Skocz do zawartości

akwa 480l - obsada


pupiszonek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zaczne standardowo - jestem poczatkujaca akwarystka i tak naprawdę poglebiam swoja wiedze w tym temacie dopiero od kilku(nastu) tygodni. Chcialabym uzyskac od kogos z wiekszym doswiadczeniem potwierdzenie i uzupelnienie mojej wiedzy w tej zakresie:

Zainstalowalismy wlasnie akwarium 160x50x60cm, 480l, 2 filtry (zew i wew ) + oczywiscie caly standardowy osprzet.

 

Planujemy nastepujaca obsade:

- ok 70szt neonkow innesa

- 10 kiryskow

- 10-15 otoskow

- ok 15 pstrazenic marmurkowych (aczkolwiem mam problem z namierzeniem hodowli )

do tego :

- 2 krewetki filtrujace Atya gabonensis

- ok 10 szt Amano

- ok 10 szt Crystal Red

 

Czy nie za duzo tego dobrego ?

 

Zastanawialismy sie tez czy nie zmienic w ogole typu akwarium i nie zrobic obsady z pielegniczek, ale szczerze mowiac ciezko bardzo mi przychodzi usestymatyzowanie mojej wiedzy w tym zakresie - gubie sie ktora moze z ktora, no i z tego co wiem, to krewetki przy nich nie przezyja. Chyba ze sa gatunki krewetek i pielegniczek ktore nie wchodza sobie w droge?

 

bede wdzieczna za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cloe. Wcale nie muszą być tylko 2 gatunki. Przykładowa obsada do dużego akwarium towarzyskiego to parę gatunków; ławica, 1-2 gatunki czyszczące, harem lub parka jakichś większych ryb, harem/parka mniejszych i ewentualnie coś dodatkowego.

Obsada dobra ewentualnie mogła by być jeszcze parka Ramirez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autor teraz juz wie i z pstraznic rezygnuje :)

 

nie wiem czy dobrze zrozumialam - gdybym zdecydowala sie dolozyc haremik kakadu albo ramireza to na krewetki nie mam co liczyc ? przyznam, ze akurat do krewetek mam mala slabosc, dlatego szukam wsrod pielegniczek takiej,ktora sie nie połakomi.. :) a moze inne zamiast kakadu czy ramireza? jakies sugestie?

 

znalazlam na forum taki watek:

viewtopic.php?f=22&t=20112

z tego co widze i doczytalam to na zdjeciach jest i krewetka i pielegniczka zolta? uff... chyba znowu musze sie podszkolic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafi200, mowisz ze za niska temp ? znalazlam info o pretnikach ze : Temperatura wody 23 – 28 °C , a z tego co sie orientowalam w sklepie przy gatunkach, ktore pierwotnie wybralam powinnam utrzymywac ok 25 stopni?

 

a moze taka obsada bedzie ok? :

 

ok 60 neonkow

4 kosiarki

2 glonojady

ok 10 otoskow

ok 10 kiryskow

1+2 borelki

1+3 pretnik

2 krewetki niebieskie atya+ 10 amano + 10 CR

 

co sadzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafi200, mowisz ze za niska temp ? znalazlam info o pretnikach ze : Temperatura wody 23 – 28 °C , a z tego co sie orientowalam w sklepie przy gatunkach, ktore pierwotnie wybralam powinnam utrzymywac ok 25 stopni?

Na Internecie możesz znaleźć 10 wersji. Szukamy odpowiedniej temperatury raczej przy niższej skali. Dla prętników gdzieś około 22 stopni.

 

a moze taka obsada bedzie ok? :

 

ok 60 neonkow

4 kosiarki

2 glonojady

ok 10 otoskow

ok 10 kiryskow

1+2 borelki

1+3 pretnik

2 krewetki niebieskie atya+ 10 amano + 10 CR

 

co sadzicie ?

Kosiarki minimum 6 szt. bo są stadne oraz jak mówiłem już o prętnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki co stanelo na takie obsadzie:

 

ok 60 neonkow

6 kosiarek

2 glonojady

ok 10 otoskow

ok 10 kiryskow

1+2 pielegnieczki borelki

2 krewetki niebieskie atya+ 10 amano + 10 CR

 

no i chcialam pretnika karlowatego pod tafle, ale podobno ok 25*C to troche za duzo dla niego, choc nawet na superakwarium.pl znalazlam info, ze : Preferuje zakres temperatur 24-28ºC.

No ale skoro pretnika nie moge to szukam czegos pod tafle - danio na pewno nie, myslalam o pstrazenicy, ale odpada z racji odlania sorej czesci wody. I jestem w kropce. Ciagle tez mam jeszcze lekkie obawy czy pielegniczka zolta nie pozre moich krewetek i chetnie dolozylabym jeszcze jakas inna pielegniczke, albo cos w kolorze.

 

Jeden z forumowiczow polecil mi pod tafle bojownika, ale troche sie boje czy nie bedzie mi atakowal reszty pospolstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...