Skocz do zawartości

Brudne akwarium! HELP!


Marcin!991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

25 litrów, krewetki babaulti 2 gałęzatki, i jakieś roślinki które dostałem z frewetkami, filtr aquael fan mini 260l/h. Problem z brudem w akwa mam od dłuższego czasu. to jest taka cienka warstewka ciemnych farfocli. Filtracji nie zwiększe bo chodzi już na maxa. Może wymienię filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwiększenie filtracji nic nie da np. przez założenie większej pompki ponieważ za bardzo przefiltrowana woda też jest zła. Od kiedy masz zbiornik?? jakie oświetlenie, rośliny, temperatura może porostu masz glony takie jak KRASNOROSTY

zobacz tutaj czy to tak wygląda na tym poście są w początkowym stadium

viewtopic.php?f=46&t=20822

ale w późniejszym jak widziałem potrafią opanować całe akwarium od roślin po żwirek i nawet restart zbiornika nie pomaga czasami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwiększenie filtracji nic nie da np. przez założenie większej pompki ponieważ za bardzo przefiltrowana woda też jest zła. Od kiedy masz zbiornik?? jakie oświetlenie, rośliny, temperatura może porostu masz glony takie jak KRASNOROSTY

zobacz tutaj czy to tak wygląda na tym poście są w początkowym stadium

viewtopic.php?f=46&t=20822

ale w późniejszym jak widziałem potrafią opanować całe akwarium od roślin po żwirek i nawet restart zbiornika nie pomaga czasami

Właśnie że da. Nawet jeżeli będzie miał problem nie tylko z osadem ale i z glonami. Niewydajna filtracja móże być przyczyną wykwitów glonów. A jemu nie gadaj o krasnorostach jak ich pewnie wcale nie ma.

 

Jaki związek ma roślinność w jego akwa do np. krasnorostów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz 100 zakładam ten temat, bo nigdy nie otrzymałem sensownej odpowiedzi.

My też prosimy o zdjęcia i nie możemy się doczekać. Daj fotkę tego "brudu", pokaż dno, po co znowu ciągnąć temat na 3 strony...

 

to jest taka cienka warstewka ciemnych farfocli.

 

Może rośliny Ci gniją i resztki pływają po dnie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u kumpla w sklepie, w buteleczce, szczep bakterii nitryfikacyjnych. Dodałem to podczas podmiany wody w akwa. Nie uwierzycie, ale już od poniedziałku mam czyste dno, jak odmuliłem takie jest czyste. :D a wcześniej to już po 2 dniach był bajzel nie do opisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...