Skocz do zawartości

Kaskada czy kubełek do 54L ?


SnakeX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce zmienić filtr wewnętrzny na kaskadę FZN-1 lub 2 ale wczoraj na allegro znalazłem nie drogi kubełek http://www.allegro.pl/item1081426016_bo ... w_hit.html co będzie lepsze do mojego zbiornika ? Czy jest sens ładować jeszcze raz taką samą kwotę (kaskada ok 70 zł , kubełek ok 150 zł) do mojego 54 litrowego akwarium ? Co się lepiej sprawdzi ? Czy kaskada nie wystarczy ? Nie chce podwójnie kupować dlatego pytam...

 

Roślinność:

- Nurzaniec

- Moczarka

- Duży Heniek

- Anubias

- heteranthera zosterifolia

- Eleocharis Parvula

- Glossostigma "Glosia"

 

Szczegółowy opis warunków panujących w akwarium w moim "podpisie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego pytam, ten z linku to taki najtańszy jaki znalazłem ale kto tanio kupuje ten dwa razy kupuje... Dlatego nie wiem czy FZN-1/2 kupić czy lepiej odczekać z miesiąc i dołożyć jeszcze raz 70 zł (150 zł) i kupić firmowy kubełek taki jak ten np: http://www.allegro.pl/item1092233814_fi ... ratis.html

Do odpowiedzi prosiłbym także uzasadnienie dlaczego kaskada/kubełek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boyu - nie

Mini kani - tak

Kaskada - tak

 

Jeśli stać Cię na kubełek, kup kubełek ale nie jakieś badziewie tylko firmowy. Mini kani 80 kosztuje już ok 120 zł. Jeśli nie uzbierasz w jakimś konkretnym czasie na kubełek, kaskada FZN-2 jest świetnym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wydajność (l/h) to FZN-2 bije Mini kani na głowę dwukrotnie. Niestety nie miałam mini kani w domu to ci nie powiem jak to wygląda w praktyce. Mogę Ci tylko powiedzieć z praktyki, ze FZN-2 rzeczywiście ma niezłą wydajność i w 60 l zbiorniku ze sporą obsadą daje sobie ładnie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na to, ze mam kilka akwariów w domu to aktualnie używam kubełków Tetra ex700 (fajnie filtruje ale zawory odcinające na wężach są zbyt delikatne i jak ktoś nie wie to łatwo "przekręcić" i złamać), Hydor Prime 20 (straszny traktor) i Eheim 2228 (miód malina i wszystko na ten temat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten masz http://www.allegro.pl/item1090754364_fi ... ratis.html ??

Na jaką wysokość on może pompować wodę ? Tzn jakbym go kupił to będzie na ziemi a akwa jest na szafce o wys 120 cm + 30 cm akwarium, czyli łącznie 150 cm od ziemi.

 

Jeszcze ktoś się wypowie kto miał kaskadę i przeszedł na kubełek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci proponuje mini kani 120 większa powierzchnia filtracyjna,

czyścisz tak raz na pół roku, większe złoża biologiczne.

Ja po wakacjach właśnie ją kupuje pompę na wężu to spokojnie podniesie wodę.

Poczytaj trochę o niej 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem minikani 120 jakiś miesiąc temu do 54l. Wcześniej chodził tam Fan 1.

 

Zdecydowały u mnie tak naprawdę temat na forum o kaskadach i ich wibracjach. Planowałem już kupić FZN 2, ale wyczytałem że kaskady mają brzydki "nawyk" wprowadzanie wibracji w akwa i "brzęczenie" a mi chodziło o cichą pracę.

 

Drugim argumentem był wielkość kubełka i miejsce na media filtracyjne. Im większy kubełek tym rzadsze rozbieranie i czyszczenie go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pracującą kaskadę FZN-3 w 20l i MiniKani-120 w 30l. FZN niestety po wymianie całej pompy nadal trochę brzęczy, MiniKani jest niesłyszalny, podczas awarii Unimaxa-250 (kot pogryzł wirnik :P) MiniKani filtrował przez tydzień 112l i nie było żadnych problemów. Wszyscy piszą że ma mały przepływ, ale za to ma 4l na złoża filtracyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kubełek boyu z linka w pierwszym poście, właśnie testuję. Do baniaka max 30l da radę, do większego, raczej nie nastawiałbym się na jakieś dobre efekty. Koledzy polecali kaskadę FZN-2, którą też miałem przyjemność używać. Spokojnie dała radę w 112l, więc do 54l nada się ideolo. Co do kubełków do takiej pojemności, jeżeli uda Ci się obniżyć przepływ większości filtrów, to spokojnie możesz zakupić. Plusem kubełka jest dużo większa objętość wkładów filtrujących, co za tym idzie, lepsza jakość wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a propo chińskich kaskad.

Jak one się sprawdzają? To,że mają bardzo niską cenę to ogromny +. ALe jak z ich filtracją, hałasem, żywotnością?

Bo mam akwa 25l i nie chce kupować nic drogiego więc zastanawiam się nad chińską kaskadą, wydatek rzędu 20 kilku złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Made in china" zapewne wszystkim od razu się źle kojarzy. Kaskada jak kaskada na pewno będzie działać. Wszyscy się nap. zachwycają AQUAEl-em ale i on ma że się tak wyrażę "piętę Achillesową" ;) Nie polecam ich wewnętrznych filtrów turbinowych. Po jakimś czasie około roku - dwa niszczy się wirnik i potem pracuje bardzo ciężko nie wspominając już o napowietrznianiu przy takim wirniku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...