Skocz do zawartości

Dopalacze


lukasz1992
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mają zostać, niech każdy trafiający do szpitala (po ich zażyciu) buli z własnej kieszeni.

A nie detoksik na koszt państwa=podatników (tyczy się też innych używek).

Narkoman powiedział, że nawet jak będzie na głodzie, to nie weźmie tego g..na do ust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przeciwna dopalaczom...

Jak miałam 15-16 lat paliłam maryśkę... bardzo rzadko zdarzało się słyszeć że ktoś trafił po tym do szpitala, że coś się komuś stało .... Moim zdaniem jeśli już wymyślać "alternatywę" to taką, która nie szkodzi... a nie jakiś chemiczny shit.

 

To samo moim zdaniem tyczy się leków... Polacy to lekomani... faszerują się chemią "z każdej strony" ...

 

Myślę że nie wychodzi to na zdrowie nikomu.

 

A nie można powiedzieć że każdy bierze / kupuje coś na własną odpowiedzialność... bo osoba niepełnoletnia, prawnie nie ponosi odpowiedzialności za siebie, tylko jego opiekun. A chyba każdy wie jak dużo teraz mogą (czy nie mogą) rodzice. Tego typu używki bierze się by pokazać innym, a to nie jest dobry powód by się truć "na własną odpowiedzialność" ...

 

A skoro coś jest niebezpieczne, powinno być zakazane.

Po papierosach przecież nikt do szpitala z zatruciem nie trafia, a też jakie kampanie antynikotynowe robią. ... "Ruska wódka" też jest zakazana. "Samoróbka" również, bo nie wiadomo czy nikomu nic się nie podzieje po takich wynalazkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo rzadko zdarzało się słyszeć że ktoś trafił po tym do szpitala

Jakieś 1:50 000 przypadków bezpośrednio, nie uwzględniam tu ludzi którzy wsiadają za kółko [z tragicznymi skutkami], albo robią inne niemądre rzeczy po THC które kończą się nie wesoło.

Tak czy siak - mimo wszystko dużo mniej niż przy dopalaczach.

Po papierosach przecież nikt do szpitala z zatruciem nie trafia, a też jakie kampanie antynikotynowe robią. ...

Ale tysiące umierają w szpitalach na raka płuc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie przeciw

Errykz to moze zalegalizujmy tez narkotyki bo przeciez tez jest do nich dostep?? o.O

mysle ze gdy przyzwolenie spoleczne sie skonczy delegalizacja to mniej osob siegnie po dopalacze.. bo tak to przeciez dziala, ze skoro cos jest legalne to jest bezpieczne..

a juz w glowie mi sie zupelnie nie miesci ze siegaja po to dzieci ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jak kiedyś na Shoutboxie.

 

Niech sobie piją, palą, ćpają, biorą, zażywają i robią co chcą ! Niech sie zabijają, ich sprawa.

Byle by nie ucierpiały na tym niewinne osoby...

 

Największy ból jest taki, że przykładowo wyjdzie sobie na spacer młoda matka z dzieckiem w wózku, ale już nie wróci...

Przez na przykład jakiegoś pijanego idiotę który wpakował się w samochód, albo człowieka, który zamienia się w psychopatę po zażyciu nie wiadomo jakiego szajsu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze nie sprzedaja ich w kazdym sklepie.. i wiem ze dobrze :P jednak dostep dp narkotykow to nie jest problem gdy ktos potrzebuje, wystarczy sie zakrecic odpowiednio.. nie jest to tez takie latwe ze kazdy z ulicy moze je w kazdej chwili kupic.. i wiem tez ze jesli dopalacze zostana zdelegalizowane to bedzie tak samo.. i bardzo dobrze bo wtedy dzieci w wieku lat np 13 nie beda mialy do nich swobodnego dostepu.. bo nie oszukujmy sie one nie zzdaja sobie sprawy ze jest to tak niebezpieczne.. a osoba ktora robi na tym biznes nie bedzie napychac kieszeni kosztem zdrowia dzieci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkałem 11 lat w NL jak wiecie tam wsio jest legal w odpowiedniej ilości , powinni też zalegalizować w PL byłby szum jakiś rok lub 2 a później by się uspokoiło , ziele jest na pewno zdrowsze i bezpieczniejsze niż Dopalacze , teraz młodzież kupuje nielegalnie i chowa się po kontach z wszelkimi używkami , gdyby było zalegalizowane skończyło by się to chowanie, przemyt i sprzedaż nie wiadomo jakiej chemij .

Wiadomo że mocherki by się buntowały ale z czasem by to umilkło , no i budżet państwa też by na tym zarobił , popatrzcie na NL , kraj troszkę większy niż Wielkopolska a o wiele bogatszy niż PL .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się powinno niszczyć w zarodku i ścigać bez litości.

Ja pamiętam jeszcze lata 80 i 90 kiedy po ulicach legalnie chodziły ćpuny, a policja ich nie ścigała.

Napadali ludzi ze strzykawkami itd.

 

Mam nadzieję że te czasy nie wrócą, a policja powinna chodzić z testami na narkotyki i w przypadku wykrycia natychmiast uzdrawiać zażywającego za pomocą miotacza ognia.

 

Zero tolerancji dla takich rzeczy.

Nie należy na to przymykać oka, ktoś powie - niech się trują jak chcą, tylko że jak się uzależniają to potem zaczynają kraść i napadać na ludzi, żeby zdobyć kasę na kolejną działkę.

Element musi być eliminowany z ulic, w końcu normalni ludzie płacą podatki na to żeby ich chroniono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dzieci w wieku 13lat sięgają po dopalacze to są zazwyczaj świadome ryzyka ale mimo tego biorą to <ostrzeżenie: gó...> żeby zaszpanować przed kolegami. Kiedyś kto w wieku 13-15 lat nie napił sie gorzoły czy nie zapalił fajki był uważany przez kolegów za potocznego frajera a teraz dzieci tak się bawią z dopalaczami. Mówiąc szczerze sam mam 14lat i nie mam zamiaru sięgać po dopalacze czy fajki ( alkohol inna sprawa rzecz jasna wszystko w umiarze ;) ) . Ja dopalaczom mówie stanowcze raczej NIE (bo co robią inni mnie nie obchodzi ważne żeby niewinni ludzie nie ucierpieli na tym )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...