Skocz do zawartości

Pomocy !!!


kristal127
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !!

Chciałabym was prosić o pomoc. Za moje dobre oceny i starania w roku szkolnym mama zaproponowała mi rybkę. Bardzo się ucieszyłam ponieważ długo o nią prosiłam. :D:D:D

Lecz ... nie znam się zbytnio na rybach < :cry::cry::cry: >

Proszę wiec o pomoc, przy wyborze rybki a także przy zdobywaniu informacji

(rodzice przepytają mnie ze znajomość ryby )

 

 

 

FASCYNUJĄ MNIE BOJOWNIKI I CHCIAŁA BYM JE HODOWAĆ ALE

GDZIEŚ W MAŁYM AKWARIUM BARDZO PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bojownik? Na bojownika min. 25l, i jeśli ma to być małe akwarium to w sam raz, chociaż początkującym poleca się większe akwaria, ale cóż twój wybór ;). co do osprzętu to wystarczy kaskada FZN1, grzałka 30W, termometr, odmulacz, jakieś podstawowe testy (no2 i ph). Przeczytaj tez te tematy:

 

viewtopic.php?f=2&t=13379

viewtopic.php?f=43&t=17244

viewtopic.php?f=43&t=11573

viewtopic.php?f=43&t=6354

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę,w końcu młodzież z głową na karku.No i oczywiście pochwała dla rodziców za mądre podejście. :)

Jak już zapoznasz się z tematami,które Gost Ci podał,a będziesz mieć jakieś wątpliwości,pytaj.I pamiętaj,że nie ma głupich pytań-są tylko głupie odpowiedzi.Jesteśmy tu po to,żeby Ci pomóc.Pozdr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w ogóle orientujesz się w tych sprawach czy nie bardzo. My nie możemy za Ciebie wybrać tylko zaproponować. Najlepiej by było jakie ryby Ci się podobają i wtedy byśmy mogli dokonać wyboru ;) 25 litrów to trochę zły litraż jak na początkującego ponieważ ciężko utrzymać np. parametry w takim akwarium ;) Minimalny według mnie dla niego powinien wynosić 54 litry. Wtedy można by mieć większą ilość ryb. Ale napisane jest że rybkę czyli nie ma możliwości na więcej ryb :?: Jak nie no to ;) Oprócz bojka, krewetki i ślimaki. Ale bojek może atakować chyba że dać np. babaulti ;) 6 sztuk i będzie cacy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz samego bojka to 25l wystarczy, ale w 54l będziesz mogła dodać też inne ładne rybki. ;)

Nawet nie myśl o kupnie kuli - sprzedawca w sklepie zoologicznym może Cię zapewniać że to idealny dom dla bojownika, a ryba trzymana w takim akwarium cierpi.

Tu dochodzimy do ważnej kwestii, nie ufaj sprzedawcom. To sprzedawcy, a nie hodowcy ryb. ;)

Tak statystycznie to tylko w kilku sklepach na sto otrzymasz fachową pomoc, więc do rad które dostaniesz w sklepie podchodź z dużym dystansem.

 

Przeczytaj uważnie linki od Gosta, a w szczególności ten ostatni.

Najpierw wiedza teoretyczna, później rybki - unikniesz masy problemów, łącznie z chorobami/zgonami wywoływanymi przez błędy początkujących.

Pamiętaj że pośpiech jest najgorszym wrogiem akwarysty. ;)

 

Czytaj, pytaj, powodzenia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A ja niestety muszę tutaj troszkę pokrzyczeć ;)

 

5.3. Tematy zatytułowane w sposób nieprecyzyjny, nieokreślający bliżej problemu będą usuwane.

 

Popraw temat!!

 

 

A co do podejścia do akwarystyki to wielkie brawa! Naprawdę. Wiele osób najpierw kupuje a potem się pyta. Ty robisz tak jak powinno być.

Powodzenia w tym pięknym hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, co to jest gibik ???? :o:shock: :zamieszany: :?: Rafi200 , może to GUPIK :!::roll:

 

Faranek22 :arrow::arrow::arrow: pkt. 6.1 regulaminu Cytuj: (...)6.1. Zaleca się dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. (...) , zmień swój post, na poprawną nazwę "rybki". (o ile chciałeś napisać o rybce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie wszystkim !!!!

Mam jeszcze kilka pytani

czy bojownik może mieszkać razem z glonojadem ?

I niezbyt się orientuje ale czy to akwarium 25l jest duże ?

I czy zmieści się w wymiarach a-35/b-70

 

P.S. Na razie planuje tylko małe akwarium z bojownikiem i glonojadem za rok zobaczymy może rozbuduje :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tylko niech ci nie kupują kuli! mam 7 lat niech ci kupią akwarium 54l i z 5 roślin a rybki hm z 9 Neonek Innesa i 3 gupiki 1 samiczkę i 2 samce i jeszcze jakieś rybki tej wielkości :D:);)

Akwarium 54l to troche większe wydatki i odpowiedzialność. Ale jeśli już najbardziej opłacałoby się 63l. GUPIKI TRZYMAMY W HAREMACH. Nie mówisz polecać ludziom tych samych ryb co masz.

:zamieszany:

Pytałaś się o wymiary. Najczęściej podtawa 25l jest 40x25, więc się zmieści ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci mogę powiedzieć że nie można kupować akwarium kolistego z niego możesz od razu zrezygnować bo rybki w nim wariują a potem zdychają :( .A co do rybek moim zdaniem powinnaś sobie kupić np.gupiki.A jeżeli chcesz jedną w niedużym akwarium to kup np: skalara albo coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chcesz jedną w niedużym akwarium to kup np: skalara albo coś w tym stylu.

Takich bzdur dawno nie słyszałem.

Po pierwsze skalary potrzebują przynajmniej 160-180l.

Po drugie nie hoduje się ich pojedynczo tylko w parach.

 

Autor otrzymał odpowiedzi na wszystkie pytania więc temat uważam za wyczerpany.

Jeśli będzie miał dalsze pytania to proszę o PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...