Jump to content

Huuboss

Użytkownik
 • Content count

  51
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Huuboss

 • Rank
  Forumowicz
 1. Huuboss

  2x [15l] Krewetkaria Tund3r'a

  Jeżeli chcesz mieć młode krewetki, to odradzam stosowanie EasyCarbo. Wiem z własnego doświadczenia, że młodym to szkodzi... Miałem ok. 60młodych, z czego pierwszy miot miał 2 tygodnie, drugi 3tyg, a trzeci ponad miesiąc...(a podobno jak krewetki już przeżyją 2 tygodnie to dalej powinno być ok) Wszystko ładnie pięknie, rosły, aż nagle zaczęły znikać i zostały 2 sztuki... ale niestety już padły. Nie mówię, że na pewno to było przez EC, ale czytałem, że jeden doświadczony hodowca zrobił test i u niego o 80% gorsza przeżywalność była na EC. A co do akwariów, poczekamy na rozrost, ale jak na razie idzie w dobrym kierunku
 2. Huuboss

  Ile piasku i ile kg kamieni

  Największy problem jest w tym, że muszę je zamawiać na allegro, bo u mnie w mieście dostałbym ewentualnie jakieś wapienie... I jak przez neta zamówię, to też nie wiem jakie będą kształty, wielkość itp..
 3. Huuboss

  Ile piasku i ile kg kamieni

  Piasek jest tani, więc kupię 20kg, lepiej więcej niż ma później zabraknąć. Z tymi kamieniami sam już nie wiem... myślałem też nad jakimiś wapieniami.
 4. Witam, zamierzam zrobić restart mojego 126l akwarium i zrobić w nim malawi. Wymiary akwarium: - dł. 80cm - szer. 35cm - wys. 45cm Ile kg piasku musiałbym kupić? Tak, aby zrobić w jednym miejscu trochę więcej, w innym mniej, żeby nie było wszędzie po równo. I od razu bym zamówił piasek kwarcowy czarny do krewetkarium. Standardowe 25l, ile kg kupić? Jakie kamienie do malawi polecacie?
 5. Huuboss

  [ok 10l] Krewetkarium (zlikwidowane)

  Samiec jest mniej wybarwiony i mniejszy, no i nie ma siodełka.
 6. Huuboss

  [ok 10l] Krewetkarium (zlikwidowane)

  Jajka w siodełku są przed zapłodnieniem, a po zapłodnieniu są przenoszone pod.
 7. Huuboss

  [Poznań] Pyszczaki saulesi

  Mniejsza o nazwę Każdy kto się interesuję malawi będzie wiedział o jakie ryby mi chodzi Na razie dopiero czytam o nich
 8. Witam, w jakim zoologicznym w Poznaniu dostał bym pyszczaki saulesi? Lub czy ktoś z okolic zajmuje się hodowlą i co jakiś czas sprzedaje? Na razie chcę tylko się dowiedzieć, czy w okolicy dostanę te rybki, zanim wezmę się za przygotowania akwarium malawi. red eye: Temat przeniosłam ponieważ nie nadaje się na razie do działu giełda.
 9. Huuboss

  nowe krewetkarium

  Z rybami, które wymieniłeś wyżej możesz trzymać krewetki, ale musisz im zapewnić dużo kryjówek, a rybom większe akwarium. Najlepiej krewetki trzymać osobno. Co do podmiany wody, ja podmieniam co tydzień ok. 5l na 25l i wszystko jest ok.
 10. Huuboss

  Korzenie red moor wood

  A jak bym mechanicznie usunął tą pleśń? Bo nie bardzo mam komu oddać później molinezje
 11. Huuboss

  ślimak olbrzym

  Według mnie największy to ampularia, a patrząc na długość to ślimaki z sulawesi.
 12. Huuboss

  zielone glony

  młode jak i krewetki do ok. 2cm u mnie bez problemu trzymają się szyby... a na szybach mam troszeczkę zielonego glona i brązowego. Więc nie mów mi, że opowiadam głupoty, zresztą właśnie patrzę i widzę przesiadującą krewetkę na szybie. Niestety nie mam możliwości zrobienia zdjęcia, ale z chęcią bym Ci je pokazał.
 13. Huuboss

  zielone glony

  Rafi200 skoro krewetki nie jedzą zielonych glonów na szybie, to po co wiele ludzi zostawia oglonione szyby pisząc, że zostawili je dla krewetek? Zresztą u mnie w krewetkarium krewetki przesiadują cały czas na szybach i skubią glony, tylko nie mogę wyhodować tych, o których mowa w temacie
 14. Huuboss

  Obsada z roznymi rybkami

  Bardzo ładnie według mnie prezentuje się zwinnik czerwonogłowy jak pływa ich kilkanaście sztuk. Polecam również neony, gupiki, mieczyki itp.
 15. Huuboss

  Kurs przetrwania

  Bojownik do 10l odpada. Minimum 25l. A co do krewetek to na parapecie akwarium będzie narażone na światło słoneczne, a co za tym idzie będą glony, więc będą miały co skubać.
×