Skocz do zawartości

rośliny z nad morza w akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Przywiozłem z nad morza fajna roślinę. Są to długie cienkie wstążki z małymi pęcherzykami powietrza w środku. Obrastała sznurek od boi. Na razie trzymam ją już tydzień w małym akwarium w słodkiej wodzie i nic się z nią nie dzieje czy mogę ją przełożyć do dużego czy mi zmarnieje? roślina jest z zatoki puckiej więc zasolenia tam dużego nie ma boje sie tylko o jakieś choroby jakie mogę z nią przenieść do akwarium. czy można ją jakoś odkazić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że te gatunki,które tam występują czyli: potamogeton, wywłócznik kłosowy(Myriophylium spicatum), czy ramienica (Chara aspera), a zwłaszcza dwa pierwsze mogą spokojnie sobie żyć w akwarium .

Można by ją odkazić w roztworze z kwasku cytrynowego,tylko ja się zastanawiam po co?

Mamy tyle roślin,że można przebierać w jakich tylko się chce,a ryzykować wprowadzenie do akwarium jekieś bakterii lub innego cholerstwa to raczej nie chcemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma na to szans, roślina słonowodna, raczej się nie przyjmie w akwa słodkowodnym,,,,,, do tego jak to mówią co jesz tym się stajesz,,,, ta roślina żyła w Bałtyku z całym szacunkiem dla polskiego morza ale to największe WC w Polsce,,,,, i nawet jeśli ją wypłuczesz to myślę że coś ona tam zachowa w sobie,,,,,,, coś co dla ludzi czy ryb przyzwyczajonych do tego (żyjących w polskim morzu(do tego sól odkaża a ty raczej 12%. mieć nie będziesz)) i zabija jakieś tam bakterie w morzu ty jej w akwa mieć raczej nie będziesz),,,,, jest nieszkodliwe może być zabójcze dla ryb akwariowych,,, nie mających nigdy styczności np z tego typu bakteriami itp,,, :cry:

 

Wracając do przed-mówców właśnie po co eksperymentować z jakimiś roślinami z morza,,, nie wiadomo czy się przyjmą,,,, jak będą rosły,,,, co nam przyniosą do akwarium :(

http://www.superakwarium.pl/rosliny-akwariowe-c13.html

Tu masz taki wybór że na pewno znajdziesz coś dla siebie,,,, to tylko moje zdanie możecie się nie zgadzać,,,, myślę że pomogłem,,, pozdro :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną szkodą (bo taki wątek tu został poruszony) może być szkoda dla środowiska naturalnego (tymbardziej jeżeli roślina którą pozyskuje jest pod ochroną).

 

Nie wiecie dobrze co to za roślina, to nie licytujcie się kto ma większą rację. Autor tematu zrobi fotkę i będzie chciał zidentyfikować roślinę, to zapraszam do viewforum.php?f=42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak większość krajowych roślin wodnych przez kilka miesięcy da się utrzymać w akwarium i owszem rosną ale w końcu robią się brzydkie i być może jest to uwarunkowane tym że w naturze rośliny te przechodzą zimowy okres spoczynku.I Twój glon z Zatoki Puckiej bo fakt że zasolenie tam nikłe powegetuje troche ale ozdobą zbiornika długo nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...