Skocz do zawartości

Brudne akwarium! HELP!


Marcin!991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz kolejny mam ten problem. Czyściłem akwarium wczoraj, podmieniłem wodę, dzisiaj wody dolałemi pełno kupek rybich i różnych farfocli wzbiło się w górę, a na powierzchni znowu mam taki jakby płaszcz bakteryjny, o którym pisałem już w innym poście. Pomóżcie mi bo nie wiem co mam robić. Bardzo Was proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na powierzchni znowu mam taki jakby płaszcz bakteryjny

Kożuch bakteryjny. Możesz mieć czyste akwa ale brak ruchu tafli wody i kożuch gwarantowany. To nie jest wina źle odmulanego dna. Skieruj wylot filtra bliżej tafli tak, aby poruszał wodą lub kup kostę, brzęczyk i bąbelki z kostki będą ten kożuch rozbijać. Dolewając wody do akwa przy podmiankach rób to delikatnie aby nie zruszyć dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy może od początku.

 

Może jestem dzisiaj niewyspany ale czy ja dobrze rozumiem?

 

Wątpie w to. zawsze czyszcze dokładnie aż mi się woda kończy w akwa.

Rozumiem z tej wypowiedzi że co 4 dni wylewasz całą wodę z baniaka i dolewasz świeżej, przy tym odmulając dokładnie dno. Czyli tak na prawdę to co parę dni robisz restart akwa. Z tego co mnie tu nauczono takie działanie jest karygodne. Nazwijmy to że "wysysasz" wszystkie potrzebne bakterie z akwarium które odpowiadają za cykl azotowy. Z tego wynika że masz nadmiar NO2 i NO3. Wydaje mi się że z tego powodu masz ten piękny kożuch na tafli wody i ustawienie wylotu filtra w kierunku ku tafli wody nie pomoże. (Sprawa filmy białkowego była by z głowy).

 

Co do kupek. Jestem Ciekawy jak czyścisz filtr. Mówisz wymijająco. Czy czyścisz tylko gąbkę (no i w jakiej wodzie), czy czyścisz go dokładnie (mam na myśli czy wszystkie rurki, przewody, otwory). No i jeszcze nasuwa mi się pytanie czy masz napowietrzacz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie. Nie zrozumiałeś mnie. Ryby wyjmuję do wody z akwa na czas czyszczenia. Wodę prawie cała odlewam. ale potem przez sitko ją dolewam z powrotem tak aby "farfocle" się nie dostały z powrotem do akwa. Gdy mam w nim tak 3/4 wody, wtedy dolewam świeżej odstanej wody. W tej wodzie która została, czyszczę filtr, rozbierając go na części i płukając. Czyszczenie akwa robię tak jak trzeba. Napowietrzacza nie mam, ponieważ mój filtr napowietrza wodę bo to jest taki z napowietrzaczem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle to przeprowadzasz, dlatego woda jest nie taka jaka powinna :P

Cotygodniowe podmianki powinny wyglądać mniej więcej tak:

- wyłącz grzałkę i filtr wewnętrzny

- jeśli jest taka potrzeba czyścisz szyby z glonów

- bierzesz czystą miskę która nie miała wcześniej kontaktu z środkami czyszczenia itd.

- bierzesz wężyk/odmulacz i spuszczasz do miski ok 1/4 wody odmulając przy tym dno

- jeśli jest taka potrzeba wyjmujesz filtr wewnętrzny i czyścisz gąbkę w wodzie w misce

- wlewasz do baniaka czystą, odstaną wodę

- włączasz sprzęt

Tyle.

Za bardzo z tym wszystkim kombinujesz, nie potrzebnie wyławiasz ryby [to dla nich tylko niepotrzebny stres], z dna resztki usuwasz przy odmulaniu, resztę powinien wciągnąć filtr.

 

Sprecyzujmy czym są te farfocle. Ten filtr który masz może mieć kłopoty z wyłapywaniem ich, ale i tak nie powinno ich być dużo. Prawdopodobnie sypiesz za dużo pokarmu i ryby nie zjadają wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po raz 100 zakładam ten temat, bo nigdy nie otrzymałem sensownej odpowiedzi. W niedziele czyściłem dokładnie dno, robiłem podmiankę, i już od środy mam warstwę brudu na dnie. Nie wiem co robić zaraz zwariuję, doprowadza mnie ten brud do rozpaczy. Czy może to być przyczyna słabego filtra? Pomóżcie, proszę, bo ja już nie_wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...