Jump to content

Dzierzka666

Użytkownik
 • Content count

  609
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Dzierzka666 last won the day on December 3 2019

Dzierzka666 had the most liked content!

Community Reputation

14

About Dzierzka666

 • Rank
  Wyjadacz
 • Birthday 12/24/1975

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Jawor, dolnośląskie
 • Zainteresowania
  Nic, co ludzkie, nie jest mi obce

Recent Profile Visitors

1,058 profile views
 1. Dzierzka666

  Gurami

  Wygląda na młodego samca.
 2. Dzierzka666

  Krewetkarium i krewetki crystal black

  W tak małym baniaczku chyba tylko różne rodzaje mchu, jakieś mini zwartki albo malutkie żabienice (byle nie zwartki z żabienicami), może jakieś ponikło igłowate na tył akwarium...
 3. Dzierzka666

  Samiec gurami - labirynt czy pęcherz pławny?

  Tak dla porządku napiszę, że po kuracji BactoforteS zauważyłam u samca biały nalot na jednej z płetw piersiowych. Biedaczek zaliczył więc kąpiel w Trypaflavinie. Nalot zniknął, ale płetwa uległa niewielkiemu zniszczeniu. Po kuracji tej jednak zaczął się ocierać skrzelami, wnoszę więc, że rybę zaatakowały jakieś pasożyty. W tej chwili obserwuję podobny nalot na płetwie jednej z samic gurami. Nie wiem, czy mi ktoś odpisze, ale dla formalności zapytam się - czy kuracja Capisolem ZOOLEKa będzie skuteczna? Nie chcę wlewać akryflawiny do głównego zbiornika - po resztkach leku, które dostały się z samcem gurami, chyba trochę się zachwiała biologia (a może po Bactoforte). Pamiętam, że poprzedniego samca gurami leczyłam Capifosem przy podobnych dolegliwościach, ale obecnie nie mogłam dostać jego odpowiednika. Zresztą wychodziłoby, że powinnam leczyć wszystkie rybcie, a użycie Capiforte (dawniej Capifos) wymagałoby izolatki dla mojego zbrojnika.
 4. Dzierzka666

  Samiec gurami - labirynt czy pęcherz pławny?

  Kierując się wskazówkami z innych for i ulotki informacyjnej firmy SERA zastosowałam kąpiele krótkotrwałe w BactoforteS , i podwyższyłam temperaturę. Samcowi polepszyło się, ale poprawa trwała tylko parę dni. Zaczęłam obserwować go uważniej w trakcie jedzenia i okazało się, że w większości wypluwa jedzenie. Nie wiem, od jak dawna wydaje mi się również, że ma opuchnięty brzuszek. Wstawiam zdjęcie samca gurami w jego ostatnio normalnej pozycji, tę plamę w ubarwieniu ma od roku już, więc nie wiem, czy miała ona wpływ na jego chorobę. Może to wcale nie wina zbyt niskiej temperatury nadal liczę, że ktoś pomoże dobrą radą....ryba jest stara i bardzo chciałabym jej pomóc
 5. Dzierzka666

  Rybki Neonki

  Od kiedy masz te neonki i czy od zawsze tak się zachowują (znaczy od kupna)? Jakie masz akwarium? Może być, że jest ich za mało i stąd takie zachowanie.
 6. Dzierzka666

  Obsada pierwszego akwarium 160l

  Tutaj na forum: Możliwe, że nie został dopracowany, albo zależy też, skąd były brane dane dla poszczególnych gatunków ryb.
 7. Pisząc szczerze długo się wahałam, w którym dziale umieścić temat. Zdecydowałam się tutaj, ponieważ wydaje mi się, że to jednak choroba, liczyłabym jednak na to, że ktoś bardziej obeznany z tematem potwierdzi lub zaprzeczy. Akwarium było opisywane już kilka razy, na obecną chwilę pH - 7,6 GH - 18n KH - nie mierzyłam NO3 - między 10 a 20mg/l (zależy, czy mierzone przed, czy po podmianie wody) - wszystkie testy firmy ZOOLEK; podmiany wody - ok. 40 L co tydzień (objętość akwarium brutto 160 L); temp. - 28 st przy dnie grzałka obecnie Aquael Gold 200 W roślinności przybyło i krzewi się bujnie - na obecną chwilę rośnie kilka nadwódek, dwa gatunki nurzańca, dwa gatunki kryptokoryn, mech jawajski, pogostemon helferi, wgłębka, hygroryza. Problem dotyczy samca gurami. Otóż parę tygodni temu w nocy nie było prądu jakieś 2-3 godziny i potem przez kilka dni były kilkuminutowe przerwy i prawdopodobnie z tego powodu padła grzałka. Ponieważ ostatnio jest u mnie w mieszkaniu ciepło (temperatura w pokoju 24 stopnie), nie musiała się włączać w dzień, więc nie wiem, jak długo była zepsuta. Zauważyłam to dopiero, kiedy jedna noc była zimniejsza, a grzałka mimo to nie włączyła się. Wcześniej jednak zwróciłam uwagę na mojego samca gurami, który za dnia robił drzemki prawie pionowo, głową do góry. Po zmianie grzałki już nie "wisi" w ten sposób za dnia, mimo to jednak często nieruchomieje pod lustrem wody nieco pod skosem. Prostuje się po zaczerpnięciu powietrza. Jednak w nocy, jeśli głęboko zaśnie (jak na rybę), nadal ściąga mu ogon w dół i wisi pionowo, potem się prostuje. Ryba ostatnio też przebywa coraz częściej przy grzałce, chociaż w nocy śpi w swoim stałym miejscu po drugiej stronie akwarium. Poza tym zdarza jej się poruszać skokowo - szczególnie jeśli chce zanurkować w dół (ale nie zawsze), do góry płynie normalnie. Pokarm pobiera również normalnie, chociaż już bardzo dawno nie widziałam, jak się wydala (nie siedzę przy akwarium 24/7, więc możliwe, że mi umyka). Oprócz tego ma bardzo nieznacznie postrzępioną płetwę ogonową u góry, ale to uszkodzenie jest niemal niewidoczne. Żadna z samic gurami nie ma takich objawów. Na początku obstawiałam przeziębienie labiryntu, ale poszperałam w necie i wygląda to bardziej na zapalenie pęcherza. Czy ktoś mógłby pomóc w potwierdzeniu diagnozy? Czy może to być coś innego?
 8. Dzierzka666

  Śmierć neonków

  Nie zamierzam twierdzić, że czuły się świetnie. Twierdzę jedynie, że były odporniejsze niż danio pręgowane, dla których moja woda posiadałaby twardość optymalną.
 9. Dzierzka666

  Śmierć neonków

  A tu muszę zaprzeczyć. W moim twardzielu radziły sobie lepiej niż danio chociażby. Co nie oznacza, że namawiam do hodowli w twardej wodzie. Stwierdzam jedynie fakt, że neonki są bardziej wytrzymałe niż inne ryby.
 10. Dzierzka666

  Śmierć neonków

  Akwarium niedojrzałe, ryby osłabione po zakupie...a może nawet były na coś chore (zdarza się podczas zakupu). Doradzam mimo wszystko jakieś witaminy dla ryb. Jeśli możesz, zaopatrz się w podstawowe testy - NO3 i NO2. Testy na odczyn (pH) i twardość wody (GH i KH) możesz zakupić później. Słyszałam, że podobno po zakupie bakterii ryby można wpuścić prędzej, ale czytałam też, że bakterie namnażają się bardzo powoli. Trzymam kciuki za Wasze rybki. P.S.: Co do obsady, nie wypowiem się. Wydaje mi się, że dla danio to za małe akwarium - ale ja sama mam problem z doborem własnej obsady, więc nie zamierzam pouczać nikogo odnośnie zestawu rybek.
 11. Dzierzka666

  Śmierć neonków

  A filtr i grzałka są? Tak swoją drogą to woda ma nie stać "tak sobie", tylko powinna przejść cykl azotowy. Na razie nie dokupuj żadnych ryb. Możesz kupić witaminy dla ryb. Syn ile ma lat? Może próbował sam karmić?
 12. Anubiasy chyba nie potrzebują CO2, po drugie - czy posadziłeś je prawidłowo (znaczy żeby kłącze nie było zakopane w podłożu)? Druga sprawa - jeśli podajesz CO2, to i nawozy wypadałoby. . Z teorii ponoć na wysokie akwaria to tylko świetlówki HQI. Co do roślin odpornych na pyszczaki i szybko rosnące - nie pomogę. Co do oświetlenia, poczekaj na kogoś znającego się.
 13. Dzierzka666

  Nowe Juwel Rio 180

  A co to za problem samemu przeszukać?
 14. Dzierzka666

  Problem z wodą jest dosłownie jak mleko

  Przykro mi ja mówiąc szczerze nie miałam problemu z mleczną wodą nawet w czasie dojrzewania akwarium, więc nie mam doświadczenia. Może lampa UV coś by pomogła, ale ona ponoć zabija również bakterie, więc nie wiem, czy to akurat sposób godny polecenia. Te gąbki i watę masz w filtrze od założenia akwarium? Znaczy się, czy taki zestaw wkładów używasz od zawsze? Jak często wymieniasz watę?
×