Skocz do zawartości

bojownik parka?


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko. podane są zdjęcia bojowników. samca i samiczki. samiec to bojownik wspaniały. i moje pytanie to czy samiczka jest z tego samego gatunku? czy moze syjamski czy jakiegos innego. raczej samiec jej nie akceptuje. a nawet atakuje ją. dlatego pytam;) i jeszcze jedno malutkie;) czy jak dokupie drugiego samca to sie zabiją nawzajem?;p

post-4967-1368515883528_thumb.jpg

post-4967-13685158835503_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno samica jest z tego samego gatunku lecz może być to samiec a nie samica. Często są nieumyślnie sprzedawane krótkopłetwe samce zamiast samic. Tu masz linka jak rozróżnić i odrazu o rozmnażaniu:

http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... s%3Disch:1

A te drugie pytanie to pytanie retoryczne czy liczysz żeciwiście na odpowiedź :?: No jasne ze się zabiją :!: Lepiej nawet nie sprawdzaj :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kupiłam 2 razy nową samiczkę, raz załatwił ją samiec a raz druga samica. Jeśli coś mogę podpowiedzieć to na pewno to abyś nie kupował Bojowników z widocznymi śladami po przebytych walkach, powinny być spokojniejsze. No i na twój baniaczek to możesz mieć spokojnie 1+5 oczywiście zależy co tam jeszcze masz. Podaj obsadę bo może inne ryby źle działają na Bojownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że dwie samiczki bojownika zawsze u mnie toczyły ze sobą walki. Po dodaniu trzeciej wszystko się uspokajało. Miałam tak kilka razy, więc coś w tym musi być. Oczywiście zdarza się, że i 2 samice żyją ze sobą w zgodzie, bo zaraz tu zaczną co niektórzy pisać, że jakieś głupoty piszę ;) Mówię tylko, co zaobserwowałam u siebie i dlatego staram się nie polecać dwóch samic do haremu bojownika, tylko co najmniej trzy, albo więcej (jak jest odpowiedni litraż oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...