Jump to content

Marcin!991

Użytkownik
 • Content count

  585
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Marcin!991

 • Rank
  Swojak
 • Birthday 05/20/1991

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Kraków
 • Zainteresowania
  Akwarystyka, II wojna światowa, sport.
 1. Heja Kurcze dawno mnie tu nie było. Zaniedbałem trochę swoją wiedzę akwarystyczną. Dlatego mam do Was pytanie: jaką możecie mi polecić obsadę do akwa około 70 litrów? Jakie filtry, grzałki itp? Wszystko od podstaw... Czekam na Wasze sugestie.
 2. Marcin!991

  [35l] Moja mała Tajlandia :)

  Ładne Czaszkę wyjmuję, wkładam tylko dla siostrzenicy Ale teraz jej muszę wytłumaczyć, że już jej nie będę wkładał. Mam problem z blyxą japonicą. Zaczyna żółknąć i robią się na niej krasnorosty. Końcówki ma takie delikatnie postrzępione, jakby ogryzione. Jak myślicie co z tym zrobić?
 3. Marcin!991

  [35l] Moja mała Tajlandia :)

  Super Powiem szczerze, jeszcze nawet nie widziałem tej rośliny Jeśli ją znajdę tylko w jakimś sklepie akwarystycznym w Krakowie to napewno kupię. Niesamowicie wkręciłem się w hodowlę tego mojego bojka chcę mu zrobić jak najlepsze warunki, żeby czuł się jak w domu.
 4. Marcin!991

  [35l] Moja mała Tajlandia :)

  Ona jest z biotopu tajlandii? A mógłbyś mi podać nazwę łacińską? Bardzo Cię proszę.
 5. Marcin!991

  krewetki bąbelkują

  Najadły się czekolady aero Moim zdaniem to są jajeczka Musisz obserwować lub poprostu sprawdzić na internecie jak wygląda krewetka w ciąży. Zobacz też czy "problem" dotyczy tylko samic. Powodzenia
 6. Glonojada nie kupuj. Zbyt mały zbiornik. Na podłoże dokładnie aqua substrate II+ lub z tego samego rodzaju shrimp set. Co do obsady ja bym ci doradzał: 10 neonów innesa, 1+2 bojownik wspaniały 2x ślimak helena i 20 krewetek Red Cherry. Mało tego to fakt, ale zależy co kto lubi. Ja nie lubię jak jest dużo gatunków ryb w akwarium. Ja wole jak zbiornik jest prawie pusty Generalnie to zależy od Twojego gustu. Pamiętaj, aby nie przesadzić z ilością ryb. Popytaj jeszcze innych użytkowników, jeśli lubisz większą ilość ryb w akwa to inni podadzą ci może inne pomysły na obsadę.
 7. Marcin!991

  [35l] Moja mała Tajlandia :)

  Trochę mi dają Wasze rady do myślenia. Tam gdzie rośnie blyxa usune bazalt i wysypę żwir jasny (piasek), z tyłu rośnie cabomba, blyxy dokupie jeszcze trochę, żeby było jej więcej, ale trawkę chce tylko z tej jednej strony. Jaką roślinkę moglibyście mi jeszcze zaproponować na środek? Jakąś niewysoką, ale koniecznie musi być z biotopu tajlandii.
 8. Marcin!991

  [35l] Moja mała Tajlandia :)

  Blacky są drogie strasznie. Coś mi bojek nie chce gonić tego narybku gupika. Myślicie, że w końcu go złapie i zje?
 9. Marcin!991

  [35l] Moja mała Tajlandia :)

  Wiem Miałem RC. Babaulti też. Ale niewiem co do nich. Byłem dzisiaj w sklepie kupiłem bojkowi narybek gupika do jedzenia ale coś nie ma ochoty na nie polować i ich jeść. Ale co do RC to przemyślę sprawę. Zobaczymy. Jakie jeszcze żywe rybki można bojkowi dawać?
 10. Marcin!991

  [35l] Moja mała Tajlandia :)

  Gałęzatka musi opaść na dno dlatego pływała Czaszke mam ze względu na siostrzenicę. Tak jej sie spodobała, że zawsze jak ją wyjmuję to ryczy a ma przyjechać teraz do mnie. Jak ma przyjechać to ją wkładam zawsze Nad krewetkami się zastanawiam, ale samymi RC. Miałem krewetki wcześniej i bardziej mi przeszkadzały. Ale dziękuję za komplementy. Co do roślin to chcę tylko wkładać tajlandzkie roślinki tamtej nie znam więc nie wiem z jakiego jest biotopu.
 11. Tak jak obiecałem przesyłame zdjęcia swojego zbiornika. (Trochę nie wyraźne, bo robione telefonem). Akwarium ok. 35l aquael (profil), pokrywa oświetlenie 0,6W/L filtr kaskada versamax FZN-1 (do przerobienia na wate perlonową, gąbkę i torf). Podłoże czarny bazalt śr. ok. 4 mm. Temp. ok 29*C. Biotop Tajlandia. Fauna: Bojownik wspaniały odmiany crowntail, 3 x Helena. Flora: Cabomba caroliniana 9x Blyxa Japonica 10x Cladophora 1 x Wkrótce: Kolejne 10x Blyxa japonica 3 x Bacopa caroliniana 2 x Rotala indica Prawdopodobnie - Valisneria Spiralis.
 12. Marcin!991

  Biotop Azji. Wody Tajlandii.

  Dobrze wiedzieć Dziękuję Wam bardzo Jak wszystko to sobie ogarnę to wstawie zdjęcia. Temat można zamknąć
 13. Marcin!991

  Biotop Azji. Wody Tajlandii.

  Niechcę używać żadnych środków. Myślałem, że macie jakieś swoje sposoby bo podobno płyn na obniżanie ph/kh daje rade ale kosztuje 40 zł więc to sporo ;/
 14. Marcin!991

  Biotop Azji. Wody Tajlandii.

  Rozumiem A doradźcie mi jeszcze jakiś domowy sposób na wyczyszczenie kamienia ze środka akwa? Niechcę używać żadnej chemii.
 15. Marcin!991

  Biotop Azji. Wody Tajlandii.

  W jaki sposób do podłoża? Najpierw dać torf włóknisty a potem wysypać podłoże prawidłowe?
×