Skocz do zawartości

forum?? czy nie??


Kasiaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich bardzo serdecznie

w prawdzie zajrzałam tu przez przypadek i przyznam, że spodziewałam się - być może- czegoś innego.

Czytając "tematy" i udzielane odpowiedzi, bardzo się rozczarowałam, często napotykałam na nie przyjemne odpowiedzi, lub przykre upomnienia aby nie zadawać takich, czy innych pytań...

W odpowiedzi na problem było poszukaj w googlach... cóż, więc właściwie po co jest to forum??

Tym samym bardzo chcę podziękować osobom, które udzieliły pomocy w mojej niewiedzy...

 

Ludzie odrobinę wyczucia i zrozumienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie coś na forum jak szukaj:

:arrow:search.php

 

Ile razy można odpowiadać na pytania o ciąży gupika, płci itd. . Większość można znaleźć w necie. Gdyby tak każdy pisał co chciał to forum wyglądałoby jak wysypisko śmieci. Poza tym mamy na stronie głównej czat gdzie można pytać o takie czy inne rzeczy. Już wiele, wiele tematów tu na forum się powieliło i takie temat jak Twój też już był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie coś na forum jak szukaj:

:arrow:search.php

 

Ile razy można odpowiadać na pytania o ciąży gupika, płci itd. . Większość można znaleźć w necie. Gdyby tak każdy pisał co chciał to forum wyglądałoby jak wysypisko śmieci. Poza tym mamy na stronie głównej czat gdzie można pytać o takie czy inne rzeczy. Już wiele, wiele tematów tu na forum się powieliło i takie temat jak Twój też już był.

 

domyślam się że był, ale czasami jest drobna różnica, która początkującemu potrafi spędzić spokojny sen z powiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy na tym forum piszą nieprzyjemne odpowiedzi bo nie mają już siły odpowiadać na pytanie typu: jakie rybki do kuli 1,5 litra lub ile trwa ciąża gupika bo użytkownikom forum nie chce się poszukać samemu odpowiedzi tylko chcą mieć wszystko podane na tacy.

niestety to prawda, że często ludzie chcą mieć podane na tacy, ale czasami kiedy ktoś nie ma pojęcia, to próbuje od czegoś zacząć.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich bardzo serdecznie

w prawdzie zajrzałam tu przez przypadek i przyznam, że spodziewałam się - być może- czegoś innego.

Czytając "tematy" i udzielane odpowiedzi, bardzo się rozczarowałam, często napotykałam na nie przyjemne odpowiedzi, lub przykre upomnienia aby nie zadawać takich, czy innych pytań...

W odpowiedzi na problem było poszukaj w googlach... cóż, więc właściwie po co jest to forum??

Tym samym bardzo chcę podziękować osobom, które udzieliły pomocy w mojej niewiedzy...

 

Ludzie odrobinę wyczucia i zrozumienia...

 

Prawda jest jedna - tak jest na wszystkich polskich forach niezależnie od tematyki.

Chamstwo, brak chęci pomocy a nad tym wszechwładza moderatorów których aż palce świerzbią żeby skorzystać z przydzielonych im dodatkowych opcji na forum :lol:

 

Wejdźcie sobie na dowolne forum anglojęzyczne, tam jak nikt nie ma nic do powiedzenia, albo nie zamierza pisać w temacie to po prostu nie pisze.

 

Kilka dni temu czytałem temat, gdzie jakiś świeży akwarysta pytał o przysłowiową "ciążę gupika",

wszedł jakiś koleś i napisał mu "a google nie masz?" < - za to powinno być ostrzeżenie za spam,

potem wszedł moderator i napisał "no co nie masz google?" i zamknął temat...

 

Pewnie po takich postach poczuli się kozakami i ulżyło im, ale nie tak powinno być.

Trochę życzliwości, a jak nie, to lepiej wcale nie pisać.

Jakby nie było użytkownik powinien oberwać za spam, a moderator jest od sprzątania i pilnowania przestrzegania regulaminu, a nie przeszkadzania użytkownikom.

 

niestety to prawda, że często ludzie chcą mieć podane na tacy, ale czasami kiedy ktoś nie ma pojęcia, to próbuje od czegoś zacząć.

pozdrawiam

 

Jak sama napisałaś Kasiu - po to jest forum - można iść szukać książki do biblioteki, albo skorzystać z forum by szybciej otrzymać informację.

 

Ktoś zakłada wtórny temat - trzeba podać mu link do rozwiązania i zamknąć thread ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psze Pana, nie jestem długo na tym forum, ale widzę jakie pytania są przeważnie zadawane. Uwierz że od przysłowiowej "ciąży gupika" można się porzygać. Żeby każdy user choć przez chwile poświęcił by swój cenny czas na wykorzystanie szukajki to by nie było zakładania nowego tematu po raz setny.

 

A tak w ogóle to obecny temat też już kiedy był poruszany. Wystarczyło by go odgrzebać i prowadzić kontynuację, ale nie, po co tracić swój czas na przeszukiwanie forum jak mogę nowy temat otworzyć.

 

A że modki są za mientki do tej zabawy i faktycznie nie ma ani ostrzeżeń ani banów za spam no to trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psze Pana, nie jestem długo na tym forum, ale widzę jakie pytania są przeważnie zadawane. Uwierz że od przysłowiowej "ciąży gupika" można się porzygać. Żeby każdy user choć przez chwile poświęcił by swój cenny czas na wykorzystanie szukajki to by nie było zakładania nowego tematu po raz setny.

 

A tak w ogóle to obecny temat też już kiedy był poruszany. Wystarczyło by go odgrzebać i prowadzić kontynuację, ale nie, po co tracić swój czas na przeszukiwanie forum jak mogę nowy temat otworzyć.

 

A że modki są za mientki do tej zabawy i faktycznie nie ma ani ostrzeżeń ani banów za spam no to trudno.

 

wydaje mi się, że forum jest już wystarczająco długo aby bynajmniej 99% pytań akwarystycznych zostało zadanych, więc cóż niedługo forum czeka śmierć naturalna...:)

Ale prawda jest taka, jeśli przeszkadza temat, to go nie czytać i nie odpowiadać, po co sobie i komuś szarpać nerwy:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiuu i czym Ty się przejmujesz,przecież to jasne że cwaniactwo,chamstwo,chęć zabłyśnięcia,dowartościowania się to sposób na życie wielu już dorosłych ale emocjonalnie mało dojrzałych osobowości .

Nie jestem tu długo ale zauważyłem,że dużo odpowiedzi jest nie na temat lub aby coś napisać .Aż razi u niektórych że w ogóle nie mieli osobiście doświadczenia z poruszonym problemem ,Ci odsyłają lub w klepują co gdzieś słyszeli . Najlepszy to mam ubaw jak czytam np taki tekst."Chora welonka pomóżcie" i odpowiedź "puściłeś welonkę do 10l zbiornika, obsada do natychmiastowej wymiany" No to wtedy już wiem że odpowiadający trzymał jeszcze 2 lata temu ryby w 10 l a teraz się popisuje i zgrywa jaki on(ona)wrażliwy(a)

Przyznaje że jest spora grupa prawdziwych fachowców i to napawa optymizmem dlatego warto tu zajrzeć.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze napisał to cannabinol. Tą samo czynność muszę ja wykonać. Wrzucić w wyszukiwarkę "ciążą gupika" i wtedy odnaleźć to pytanie i podesłać link. Dlaczego inni użytkownicy mają robić za kogoś robotę?? Bo im się nie chce?

 

A tak w ogóle kasiaa, także podchodzisz pod bana za nałogowe łamanie regulaminu

http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=35&t=14634

 

 

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha więc ja mam szukać za Ciebie? Bo Tobie się nie chce? No bez przesady

 

nie chodzi o to aby szukać za kogoś, tylko jeżeli temat był, po co pisać z pretensjami?

można po prostu "olać" pytanie, odpowiedzieć, lub jeżeli ktoś szybko orientuje się w wyszukaniu to podać link... to nie trudne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle kasiaa, także podchodzisz pod bana za nałogowe łamanie regulaminu

 

 

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

 

nikt Cię nie słucha w domu, to tutaj grasz ważnego...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt Cię nie słucha w domu, to tutaj grasz ważnego...:)

Rejestrując się tutaj musiałaś zaznaczyć taką opcję, wyglądała ona mniej więcej tak "Oświadczam że przeczytałam regulamin forum i go akceptuję".

W regulaminie znajduje się ten punkt który podał eskulap-suw, jest tam też coś o prywatnych uwagach. Te nie tylko są niezgodne z regulaminem, ale też pokazują kulturę.

Denerwuje mnie bardzo to, że ktoś chce by wobec niego być fair, a sam olewa zasady.

 

nie chodzi o to aby szukać za kogoś, tylko jeżeli temat był, po co pisać z pretensjami?

można po prostu "olać" pytanie, odpowiedzieć, lub jeżeli ktoś szybko orientuje się w wyszukaniu to podać link... to nie trudne...

Są tygodnie gdzie ludzie piszą po kilkanaście tematów "mój gupik w ciąży".

Są dni gdzie takich tematów jest kilka...

90% opiera się wobec schematu zawierającego pytania:

- "jak rozpoznać ciąże?"

- "kiedy urodzi?"

- "czym karmić narybek?"

itd.

 

Jak już ustaliliśmy, takie tematy się powtarzają.

Odpowiedzi na nie były klepane wielokrotnie i wyczerpująco, co więcej informacje takie znajdują się w kompendium o gupikach które jest podklejone na forum.

Rozumiem że chcesz żeby zamiast jasnego [w rozwinięciu] przekazu "użyj w minimalnym stopniu mózgu, wpisz dwa słowa do szukajki i daj szukaj", lub "przeczytaj podklejony temat" mamy każdemu z osobna podawać wszystko na tacy i go wyręczać?

 

Że my mamy za kogoś wpisać do wyszukiwarki "gupik w ciąży"?

To nie kwestia że ktoś nie umie, to kwestia lenistwa.

Jeśli kogoś przerasta używanie wyszukiwarki, czy to google czy forumowej, to na pewno nie powinien brać się za rzeczy wymagające trochę więcej wiedzy jak np. hodowla ryb.

Nie będziemy nikogo wyręczać, skoro zadaje pytanie które ciągle się powtarza.

Identyczne tematy o gupikach były, są, będą. Bez skrupułów zamykałem, zamykam i będę zamykał takie które się powtarzają, a ich autorzy nie raczyli nawet w minimalnym stopniu poszukać informacji na własną rękę.

Nie mam natomiast w zwyczaju zamykać tematów gdzie widzę że ktoś przeczytał podstawy, że użył te 30s własnego czasu. Nie zamykam też tematów w których pojawiają się komplikacje, gdzie samica jest chora, gdzie są jakieś problemy. Wtedy sucha encyklopedyczna wiedza nie pomoże i nasza pomoc jest konieczna. W przeciwnym wypadku, gdy wszystko jest ok i pytania są "standardowe" doradzam - :google::szukaj: + użycie rozumu.

 

Gupiki to chyba najbardziej "podstawowe" ryby. Jeszcze nie słyszałem by ktoś miał problemy z ich rozmnażaniem. Są bardzo nadpłodne i rodzą przez całe swoje życie tysiące młodych.

W tym wypadku nawet stracenie jednego miotu, to żadna strata.

Może jestem jakiś wyjątkowy, ale parę lat temu, bez internetu i wiedzy która w nim się znajduje potrafiłem odchować młode gupiki, mimo że robiłem masę błędów.

 

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...