiegoś fajtłapę - nie o to chodzi. Myślałam, że ten antybiotyk polecił Tobie weterynarz. To był drugi błąd - ryby leczy się co prawda ludzkimi antybiotykami, ale nie każdy będzie odpowiedni na wybrane bakterie. Pierwszy błąd - zapewne już wiesz. Przekarmiłeś Orzecha i to zapewne była przyczyna jego choroby. Nie obwiniaj się jednak. Folgowanie pupilom to częsty błąd nie tylko akwarystów, ale i właścicieli innych zwierzaków. Ja straciłam rachubę ryb, które zabiłam przez moje błędy. Gdybyś kiedyś zdecydował się na akwarium, to wiedz, że ludzie doradzający podanie Orzechowi witamin mieli rację. Moją samicę gurami bardzo wzmocniły przed śmiercią. Nie jadła już, wlewałam jej kropelkę do pyszczka, kiedy łapała powietrze. Co do samej posocznicy - moje ryby nigdy nie miały wybałuszonych oczy w czasie tej choroby. To prawda - często występuje jako ostatni objaw choroby, ale chyba czasami może być chorobą samą w sobie. Ciężko mi coś powiedzieć na ten temat. Powodzenia i do przeczytania
 14. Dzierzka666

  Nowe akwarium i glony

  Jednemu z użytkowników pomogło dodawanie potasu, proponuję zacząć właśnie od tego. Kup nawóz z samym potasem i węgiel w płynie. Potem zobaczymy.
 15. Dzierzka666

  Nowe akwarium i glony

  Te niteczki to chyba z nadmiaru mikro...chyba możesz wydłużyć czas świecenia.
×