Skocz do zawartości

zakładam 126l proszę o pomoc


brzeszczot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wstępnie

Bojownik + 3/4 samice

1 zbrojnik niebieski(ewentualnie jeśli można to para)

stadko kirysów

krewetki red ch. o amano

 

i czy mogę coś więcej do tego dorzucić?lub całkiem inne propozycje

 

Jeśli się zdecydujesz na zestaw bojownik + krewetki musisz krewetkom przygotować jakieś kryjówki, ponieważ bojki mogą podskubywać krewecie. Nastaw się też na mchy, które krewetki wprost uwielbiają ;)

 

Do powyższego zestawu dodałbym jakąś ławicę np. 10x neon czerwony/ innesa/ czarny, bądź 6x tetra czarna (żałobniczka), albo 10x razbora klinowa/ galaxy/ hengeli, lub 8x danio ;)

 

Z tym że jeśli danio to mógłbyś się zastanowić nad drugą ławicą ponieważ danio najczęściej pływają nie w tonie tylko przy tafli wody :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kupiłeś zestaw czy wszystkie sprzęty do akwa oddzielnie.Od razu chcę Ci powiedzieć,żebyś zaopatrzył się w konkretny filtr.Ja miałam w takim litrażu filtr dołączony do zestawu,czyli AquaBall 130 i powiem Ci,że przy tym filtrze wiecznie były jakieś "przeboje" w baniaku.Taki filtr jest po prostu za słaby,nie daje sobie rady.Odkąd zmieniłam na kubełkowy nie ma porównania.To tak od strony technicznej.

Z obsady to proponuję tak:

Harem bojownika 1+3

Maksymalnie 2 zbrojniki niebieskie

15 Razbora klinowa lub 20 neonków inessa lub 10-12 neonków czerwonych lub 6-8 żałobniczka

6-8 Kirysków panda

Krewetki

Oczywiście roślinki,korzeń czy inne ozdoby,według Twojego uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojek raczej nie będzie ich ganiał,szczególnie jak będzie miał dziewczyny.

Co do filtra,AquaBall 130 w takim akwa się nie sprawdza.Uwierz mi,jest za słaby.Wiem co mówię,bo sama miałam przez to problemy.Jak masz możliwość to załóż chociaż AquaBall 180.Tamten jest za słaby.Słowo.Wiele osób może Ci potwierdzić jakie problemy miałam z filtracją przy tym filtrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A więc akwarium ustabilizowane, i obsada jest następująca:

bojownik 1+4 samiczki

pielegniczki viejita (świetnie dogadują się z haremem bojków ;] )

10 zwinników czerwonoustnych

6 kirysów sterby i jeden zbrojnik niebieski

i mam jedno do was pytanie...chcę dodać neonów czerwonych/czarny lub innesa, ilę mogę dać takich ryb do tego akwarium, czy w ogóle mogę dorzucić te rybki?? Jeśli tak to czy będę mógł wymieszać gatunki neonów czy okrzystniej będzie dla rybek pozostać przy jednym gatunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...