Skocz do zawartości

Kaskada czy kubełek do 54L ?


SnakeX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Made in China nie koniecznie musi oznaczać złe... Sam osobiście używam dwóch chińskich kubłów 0 AquaNova NCF 1500 w 450l z welonami i HW303b w roślinniaku - złego słowa powedzieć nie mogę. Jeśli mam porównywać, to jakość plastików lepsza jest w HW.

 

Jeśli chodzi o kaskady, to tutaj chińczyki są nie do pobicia. Mam w krewetkarium z CR i CB kaskadę HBL 501, włąście zmieniłem na hbLK 701 - według mnie świetne filktry zewnętrzne - bezgłośne i bezawaryjne. w dodatku świetna cena (jak inny filtr kaskadowy do akwarium powyżej 200 litrów kupisz za trochę ponad 20 zł?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i widzę już tutaj zupełnie inne zdanie na temat chinszczyzny, które znowu miesza mi w głowie :P No ale skoro ich używasz i sprawdzają się dobrze no to nie powinno być źle ;) A miałeś jakieś złe sytuacje z nimi?

No i o tą cenę właśnie się też rozchodzi, nigdzie nie kupisz filtra w takiej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(jak inny filtr kaskadowy do akwarium powyżej 200 litrów kupisz za trochę ponad 20 zł?)

Nawet FZN3 z 1200l/h i dużą ilością miejsca na wkłady nie poradzi sobie w akwarium >200l.

No a tutaj jest mowa o produkcie który ma o połowę gorsze parametry...

Wartości które podaje producent, jak chodzi o wydajność filtra [np. że nadaje się do 200l] są zawsze zawyżane i tylko początkujący się na nie łapią.

 

 

Z Chińskimi produktami jest tak: albo trafisz na dobrze wykonany egzemplarz który będzie bezgłośnie służył przez długie lata, albo na tandetę która rozpadnie się po tygodniu i będzie bezlitośnie warczeć.

Filtr to "serce" akwarium i nie należy na nim oszczędzać. Lepiej kupić sprawdzony markowy sprzęt z gwarancją i możliwością naprawy bez wysyłania do serwisu w Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Osobiście poleciłbym FZN-ke, jeśli wybierać między kaskadą a kanistrem. Ale osobiście to założyłbym filterek wewnętrzny.

Apropos filtrów AQUAEla - miałem taki z 5 lat i chodził dośc dobrze. Fakt, było to jakieś 10 lat temu i był to inna, może bardziej porządna technologia. Obecnie mam AquaSzuta Turbo n550 i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...