Jump to content

Ispana

Użytkownik
 • Content count

  129
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Ispana

 • Rank
  Gaduła
 1. Ispana

  Płeć u gurami

  Szukałam dużo w google, ale i tak trudno mi określić płeć. Wydaje mi się, że mam 2 samce. Postaram sie wstawić wieczorem jakieś sensowne zdjęcia.
 2. Witam! Od ponad pół roku mam w akwarium dwa osobniki gurami złotego. Chciałam się dowiedzieć jak odróżnić płeć u tych ryb. Chciałabym je w przyszłości rozmnożyć, ale właśnie nie wiem, czy są to rybki innej płci. Nie widziałam żeby wykazywały one sobą większego zainteresowania, tzn. pływają często razem, ale to tyle. Z góry dziękuję za odpowiedź!
 3. Wymiary to 100x40x40 czyli powierzchnia dna taka jak w 200l i wydaje mi się, że chyba tyle powinno dla bocji wystarczyć?
 4. Molinezję mam zamiar oddać, brzankę też, bo szkoda żeby się same męczyły. Piskorka zresztą też. Na gurami by mi bardzo zleżało żeby zostawić, bo już mam je od dłuższego czasu. Bocje to mój ulubiony gatunek ryb i jak bym miała je oddać to robiłabym to z ciężkim sercem. Chyba dokupię jeszcze samiczkę zbrojnikowi. Ja trzymałam kiedyś gurami z ramirezami i nie było żadnego problemu, ale może akurat na takie osobniki trafiłam.
 5. ph to 6,6 a gh to 14 zastanawiam się, czy to, że akwarium nie było strasznie dawno czyszczone ma wpływ na te parametry?
 6. Witam! Na kilka miesięcy byłam zmuszona zostawić akwarium pod opieką średnio doświadczonych ludzi i niestety po powrocie zastałam w nim prawie pustkę. Ostało się kilka marnych roślinek i tylko część dawnej obsady. 2x gurmi złote (kupione jako para) 4x bocja siatkowana 1x neon czerwony 1x zbrojnik niebieski 1x molinezja 1x brzanka sumatrzańska 1x piskorek Mam też drugie akwarium 50l (jak wróciłam było w o wiele lepszym stanie, praktycznie takim jak zostawiłam) mam tam gupiki endlera i młode molinezje Mam możliwość oddania brzanki do 200l (koleżanka ma ich 9, więc bez problemu przyjmie 10) Zastanawiam się nad dokupieniem do małego akwa krewetek red cherry ale z dużym mam większy problem... chyba dokupię neonów (tylko ile?) zastanawiam się nad pielęgniczką ramiereza (parką) albo kakadu, miałam kiedyś już te gatunki chciałabym też może dokupić 2 bocje, żeby było stadko nie wiem co by jeszcze dodac/zamienic/oddać?
 7. Ja tez widziałam takie nalepki w sklepach z welonami. Rybka była w kuli przerażona a nad nią piorun i napisane, że jak pływa to dźwięki odbijają się od ścianek i że to szkodzi (czy jakoś tak)
 8. Ja uważam, że nie opłaca się kupowanie takich zestawów i lepij wszystko samemu skompletować (np. w skład takich zestawów rzadko wchodzi dobry filtr, a posiadanie jego jest podstawą).
 9. Ispana

  54l obsada z platkami

  Ja też to widziałam, ale mistrzynią w zjadaniu swoich dzieci była moja samica gupika która rodziła i po sekundzie się odwracała i połykała rybkę.
 10. Ispana

  Przydenna rybka?

  Pielęgniczki ramireza trzyma się w parach, a kakadu trzyma się jeden samiec + 2/3 samice. Możesz dać albo te albo te.
 11. Ispana

  Korzeń do 160l

  Ja też mam 160l i mój korzonek moczy się w wannie miesiąc. Trzeba być cierpliwym, ale przynajmniej będę miała taki jak mi sie podoba
 12. Ispana

  [67L] Akwarium

  Radzę ci założyć temat w dziele obsady...
 13. Ispana

  Przydenna rybka?

  Zgadzam się kirysniki za duże. Więc podsumowując: Bocje (nie wspaniałe) piskorki kiryski
 14. Moje zabki raczej rzadko zwracaja uwagę na inne żyjątka w akwarium.
 15. Ispana

  Filterek okazja !!! PILNE!!!

  Ja mam filtr Jbl, wprawdzi nie długo, ale badzo go sobie cenię.
×