Jump to content

krzycho27

Użytkownik
 • Content count

  292
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About krzycho27

 • Rank
  Dyskutant
 1. krzycho27

  tetra kolor

  Przez dłuższy czas miałem tetry i po jakimś czasie zaczęły tracić kolor, aż stały się niemalże całkowicie białe... Też bardzo często chowały. Czytałem gdzieś, że oświetlenie ma wpływa ich barwę, tzn. im mocniejsze oświetlenie, tym szybciej tracą kolor (nie ile w tym prawdy...).
 2. No rzeczywiście, ten żwirek strasznie kuje w oczy... Reszta całkiem fajna, taki bałagan tzn. busz
 3. krzycho27

  Gdzie w lublinie tanio kupić akwarium?

  Mimo , że na Zana podobno likwidują sklep, to i tak pewnie drogo sprzedadzą Ja polecam sklep przy al.Racławickich "Baks" (w google wpisz Baks Lublin, sklep znajduje się w bloku), za 60l zapłaciłem 60zł (a jak dużo kupujesz, to czasami jakiś rabacik się trafi ). Również obok tego sklepu jest jeszcze inny zoologiczny (nie pamiętam nazwy), tam też są całkiem przyzwoite ceny.
 4. krzycho27

  [63l] Ogólne.

  Akwarium zlikwidowane (ponad 2 miesiące). Zapraszam wkrótce....
 5. krzycho27

  [10l] Przyszłe krewetkarium.

  Niestety, krewetkarium od dłuższego czasu zlikwidowane. Może jeszcze kiedyś...
 6. krzycho27

  [63l] Ogólne aktualizacja str. 3

  To nie znaczy, że jej dobrze... Samce czy samice? Do oddania... Gupiki też... Po prawej stronie w akwarium jest muszla? Jak tak, to koniecznie ją wyrzuć. Zbiornik wygląda całkiem fajnie, ale przydały by się jakieś roślinki na pierwszy plan.
 7. krzycho27

  [63l] Ogólne aktualizacja str. 3

  Wcale nie jest za małe. Ok. 10 sztuk może być, tylko nie więcej.
 8. krzycho27

  [63l] Ogólne aktualizacja str. 3

  Do mojego akwarium (63l) kupiłem ok.6/8 kg.
 9. krzycho27

  [63l] Ogólne aktualizacja str. 3

  Ja jednak bym z neonami nie przesadzał. Może być 9-10 nie więcej. Co do wystroju, grotę bym wywalił.
 10. krzycho27

  [63l] Ogólne aktualizacja str. 3

  Obsada: około 20x gupik czerwony - zredukuj do 1+2/3, 2x zmiennik plamisty - ok ( samce, czy samice? jak samiec i samica, to dokup jeszcze jedną samicę), 1x brzanka różowa - do oddania, 4x kirysek panda - dokup 2, 7x neon inesa -ok, 1x wąsacz kolczasty - do oddania. Podsumowując: 1+2/3 gupik 1+2/3 zmienniak plamisty 6x kirysek panda, 7x neon inessa. Z chemii nie lej nic (poza nawozami). Oświetlenie masz za słabe. Najlepiej, aby było min. 0,5 W/l. Co do wyglądu to: - wywal foto tapetę i zastąp ją jednolitym tłem (np. czarnym), - usuń muszle, gdyż zatwardzają wodę, - żwirek wymieniłbym na ciemniejszy i drobniejszy, ponieważ optycznie pomniejsza akwarium i niezbyt ładnie się prezentuje. Ta grota jest ceramiczna? Jeżeli tak, to ją usuń. Kiedy ostatnio robiłeś podmianę wody?
 11. Witam! Zamierzam kupić świetlówki 2x 18W do akwarium, ale nigdzie nie mogę dostać 6500K i więcej. W sklepach są tylko do 4000K i nie wiem, czy taka barwa będzie ok. Czytałem o tym sporo, ale wszędzie pisze coś innego i w końcu nie wiem. Jedni piszą, że barwa nie ma wpływu na wzrost roślin, a inni piszą, że ma.
 12. krzycho27

  60 litrów - nowo postawione

  Podaj jakie masz oświetlenie (ile W). Kirysków powinno być min 5/6 jednego gatunku, do 60l najlepiej pandy. Piskorek do oddania. Prętniki trzyma się w haremach, ale i tak będzie im ciasno - do oddania. Więc: 8/10x neon inesia, 4x gupik, 3x platka, 5/6x kirysek panda. Jeśli chcesz prętniki, to musisz zrezygnować z gupików lub platek. Narybek gupika możesz oddać do sklepu, możesz też zamieścić ogłoszenie na forum w dziale giełda. Dodaj czarne tło. Korzeń obsadź mchem. Ja jednak bym wymienił ten żwirek na drobniejszy i ciemniejszy. Dosadź moczarki, nurzańca i bakopy.
 13. krzycho27

  [30l] kostka. krewetkarium :)

  Akwarium całkiem ładne, ale wydaje mi się, że zamiast filtra wewnętrznego lepsza była by kaskada, gdyż zajmuje bardzo mało miejsca. Oświetlenie obecne jest za słabe, a przyszłe może być troszeczkę za mocne, najlepiej aby było 0,5W/l, czyli w tym wypadku 15W.
 14. Zdjęcie jest nie wyraźne, ale chyba ta po lewej to samiec, a ta po prawej to samica.
 15. Jak już wcześniej napisano, jest to zmianniak plamisty (platka). A odmiana słoneczna tuxedo. http://www.superakwarium.pl/zmienniak-plamisty-i-wielobarwny-id420.html
×