Jump to content

Dzierzka666

Użytkownik
 • Content count

  489
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Dzierzka666 last won the day on May 1

Dzierzka666 had the most liked content!

Community Reputation

7

About Dzierzka666

 • Rank
  Swojak
 • Birthday 12/24/1975

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Jawor, dolnośląskie
 • Zainteresowania
  Nic, co ludzkie, nie jest mi obce

Recent Profile Visitors

741 profile views
 1. Tło i tak montujesz od zewnątrz... Ja osobiście zalecałabym wylanie całej wody i wyczyszczenie szyby z kleju. Pozytywna strona tej sytuacji to taka, że możesz naprawić przy okazji błąd wynikły z nieprawidłowego nalewania wody
 2. Dzierzka666

  Czarne punkciki

  Skoro masz substrat podżwirkowy, to po co dałeś tabletki z nawozem? To chyba glony.
 3. Dzierzka666

  Co to jest i jak sobie z tym poradzić?

  Sprawdź w internecie objawy niedoborów związków mineralnych.
 4. Możesz spróbować podstawić coś pod nóżki szafki - jeśli takowe posiada. Mówiąc szczerze nie mam pojęcia, skąd te linie. U mnie takie zjawisko nigdy nie wystąpiło. Bąbelki to powietrze.
 5. Miałam kiedyś filtr kaskadowy - tylko nie pamiętam firmy - i byłam bardzo zadowolona. Kaskady są tak głośne, jak wypływająca z nich woda. Pamiętaj tylko o zasadzie, że filtr powinien mieć wydajność 4-5x objętości Twojego akwarium. Poza tym niestety niewiele mogę polecić. Ale w zasadzie kubełek na 54 litry to faktycznie trochę za duża zabawka. Poza tym kaskada to jakby nie patrzeć również filtr zewnętrzny Mąż kuzynki ma pokrywę z oświetleniem LED i to od kilku lat - niestety w tej chwili nie jestem w stanie napisać, czy kupił gotowca, czy to samoróbka. ale funkcjonuje. Ostatnio w internecie widziałam świetlówki LED pasujące do wejść na zwykłe świetlówki - sama zamierzam coś takiego kupić. Tylko wtedy już na bank będę musiała przejść na CO2 przy moich roślinach Nie napisałabym. W moim baniaku 54 l z pokrywą pistie mnożyły się jak głupie i rosły ładnie. Zmarniały, kiedy zmieniłam akwarium na większe i postawiłam je w innym miejscu pokoju. Natomiast obecnie mam taką dziwną roślinkę z Azji, którą co tydzień wywalam do śmietnika. U wspomnianego już męża kuzynki pistie również wymarły, chociaż przez wiele lat z sukcesem je hodował i pokrywa nie przeszkadzała. Sądzę, że bardziej wpływ miała zmiana jakości wody (ostatnio zaniedbuje akwarium) niż pokrywa czy jej brak.
 6. Mogę się dorzucić garstką - bimbrownia zależna jest od mocy oświetlenia i potrzeb roślin. Filtr chyba najlepszy byłby zewnętrzny. Sama mam akwarium w sypialni i pamiętam, że np. filtr kaskadowy mi nie przeszkadzał w spaniu, podobnie kubełkowy obecnie (o ile jest czysty). Zaś filtr wewnętrzny jednak trochę tak. Poza tym filtry zewnętrzne nie marnują miejsca w samym akwarium i ich czyszczenie nie stresuje ryb tak mocno. Co do szafki - na Twoim miejscu jednak poszukałabym szafki pod akwarium 80 litrów, a może się zdecydujesz na większą. Pamiętaj, że im większe akwarium, tym więcej podłoża oraz wody musisz w nim umieścić, co ma wpływ na ciężar ogólny. Co do rodzajów podłoża, nie wypowiem się, ponieważ sama mam rzeczny żwirek i jego jakość jest na tym forum krytykowana jeśli zdecydujesz się na ziemię ogrodową lub jakieś gotowe podłoże pod żwirkiem, to wtedy nie musisz nawozić roślinek przez jakiś czas. Uwaga - niektóre rodzaju żwirku mogą zatwardzać wodę (np. wapienny). Odnośnie muzyki - ja zauważyłam, że moje rybki na niektóre rodzaje słuchanej muzyki reagują agresją, a inna je jakby uspokajała. Co do wibracji - ostatnio u mnie odbywają się imprezy noworoczne, muzyka leci wtedy na całą moc wzmacniacza, a rybkom jakoś to nie przeszkadza, o ile nie włączę im światła bo potem śpią kilka dni...może wibracje są izolowane przez materiał oddzielający akwarium od półki - ja jako podstawę użyłam styropianu. Myślę, że 3 mm sa w porządku. Zalecane jest używanie podstawy w jednym kawałku - inaczej mogą się "rozjeżdżać". Proponuję założyć na akwarium pokrywę. Nie dopuszcza do zbytniego wychłodzenia powierzchni wody, co może mieć znaczenie np. przy labiryntowatych, poza tym zapobiega ewentualnemu wyskakiwaniu ryb z akwarium. Co do sztucznego oświetlenia - nie przesadzaj. Ryby muszą też trochę zaakceptować Twoje potrzeby. Moje ryby czasami oglądają ze mną telewizor, więc chyba negatywnego wpływu nie ma (chyba że uzależnia te biedne stworzenia ). NIe wiem, czy czyściki magnetyczne są lepsze od zwykłych, natomiast sądzę, że nie ma sensu wydawać kasy na odmulacz na baterie. Odmulacze co jakiś czas trzeba wymieniać, więc chyba lepiej kupić najzwyklejszy. Tym bardziej że po założeniu akwarium odczujesz różnicę w rachunkach za prąd (noo chyba że jednak pozostaniesz przy pomyśle założenia oświetlenia LED).
 7. Zdecydowanie za mało tlenu, za małe akwarium.
 8. Dzierzka666

  Pomoc w leczeniu

  Może spróbuj najpierw z solą...
 9. Dzierzka666

  zielona woda 19l

  Akwarium dojrzewa, daj mu trochę czasu. Jakieś oświetlenie masz dla tych roślinek?
 10. Dzierzka666

  Zbyt silny prąd?

  Kółeczko byłoby dobrym rozwiązaniem.
 11. Dzierzka666

  Problem z nurzańcem

  Brak nawozów w podłożu i w wodzie. Częściej odmulaj. Podejrzewam, że kiedy zaloguje się ktoś obeznany z roślinami, każe Tobie zmienić podłoże na żwirek albo na piasek.
 12. Dzierzka666

  240 l - wyjątkowy stres rybek

  Może boją się żałobniczek i tęczanek albo świecików?
 13. Dzierzka666

  Glony i utrzymanie parametrów wody

  Wzrost roślin mógł zostać zahamowany przez brak składników odżywczych w podłożu. Albo zbyt małą ilość światła - 0,2 W/L to ciut malutko. No i masz za dużo azotynów w wodzie. Masz chyba w akwarium coś, co alkalizuje wodę. Stąd skok PH.
 14. Dzierzka666

  Chory glonojad, proszę o pomoc!

  Szkoda, że nie zrobiłam zdjęć mojego zbrojnika PO takiej trzymance.
 15. Dzierzka666

  Chory glonojad, proszę o pomoc!

  Że jak Aquarystyczna podniosła zbrojnika z podłogi (czy gdzie leżał) gołymi rękami, skóra ryby uległa poparzeniu. Raczej się martw. Zwłaszcza jeśli obumiera ogon. Podobno na obumieranie płetw jest dobra Akryflawina, albo Bactoforte z firmy Sera.
×