Skocz do zawartości

akwa 480l - obsada


pupiszonek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

OK, ciąg dalszy wątpliwosci:

 

Na ten moment obsada wyglada następująco:

10 kirysków panda

Krewetki: ok 10 amano + 2 Atya + 6 pinokio + 20 mini redek :)

 

Planuję dodać 2 zbrojniki złote weloniaste, 1+3 kakadu, 1+1 ramirez.

 

Zrezygnowałam z kosiarek i na ten moment mocno się waham nad stadem neonek - takie troszke niemądre mi się wydają :D

 

W związku z powyzszym poszukuję czgoś na środek i pod taflę - myślałam o parce prętnika karłowatego i parce morelowego ( lub wieksza ilosc ) - nie wiem, jak będą żyły ze sobą? Z tego co wypytywalam prętniki są bardzo podatne na choroby - czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z racji odlania wody zrezygnowałam z pstrążenic. Przypuszczam, że chodzi o to, że wyskakują, choć w sumie mam pokrywę, więc najwyżej by się poobijały :zamieszany:

 

niemniej jednak wciąż szukam czegoś pod tafle.

 

a z pielęgniczek pewnie pozostanie ramirez 1+1 i kakadu 1+2/3 i zobaczymy. Jak bedzie ubytek w krewetkach to pomyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemniej jednak wciąż szukam czegoś pod tafle.

Szczupieńczyki karłowate?

 

Z superakwarium.pl:

 

Warunki hodowlane

Jest on delikatną i małą rybką, która nie nadaje się do akwarium zbiorowego. Jeśli będzie hodowany z przedstawicielami swojego gatunku, tylko wtedy będziemy mogli podziwiać jego piękne kolorowe ciało. Ryby te dobrze się czują nawet w niewielkich zbiornikach obsadzonych roślinnością.

 

Więc odpada, bo u mnie wielogatunkowo, 480 litrów i mało roślin. A szkoda, bo rybka bardzo ładna :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemniej jednak wciąż szukam czegoś pod tafle.

 

a z pielęgniczek pewnie pozostanie ramirez 1+1 i kakadu 1+2/3 i zobaczymy. Jak bedzie ubytek w krewetkach to pomyślę.

 

A zamiast kakadu zdecydowałam się na borelkę. Dzisiaj od kolejnej osoby usłyszałam, ze ramirez mi przetrzebi nie tylko krewetki, ale też neonki i inne małe rybki.. płakać mi się już chce z tym doborem.. :( no ale trudno, ramireza już kupiłam parkę i czekam na dostawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemniej jednak wciąż szukam czegoś pod tafle.

Szczupieńczyki karłowate?

 

Z superakwarium.pl:

 

Warunki hodowlane

Jest on delikatną i małą rybką, która nie nadaje się do akwarium zbiorowego. Jeśli będzie hodowany z przedstawicielami swojego gatunku, tylko wtedy będziemy mogli podziwiać jego piękne kolorowe ciało. Ryby te dobrze się czują nawet w niewielkich zbiornikach obsadzonych roślinnością.

 

Więc odpada, bo u mnie wielogatunkowo, 480 litrów i mało roślin. A szkoda, bo rybka bardzo ładna :cry:

Może być hodowana z innymi spokojnymi rybami. Co do roślinności to głupoty że musi być gęsta. Ona przebywa przy powierzchni. Trochę roślinek z tyłu jej wystarczy nie musi być busz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że mam pewne doświadczenia z kakadu oraz ramirezami i ich postawami wobec krewetek. Ramirezy jeżeli już to intreresowały się tylko młodymi krewetkami, względem dorosłych pozostawały obojętne i uważam że spokojnie można je hodować razem tym bardziej w akwarium takiej wielkości:) Kakadu niestety nie polecam łączyć z kreweciami- kakadu po prostu na nie polują a pod młot idą wszystkie nawet dorosłe samice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że mam pewne doświadczenia z kakadu oraz ramirezami i ich postawami wobec krewetek. Ramirezy jeżeli już to intreresowały się tylko młodymi krewetkami, względem dorosłych pozostawały obojętne i uważam że spokojnie można je hodować razem tym bardziej w akwarium takiej wielkości:) Kakadu niestety nie polecam łączyć z kreweciami- kakadu po prostu na nie polują a pod młot idą wszystkie nawet dorosłe samice.

 

SUPER! Wreszcie ktoś z konkretnym doświadczeniem :) Dziękuję bardzo. Wynika z tego, że dobrze, że zdecydowałam się na borelkę zamiast kakadu :) czekam na dostawę - napiszę jak się sprawują względem krewetek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...