Jump to content

Dzierzka666

Użytkownik
 • Content count

  576
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Dzierzka666 last won the day on October 5

Dzierzka666 had the most liked content!

Community Reputation

12

About Dzierzka666

 • Rank
  Swojak
 • Birthday 12/24/1975

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Jawor, dolnośląskie
 • Zainteresowania
  Nic, co ludzkie, nie jest mi obce

Recent Profile Visitors

921 profile views
 1. Dzierzka666

  Skałka zieleńcowa

  Bardziej pytałam o możliwość wypuszczania do wody jakichś metali i innych związków szkodliwych dla ryb. Co do zatwardzania wody - są w trakcie "kwarantanny"
 2. Dzierzka666

  Czy to była na pewno ospa ?

  Dokończ kurację (pod żadnym pozorem nie przerywaj) i obserwuj ryby. Być może na tyle wcześnie zareagowałeś, że objawy ustąpiły szybko.
 3. Dzierzka666

  Skałka zieleńcowa

  Mam pytanie odnośnie takich kamyczków: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zieleńce Czy ktoś ma doświadczenie z takimi skałkami w akwarium? Czy mogą się okazać szkodliwe dla ryb?
 4. Dzierzka666

  [45l] W stylu nature

  No może po prostu jednak roślinki nadal za małe trochę i Twoim bystrzykom brakuje tej roślinności w środkowej strefie akwarium. Chm...może po prostu opleć jakimś mchem... Moja też czasami znika. Już raz chciałam ją wyłowić jako trupa i wyrzucić. Ciekawe stworzenie. Moje gurami w zasadzie nie mają z nią styczności, siedzi ciągle na dnie, a one przy powierzchni. Może je straszy, jak nagle się poruszy, kiedy one żerują przy dnie. W każdym razie jeszcze jej nie zjadły.
 5. Dzierzka666

  [45l] W stylu nature

  Może się boją...za mało ich? Za małe akwarium? Jakaś zmiana w wodzie? A może to helenka? Kupiłam tylko jedną do swojego baniaczka, ale od kiedy ją wpuściłam, moje samice gurami dostają jakichś ataków lękowych. Może drażni je ta skorupka z żółto - czarne paski. W każdym razie od wpuszczenia helenki do akwarium moje gurami wszystkie sypiają w jednym kącie. P.S.: Moja Hela nie leni się. Chociaz jest jedna na 160 litrów, to przy podmiance zaczynam ściągać z dna puste skorupki zatoczków i jakby mniej ich spaceruje po przedniej szybie. Co prawda siedzi sobie w żwirku, ale ma tyle jedzenia, że nie musi nigdzie spacerować P.s.:Ta aranżacja mi się jakoś bardziej podoba, chociaż dołożyłabym coś, co zasłoniłoby rurkę od filtra
 6. Dzierzka666

  Prośba o identyfikację rośliny

  Sprawdziłam - w opisie tej zwartki piszą, że liście od spodu są srebrzysto-zielone, moja zaś ma raczej czerwono-brązowawe. Jednak na zdjęciu (https://www.mojeryby.com.pl/zdjecia/cryptocoryne-spiralis-zwartka-spiralna,1591.html) wygląda niemal identycznie jak moja, chociaż ma jaśniejsze liście. To chyba jednak kwestia oświetlenia i aparatu. Tak że chyba masz rację. A miało wyrosnąć z sadzonki to: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/cryptocoryne-axelrodii-rataj-koszyk-p-1797.html 😥
 7. Witam w tym temacie. Sprawa jest następująca: na początku roku kupiłam Cryptocoryne axelrodii, jednak w miarę jej wzrostu zaczęłam nabierać wątpliwości co do prawidłowości opisu. Proszę więc o pomoc, bo lubię wiedzieć, co rośnie u mnie w akwarium:
 8. Słuchaj dalej pani ze sklepu, to w zimie w trampkach będziesz chodził. Bojowniki może i nie potrzebują dużego akwarium, ale samice na pewno dużo kryjówek, poza tym labiryntowce to ryby terytorialne, więc tworzą swoje rewiry, a słabsze ryby muszą mieć gdzie się ukryć przed silniejszymi - czyli potrzebują trochę więcej niż 3 litry na rybę!!!! Jeśli to na zdjęciu jest akwarium, to ja jestem królowa elfów. Nie widziałam nigdy okrągłego akwarium. Poza tym skoro pani ze sklepu taka mądra, to gdzie jest pokrywa??? Bojowniki oddychają powietrzem atmosferycznym, dlatego powietrze nad taflą wody MUSI być cieplejsze, inaczej ryby się przeziębią. W sumie już mogą być przeziębione.
 9. Dzierzka666

  Kiryśnik czarnoplamy - Biała plama

  A to pH w normie to jakie jest? Inne parametry wody? Inne ryby są w zbiorniku? Jak długo masz akwarium i jak długo ryby w nim? Jaka filtracja?
 10. Dzierzka666

  Rybki masowo zdychają

  Kupione neonki przyniosły coś, na co Twoje ryby nie są odporne. W akcie desperacji ja bym zrobiła restart akwarium z wygotowaniem żwirku, wymoczeniem roślin i ryb w roztworze nadmanganianu potasu i chyba samego akwarium również (tylko baniak mocniejszym roztworem). Rybom podaj witaminy z pokarmem...
 11. Dzierzka666

  375L jaką osadę?

  Zależy chyba od parametrów, jakie posiada Twoja woda, chyba że zamierzasz używać wody RO.
 12. Dzierzka666

  Mieczyk, platka czy molinezja ?

  Mi to wygląda na platkę.
 13. P.S.: Tak z moich obserwacji wynika, że miedź też zatoczkom nie szkodzi - od kiedy dodaję Ferro+ z AA (które ma w sobie związki miedzi) - mnożą się jak króliki albo szczury. W akcie desperacji kupiłam ślimaka - kanibala. Mam nadzieję, że ten nawóz podziała na niego jak na zatoczki a nie jak na moją biedną moczarkę. Może zatoczki są korzystne w akwarium, ale już mam serdecznie dosyć tego brązowego badziewia, które zamiast pożerać glony staje się świetną pożywką dla glonów 😕 mam nadzieję, że Hela trochę ograniczy tę plagę...
 14. Dzierzka666

  Mętna woda w akwarium.

  Kup nurzańca. Kabomba jest delikatną rośliną. Podobno paprotki z rodzaju Ceratopteris są dobre do świeżego akwarium, ale nie mam pewności.
 15. Tak na szybko to zrozumiałam, że mierzy się stosunek lm/W, a ważne są jakieś luxy/m2. Przyznaję, że coś nowego dla mnie poza tym przeczytałam, że powinno być 30lm/L, więc chyba miałbyś za dużo. Ale to naprawdę ciężkie dla mnie do zrozumienia....
×