Jump to content

Choroba.


Recommended Posts

Wygląda to jak mech,

 

EDIT:

 

Ryby są jakby słabe i chwieją się na boki.

EDIT:

 

Ospa to nie jest,bo przy tej chorobie występują białe kropki.

 

 

mod: proszę o edytowanie postów. Pisanie postu pod swoim postem jest sprzeczne z regulaminem. Proszę się do niego stosować.

Link to comment
Share on other sites

Teraz zabiłeś bakterie. Prócz tych złych, są jeszcze pożyteczne, które też padły. No jak wiadomo rybki robią kupki i siusiu, w których zawarty jest amoniak trujący dla ryb, a właśnie zabiłeś bakterie nitryfikacyjne, które przemieniają trujące związki w nie trujące. Teraz muszą się wytworzyć nowe co potrwa koło 3 tygodni, a rybki będą się truły. Oczywiście możesz temu zaradzić, roboty przy tym sporo, ale może przynajmniej nic nie padnie, ale czasz tworzenia nowych bakterii wydłuży się do około 5 tygodni.

Link to comment
Share on other sites

Janusz zzrob wieksza podmiane wody i niczym sie nie przejmuj. Wlej potem dawke myctopuru i poprostu czekaj co sie bedzie dzialo.z powodu braku bakterii nitryfikacyjnych ryby nie zdychaja. kilkanascie razy stosowalem nawet erytromecyne w glownym zbiorniku i nic sie nigdy nie dzialo.troche jest twoj problem wyolbrzymiony na forum.i kazdy blad tutaj traktuje sie jakby ryba juz miala zdechnac.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...