Skocz do zawartości

Problem dot. bojownika. PILNE!


pUnky17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem dot. bojownika ale też trochę reszty moich rybek.

Na początek dla objaśnienie mam 7 ( chociaż juz 5 ) dorosłych gupików, 4 małe gupiki, jednego bojownika syjamskiego i 2 glonojady.

Pewnego dnie czyściłam filtr, przy składaniu przypadkiem go połamałam i muszę kupić nowy. przez ten czas włączałam brzęczyk ale rzadziej. I następnego dnia padła mi ryba, pomyślałam ze czasem tak sie zdarza i olałam sprawe, ale ryba ta miała poobgryzane płetwy. następnego dnia to samo, więc pomyślałam ze bojownikowi obija, wiec wyłowiłam go do 2 akwarium. następnego dnia ta sama sytuacja, mimo że ten gupik który zdechł 3 dnia , poprzedniego dnia płetwy miał całe. zastanawiam sie czy to glonojady zjadły te ryby, czy bojownik, a może same zdechły.

 

p.s 4 mies. temu miałam tę samą sytuację tylko wtedy akwarium miało 15 a nie 35 l. i nie miałam bojownika. Czy te ryby mógł zagryźć glonojad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego dnie czyściłam filtr, przy składaniu przypadkiem go połamałam i muszę kupić nowy. przez ten czas włączałam brzęczyk ale rzadziej

Ile nie masz już filtra w akwa? Brak filtra przy takiej obsadzie i w takim litrażu to pewna śmierć dla rybek, trują się NO3. Rybki prawdopodobnie od tego Ci zdychają a reszta rybek podjada padlinę i stąd brak płetw u martwych ryb.

 

PS. Obsada to natychmiastowej zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego dnie czyściłam filtr, przy składaniu przypadkiem go połamałam i muszę kupić nowy. przez ten czas włączałam brzęczyk ale rzadziej

Ile nie masz już filtra w akwa? Brak filtra przy takiej obsadzie i w takim litrażu to pewna śmierć dla rybek, trują się NO3. Rybki prawdopodobnie od tego Ci zdychają a reszta rybek podjada padlinę i stąd brak płetw u martwych ryb.

 

PS. Obsada to natychmiastowej zmiany.

Przede wszystkim przy braku filtra należy "włączać brzęczyk nie rzadziej" tylko cały czas a na pewno już powinien pracować w nocy.Tu w grę może wchodzić nocna przyducha,jeśli padają gupiki zaznaczam nie są to też ryby długowieczne więc starsze osobniki w złych warunkach szybciej odchodzą.Od moda należało by przeczytać bardziej sensowne wyjaśnienie niż trują się NO3 jeśli już chciałaś zasugerować związki azotu na na pewno bez filtra i napowietrzania nie na piątym stopniu utlenienia( NO3-)bo pierwsze by padły glonki i nie miał by kto obgryzać tych gupików.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...