Skocz do zawartości

Glony na szybach


wojas109
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taki tradycyjny sposob jak "skrobaczka z zyletka" istnieje albo bardziej modernistyczny tzw "magnes" ale pierwszy sposob chyba najlepszy przynajmniej jak dla nie.

 

Jak bedziesz podmienial wode (30%) raz w tygodniu to glonow tez nie bedzie tak duzo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał, czyszczenie szyb i podmiana wody. Ja akurat mam czyścik magnetyczny i daje radę. Z tą żyletką to bym się trochę bała bo moje rybki podpływają do szyb jak otwieram pokrywę :) Najważniejsze: żadnej chemii przeciw glonom!! jak masz akwa profil to możesz czyścić nową nieużywaną gąbką do naczyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz wewnętrzne tło strukturalne. Również możesz je czyścić gąbką. Jest wystarczająco miękka i giętka, żeby wyczyścić takie nierówne powierzchnie. Czyścisz bezpośrednio przed podmianą i trochę pomiędzy podmianami. możesz też trochę skrócić naświetlanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze nikt nie wymyślił takiego środka, który z jednej strony zabije wszystkie glony a z drugiej nie zaszkodzi roślinom i rybom. Dlatego póki co chemii nie polecam. Wszystkie środki dostępne w sklepach działają tylko na kilka dni i bardzo szkodzą roślinom i rybom. Niestety tak to jest, każdy akwarysta musi sam walczyć z glonami, utrzymując odpowiednie warunki i czyszcząc akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojas109 z tego co wiem zazwyczaj nadmierny wzrost glonow moze byc spowodowany :

-wystawieniem akwa na promienie sloneczne

-uzyciem swietlowek zwyklych (do akwa sa specjalne swietlowki)

ja tez mialem ten problem ale zmienilem oswitlenie i jest ok ...(glony rosna zawsze - ale nie tak obficie jak ze zwykla swietlowka )z tego co zaobserwowalem zycie swietlowki to1 rok (tej specjalnej) puzniej mnoza sie glony na potege

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nie może stać na przeciw okna ponieważ jest naświetlane przez promienie słoneczne co daje idealne warunki dla tego zielonego gówna (glony).
przestaw akwa najlepiej zdala od okna. :]
da Ci rade jak ich sie pozbyć
1)Przestaw akwa
2)podnmień teraz 60%wody
3)zmniejsz oświtlenie z 12h na 8h
4)reguralnie podmieniaj wode
5)nie przekariaj ryb
6)nowym zmywakiem wyczyść glony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No tak jak masz czaszkę w akwarium, to jeszcze wrak statku daj i taką otwierającą się skrzynię ze skarbami jako napowietrzacz. Można także perły wysypać wokół wraku i skrzyni :D Eeeee daj spokój z tą czaszką chyba, że Ci się tak bardzo podoba to trudno.

 

Jak masz profilowane akwarium to żyletką skrobiesz od prawej do lewej strony akwarium. A nie od góry do dołu.

Magnetycznym czyścikiem też da się spokojnie wyczyścić profilowaną szybę, ale trzeba pamiętać żeby wybrać czyścić wąski a nie wielki prostokąt.

 

Ja mam też NIESTETY profilowane :!: Już nigdy więcej profili :shock:

 

Yakasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...